Pomoc Przyrostowy/różnicowy backup danych z serwerów

become

Nowy użytkownik
Noobie
29 Listopad 2017
9
2
3
47
QNAP
TS-x31
Ethernet
100 Mbps
Czołem.

Przymierzam się do lepszego wykorzystania mojego QNAP w kwestiach backupu danych z
dwóch moich serwerów.
Obecnie robię backup danych, emaili oraz baz MySQL.
Backup danych to codzienna kopia (mirror) aktualnego stanu danych (katalog: /home) i wiadomości email (/var/vmail).
Jeżeli coś zostanie usunięte w serwerze źródłowych to mogę to odzyskać do czasu wykonania kolejnego backupu bo w
momencie robienia kolejnego backupu zostanie usunięte na QNAP.
Codziennie robię też backup wszystkich baz danych MySQL w tym wypadku kopia umieszczana jest w osobnych
katalogach np. 2017-12-20, 2017-12-21 itd.
O ile w przypadku baz danych mogę wyciągnąć np. jakieś dane z dnia poprzedniego o tyle w przypadku emaili i danych
nie mam takiej możliwości.
Chciałbym zrobić backup który pozwoliłby mi np. uzyskać stan danych na konkretny dzień w ramach tych 14 dni.
Codzienny mirror nie wchodzi w grę bo trwa za długo i zjada za dużo pamięci.
Jak to najlepiej ogarnąć ? Jakimi narzędziami ? Może QNAP ma coś wbudowane o czym nie wiem ?
Jakiś czas temu widziałem jakiś wątek na tym forum ze skryptem który chyba robił coś podobnego ale jak
teraz by się przydał to nie mogę znaleźć. Pamiętam że skrypt wykorzystywał inny wbudowany program do robienia
takich backup'ów.

Ale generalnie pytam o dostępne mozliwości, wasze doświadczenia oraz propozycje za które dziękuję.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0416 Build 20171213
Model serwera: QNAP TS-231P
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. program do backupu