Pomoc Przepełnienie dysków?

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Prawdopodobnie coś na początku musiałem pobaranić, bo zawuważyłem, że pula pamięci rośnie wraz z woluminem, choć na woluminie jest jeszcze dużo miejsca (obrazek). Użyłem ustawień domyślnych. Co można z tym zrobić? Czy powinienem był od początku ustawić minimalny rozmiar woluminu?

menPam1.PNG
 
No czyli wkrótce będziesz miał ten sam problem... Zamierzam zgrać dane do szurania na backup, postawić od nowa system na RAID0, aby pomieścił dane archiwalne, zgrać na niego dane archiwalne, przeformatować dyski archiwalne na te najprostsze woluminy bez migawek i innych bajerów, zgrać dane archiwalne na dyski archiwalne, ponownie zainicjować system na RAID1 i wrzucić spowrotem dane do szurania na właściwe woluminy.
 
Tak z ciekawości: Jak to jest możliwe, że ten sprzęt może zgrywać dane ponad 400MB/s przy 4 połączeniach 1GbE i ponad 2000MB/s przy 2x10GbE, skoro kopiowanie z macierzy na macierz odbywa się z prędkością 140MB/s z poziomu konsoli przez mc?
 
loool!
Dobra, jeśli będą same dyski SSD w RAID10 to może i jest to prawdopodobne. Ale w praktyce jest jak jest...
Wkurzyłem się, poprzenosiłem dane z wolumenu na wolumen, sformatowałem wszystko w p@#$zdu i pozakładałem wolumeny statyczne. Myślę że to najlepsze dla mnie rozwiązanie.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus