PS3 i napisy

Paollllo

Paollllo

Passing Basics
Beginner
Aug 28, 2008
14
0
1
Kraków
Witajcie,
Chciałbym wykorzystywać PS3 jako odtwarzacz filmów divx/mkv/ts itd. składowanych na QNAPie. Niestety póki co IMHO nie jest to zadanie do rozwiązania w satysfakcjonujący sposób.

Powodem jest właśnie często poruszane na forach nie odtwarzanie napisów. Znalazłem w necie jedynie opis, który mówi, jak przygotować plik z filmem divx do odtworzenia z napisami w PS3 jako plik (a nie przez DLNA). Po krótkim przetwarzaniu odpowiednim softem na PC pliku z filmem i wcześniej skonwertowanymi do .srt napisami do pliku divx z wbudowanymi (jako kolejny stream) napisami i zapisaniu go w osobnym pliku można cieszyć się napisami na PS3, jednak jak do tej pory nawet nie udało mi się uzyskać polskich znaków. Być może przyczyną są niedopracowane programy do takiej konwersji (wersje beta).

Czy zastanawialiście się jak można by to rozwiązać już na QNAPie sprawy konwersji, np. przed odtworzeniem przez DLNA? Czy macie jakieś doświadczenia z napisami w filmach HD? A może jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu po stronie PS3?