PS3 i napisy

Paollllo

Nowy użytkownik
Noobie
28 Sierpień 2008
14
0
1
Kraków
Witajcie,
Chciałbym wykorzystywać PS3 jako odtwarzacz filmów divx/mkv/ts itd. składowanych na QNAPie. Niestety póki co IMHO nie jest to zadanie do rozwiązania w satysfakcjonujący sposób.

Powodem jest właśnie często poruszane na forach nie odtwarzanie napisów. Znalazłem w necie jedynie opis, który mówi, jak przygotować plik z filmem divx do odtworzenia z napisami w PS3 jako plik (a nie przez DLNA). Po krótkim przetwarzaniu odpowiednim softem na PC pliku z filmem i wcześniej skonwertowanymi do .srt napisami do pliku divx z wbudowanymi (jako kolejny stream) napisami i zapisaniu go w osobnym pliku można cieszyć się napisami na PS3, jednak jak do tej pory nawet nie udało mi się uzyskać polskich znaków. Być może przyczyną są niedopracowane programy do takiej konwersji (wersje beta).

Czy zastanawialiście się jak można by to rozwiązać już na QNAPie sprawy konwersji, np. przed odtworzeniem przez DLNA? Czy macie jakieś doświadczenia z napisami w filmach HD? A może jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu po stronie PS3?
 
skonwertowanymi do .srt napisami
Być może przyczyną są niedopracowane programy do takiej konwersji (wersje beta).
Możesz to sprawdzić odpalając na komputerze film z tym plikiem.
Ostatnio natknołem się na plik .srt , niestety były to napisy chyba ruskie ale były znaki diakrytyczne !
Tak, więc moze to być wina programu...
Jesli chcesz sprawdzić czy problem z wyświetlaniem polskich napisów jest po stronie PS3 proponuje wysyłać sygnał ze swojego komputera, są do tego spycjalne programy. Ja do wysyłania sygnału używam firmowego oprogramowania mojego odtwarzacza, KISS PC-LINK. Równie dobrze oferuje też tą opcje nowy Nero .
Sprawdź też czy w PS3 masz ustawione odpowiednie kodowanie iso-8859-2 lub UTF-8.
Pozdrawiam.
 
Dzięki za odpowiedź. W moim poście chciałem zwrócić uwagę ogólnie na problem napisów na PS3 w połączeniu z DLNA wspieranym przez QNAPa.

Oczywiście sprawdzałem różne programy i ich wersje do konwersji napisów, do wprowadzania napisów do kontenera jako stream i różne pliki .txt konwertowane do .srt. Również na PS3 próbowałem ustawiać różne strony kodowe. Żadne z ustawiań nie dawało satysfakcjonującego rozwiązania. Efektem były krzaczki w tekstach, przesunięcie napisów wobec filmu, czy podstawowe problemy z odtworzeniem filmu, jak komunikaty "the data type is not unsupported", czy zwiechy przy próbie przesunięcia (fastforward).

Chodzi mi o to, że w mojej opinii takie kombinacje - nawet jeśliby z sukcesem pozwalały oglądać filmy z polskimi napisami - są uciążliwe. Po prostu odtwarzanie filmów wszelkich formatów z QNAPa prze DLNA na PS3 powinno być bezproblemowe. Rozwiązaniem mogłoby być:
1) wykonywanie niezbędnych konwersji przez QNAPa, tj. przed zaserwowaniem strumienia przez DLNA QNAP powinien brać plik .txt, konwertować na .srt, dodawać stream do kontenera i serwować media, lub
2) specjaliści z Sony powinni sobie dać na wstrzymanie i wprowadzić obsługę napisów po ludzku, choć nie zastanawiałem się nad szczegółami technicznymi. Jasne, że łatwo jest wyświetlać "there are no subtitles option available" i zasłaniać się niechęcią do wspierania przez to piractwa.

Napiszcie, w jaki sposób radzicie sobie z problemem napisów w "zwykłych" divixach, a może w filmach HD również coś wskóraliście?

Pozdrawiam

hypnosiss napisał:
skonwertowanymi do .srt napisami
Być może przyczyną są niedopracowane programy do takiej konwersji (wersje beta).
Możesz to sprawdzić odpalając na komputerze film z tym plikiem.
Ostatnio natknołem się na plik .srt , niestety były to napisy chyba ruskie ale były znaki diakrytyczne !
Tak, więc moze to być wina programu...
Jesli chcesz sprawdzić czy problem z wyświetlaniem polskich napisów jest po stronie PS3 proponuje wysyłać sygnał ze swojego komputera, są do tego spycjalne programy. Ja do wysyłania sygnału używam firmowego oprogramowania mojego odtwarzacza, KISS PC-LINK. Równie dobrze oferuje też tą opcje nowy Nero .
Sprawdź też czy w PS3 masz ustawione odpowiednie kodowanie iso-8859-2 lub UTF-8.
Pozdrawiam.
 
hejkum,


spedzilem kilka chwil nad tym - post stary - ale moze komus sie przyda;
faktycznie - trzeba wpisac napisy w kontener DIVX - aby wyswietlic je na PS3;
moze jest jakis inny sposob - ale ten dziala wysmienicie - i calosc zajmuje jakies 5 minut (okolo :) )

napisy w jakimkolwiek formacie zmieniam na format .srt programikiem Subtitle Workshop ( http://www.urusoft.net/ ) - 1minuta :) ;
zmieniam nazwe napisow na identyczna z nazwa filmu !! :)
wbijam je do kontenera 'diwiksowego' programikiem AVIAddXSubs ( http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php ) - kilka minutek ;

i tutaj wazna sprawa:
- w programie Subtitle Workshop trzeba ustawic charset ANSI;
- w AVIA... - Character Set - Default oraz Language Code - Polish;

tak 'wtopione' napisy powinny miec polskie ogonki :)

nie wiem, czy to dziala na wszystkich kompikach i czy to jedyny sposob - ja to robie tak - na laptopie z polskim Windowsem Vista, bez zadnych dodatkowych fontow i zadnych dodatkowych ustawien; i tak zakodowany film gra na PS3 z napisami i polskimi ogonkami; serwowany przes TS-209II;


brgds,
l.
 
lorsol napisał:
hejkum,

[...]

nie wiem, czy to dziala na wszystkich kompikach i czy to jedyny sposob - ja to robie tak - na laptopie z polskim Windowsem Vista, bez zadnych dodatkowych fontow i zadnych dodatkowych ustawien; i tak zakodowany film gra na PS3 z napisami i polskimi ogonkami; serwowany przes TS-209II;


brgds,
l.

Dzięki za odzew. Skoro piszesz, pewnie zadziała dla divixów zgodnych z wersjami obsługiwanymi przez PS3. Idąc dalej w temcie, pewnie rekodowanie większości lub wszystkich plików z rozszerzeniami ts i mkv jest nadal konieczne właśnie do divx (PS3 obsługuje divix również o rozdzielczościach HD). Czy masz jakieś doświadcaenia z tym? A drugie pytanie to: czy na Qnapie można dokonać automatycznej konwersji napisów i wrzucenia ich do kontenera divx jako krok pomiędzy wybraniem z plików w twonky a przesyłaniem strumienia na ps3? Dopiero to rozwiązywało by uciążliwość tej konieczności, a i tak nie eliminuje się pewnie sporej czasochłonności dla qnapa takich operacji...
 
hejkum,


Paollllo: niestety, nie mam zadnych doswiadczen jesli idzie o material hd; przyznaje, ze w tej kwestii na razie bazuje na plytkach blurejowych odtwarzanych bezposrednio z ps3 lub podpinam kamere hd (tu jako odtwarzacz) bezposrednio pod usb na ps3;

jesli idzie automatyczna konwersje napisow na qnapie - to nie spotkalem sie z czyms takim na razie; z tego co rozumiem, to program ktory przerabia napisy i wbija je z filmem w kontener divx - nie tworzy kolejnego jakiegos tam pliku tekstowego, ale tworzy bitmapy z napisow; i one czytane sa przez ps3 wraz z filmem; zeby zautomatyzowac ten proces, chyba twonky musialby podejmowac sie tego zadania podczas serwowania filmu... a takiej mozliwosci chyba nie ma;


pzdr,
l.
 
Witam serdecznie

Dzięki instukcji lorsol robiłem sobie pliki z napisami lecz po reinstalacji QNAPa (209 II)
napisy nie są wyświetlane, ten sam plik po przegraniu na DVD lub pena działa z napisami.
Odtwarzacz to KISS 1600.

Pomocy !! !!

Pozdrawiam Arnold
 
hej,

ciekawy jestem, czy to tylko pobozne zyczenia, czy jest to mozliwe technicznie...:
https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=2 ... lit=ushare

problemu napisow na ps3 chyba by to jednak nie rozwiazalo, ale milo jest miec wybor :)
szczegolnie z tak dluuuga lista wspieranych formatow:

"
Video files: asf, avi, dv, divx, wmv, mjpg, mjpeg, mpeg, mpg, mpe, mp2p, vob, mp2t, m1v, m2v, m4v, m4p, mp4ps, ts, ogm, mkv, rmvb, mov, qt, hdmov
Audio files: aac, ac3, aif, aiff, at3p, au, snd, dts, rmi, mp1, mp2, mp3, mp4, mpa, ogg, wav, pcm, lpcm, l16, wma, mka, ra, rm, ram, flac
Images files: bmp, ico, gif, jpeg, jpg, jpe, pcd, png, pnm, ppm, qti, qtf, qtif, tif, tiff
Playlist files: pls, m3u, asx
Subtitle files: dks, idx, mpl, pjs, psb, scr, srt, ssa, stl, sub, tts, vsf, zeg
Various text files: bup, ifo
"
http://ushare.geexbox.org/ - strona projektu korzystajacego z libdlna;

l.
 
<cisza>
hypnosiss napisał:
skonwertowanymi do .srt napisami
Być może przyczyną są niedopracowane programy do takiej konwersji (wersje beta).
Możesz to sprawdzić odpalając na komputerze film z tym plikiem.
Ostatnio natknołem się na plik .srt , niestety były to napisy chyba ruskie ale były znaki diakrytyczne !
Tak, więc moze to być wina programu...
Jesli chcesz sprawdzić czy problem z wyświetlaniem polskich napisów jest po stronie PS3 proponuje wysyłać sygnał ze swojego komputera, są do tego spycjalne programy. Ja do wysyłania sygnału używam firmowego oprogramowania mojego odtwarzacza, KISS PC-LINK. Równie dobrze oferuje też tą opcje nowy Nero .
Sprawdź też czy w PS3 masz ustawione odpowiednie kodowanie iso-8859-2 lub UTF-8.
Pozdrawiam.

zięki instukcji lorsol robiłem sobie pliki z napisami lecz po reinstalacji QNAPa (209 II)



___________________________

ps3 controller sale
xbox controller sale
best price wii controller