Pomoc Przeniesienie dysków ze starego serwera do nowego bez utraty danych

Lukasz_p

Passing Basics
Beginner
6 Czerwiec 2020
22
0
1
35
QNAP
TS-x69U
Ethernet
1 GbE
Witam,
Mam stary serwer TS-869-U-RP (4 dyski po 3 TB w RAID 6)
Chcę je przenieść na nowy serwer TS-1886XU-RP. Na nowym serwerze docelowo będą dyski 14TB

W jaki sposób to zrobić aby wszystko zakończyć sukcesem?
Czy wystarczy przeniść dwa dyski (RAID 6), dwa kolejne dyski nowe 14 TB i na koniec stare wymienić na dwa nowe 14 TB?

Na serwerze TS-869-U-RP skonfigurowany jest Wolumen statyczny.

Serwer TS-1886XU-RP został już uruchomiony, czy przywrócić go do ustawień fabrycznch?

Ewentualnie jakiś inny pomysł?
 
Jakieś niespodzianki mogą się pojawić? Na obu serwerach jest najnowszy aktualnie dostępny system.

TS-1886XU-RP był już uruchomiony i zainicjowany czy przywrócić go do ustawień fabrycznych?
 
Ok, wielkie dzięki za informacje!
Witam,
po przełożeniu dysków serwer uruchomił się, wyskoczył tylko komunikat jak na załączonym zrzucie. uruchomiłem sprawdzanie systemu plików, ale po chwili status woluminu zmienił się na odłączony. Po restarcie wszystko wraca do normy.
Próbować do skutku uruchomić sprawdzanie systemu plików czy od razu wymienić dyski na większe? A po wymianie próbować uruchomić sprawdzanie systemu plików?
 

Załączniki

  • obraz.png
    obraz.png
    58,3 KB · Wyświetleń: 87
niestety po wyłączeniu aplikacji i restarcie, sprawdzanie zatrzymuje się na 1% status pojawił się "Gotowy" ale nie można dostać się do zmapowanych folderów.
Jest jeszcze jakaś opcja wykonania sprawdzania systemu plików?
 
Jakby ktoś miał podobny problem to u mnie zadziałało po odinstalowaniu wszystkich aplikacji. Jeszcze raz dzięki za pomoc i porady!
Cześć!,
Mam kolejne pytanie, ponieważ przeniesione dyski mają skonfigurowany "starszy wolumin" i system nie pozwala na zwiększenie pojemności mimo, iż na dyskach jest wolnych ponad 21 TB. Wyskakuje komunikat o maksymalnym rozmiarze 16 TB
Na kolejnych dyskach utworzyłem pulę pamięci, czy jest jakiś sposób, żeby przenieść foldery ze starszego woluminu do puli pamięci? Próbowałem dodać folder o tej samej nazwie ale wyskakuj komunikat że taki już istnieje.
Czy jest jakieś narzędzie które przeniesie foldery współdzielone z uprawnieniami do nowej puli pamięci w obrębie tego samego serwera?
 
Czy jest jakieś narzędzie które przeniesie foldery współdzielone z uprawnieniami do nowej puli pamięci w obrębie tego samego serwera?
Tak , nazywa się Twoje rączki. Nie ma na to automagicznego narzędzia ;/

ponieważ przeniesione dyski mają skonfigurowany "starszy wolumin" i system nie pozwala na zwiększenie pojemności mimo, iż na dyskach jest wolnych ponad 21 TB. Wyskakuje komunikat o maksymalnym rozmiarze 16 TB
no dice - The capacity of my RAID is 16TB. Why do I get an error message when trying to expand the RAID by adding new drives?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. przeniesienie dysków
  2. przeniesienie dyskow do nowego qnapa
  3. przeniesienie danych do nowego serwera
  4. zwiększenie puli pamięci