Pomoc przygotowanie do firmware upgrade

pawelrutkowski

Passing Basics
Beginner
2 Luty 2015
19
4
3
42
Lipno
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam Dziękuje za pomocną ściągę.
A jaką ścieżkę aktualizacyjna polecacie jak mam stare 3.3.4 1019T i docelowo zmierzam do 4.1 albo i dalej?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Jeżeli nie zależy Ci na zachowaniu dotychczasowych funkcjonalnościach i zebranych plikach, to każde nowe wydanie się nadaje.
W przeciwnym wypadku trzeba by przeanalizować gdzie były wniesione kluczowe zmiany oprogramowania, i wgrywać te niezbędne po kolei.
Tak sobie myślę.
Ewentualnie "swoje pliki na bok", i też bez pardonu, pełna inicjalizacja nowym firmware.
 
Jeżeli nie zależy Ci na zachowaniu dotychczasowych funkcjonalnościach i zebranych plikach, to każde nowe wydanie się nadaje.
W przeciwnym wypadku trzeba by przeanalizować gdzie były wniesione kluczowe zmiany oprogramowania, i wgrywać te niezbędne po kolei.
Tak sobie myślę.
Ewentualnie "swoje pliki na bok", i też bez pardonu, pełna inicjalizacja nowym firmware.
zbyt dużo tych aktualizacji dlatego raczej zrobie kopie i wgram najnowsza wersję od zera
tylko jak to najlepiej to zrobić?
przeglądarka > Zarządzanie dyskami > zarządzanie woluminem > formatuj teraz? Formatowanie usunie wszystko z dysku ale rozumiem że jakaś cześć aplikacji znajduję sie w pamięci urządzenia więc potem Finder > narzędzia > aktualizacja firmware i podanie najnowszej wersji oprogramowania? czy może po formatowaniu > finder > podstawowe ustawienia sieciowe żeby można sie było połączyć przez przeglądarkę i nastepnie po połączeniu do domyślnego admina jakiś konfigurator przeprowadzi przez instalację od zera?
Przepraszam jak pytam o podstawy które gdzieś pewnie w wersji EN są w instrukcjach ale jak ktoś z forum w 2 zdaniach mi to napisze byłbym wdzięczny.
Zapisze wszystko co się da a potem chce wszystko postawić od zera. Parę lat temu to robiłem po zakupie serwera na nowych dyskach ale wtedy chyba na serwerze była ta wersja już wgrana i chodziło bardziej o konfigurację qnapa.
Teraz potrzebuje wyczyścić wszystko i od zera wgrać najnowsze TS-239PROII+_20150522-4.1.4
 
Uruchamiasz inicjalizacje jak przy nowo zakupionym sprzęcie, z narzędzia zewnętrznego. Jest nim QFINDER. Resztę wyczytasz na forum.
W razie niedosytu proszę pytać.

Mała podpowiedź:
przygotuj sobie najnowszą wersję tej aplikacji oraz "świeży" firmware, wcześniej.
 
Uruchamiasz inicjalizacje jak przy nowo zakupionym sprzęcie, z narzędzia zewnętrznego. Jest nim Qfinder. Resztę wyczytasz na forum.
W razie niedosytu proszę pytać.

Mała podpowiedź:
przygotuj sobie najnowszą wersję tej aplikacji oraz "świeży" firmware, wcześniej.

Rozumiem że uruchamiam inicjalizacje po wcześniejszym formatowaniu dysków tak jak pisałem wyżej?
Wtedy w Qfinder będzie taka opcja inicjalizacji (nie tak jak teraz kiedy mam stary system na dyskach tylko aktualizacji ) i będzie można wskazać np. najnowszy plik obrazu TS-239PROII+_20150522-4.1.4.img i z tego obrazu zainstaluje ?