Pytania przed zakupem TS-509 PRO

T

tklim

Passing Basics
Beginner
Sep 12, 2008
10
1
1
Poważnie zastanawiam się nad zakupem urządzenia TS-509 PRO (wcześniej myślałem nad TS-409), jednakże mam kilka ważnych pytań:

1. W specyfikacji zauważyłem wpis "editable php.ini" - chciałbym wiedzieć, jakie moduły PHP (spośród wszystkich ze standardowej dystrybucji PHP) są dostępne na urządzeniu?

2. Jaka wersja PHP jest dostępna w urządzeniu? Jak się robi jej upgrade?

3. Czy MySQL ma jakieś ograniczenia (np. wyłączone InnoDB)? Jaka jest wersja MySQL i jak się robi upgrade?

4. Co oznacza "Windows AD support"? Konkretnie, chciałbym zrobić sobie partycję udostępnianą przez SMB dla komputera z Windows, pracującego bez domeny. Czy urządzenie samo pozwala na tworzenie kont, do których później można się uwierzytelnić, czy tylko potrafi je zassać z osobnego kontrolera domeny Windows?

5. Czy pamięć RAM da się poszerzyć (dołożenie modułu, wymiana defaultowego modułu na większy)?

6. Jak działają porty USB? Czy to urządzenie jest normalnym kontrolerem USB, do którego można podłączyć np. pen drive i zgrać dane, czy funkcjonalność USB jest jakoś ograniczona?

7. O co chodzi z typami systemów plików? Przy NTFS widzę tylko "External HDD". Jakie systemy plików mogę sobie stworzyć na dyskach w środku urządzenia?

8. Chłodzenie: chciałbym potencjalnie zapuścić na urządzeniu skrypt PHP z linii poleceń, który 24/7 będzie generował bardzo duże obciążenie procka (wyrażenia regularne), RAMu i dysków. Czy z punktu widzenia chłodzenia części elektronicznych urządzenia jest to dobry pomysł?

9. Chłodzenie: czy jest dostępne jakieś zobrazowanie obiegu powietrza w w okolicach dysków? Obecnie trzymam dyski w obudowie Chieftec LBX (poprzeczny montaż, 3 wentylatory na same tylko dyski) i chciałbym wiedzieć, czy nie pogorszę sobie ich żywotności?

10. Czy funkcjonalność FAQ SSH jest ograniczona jedynie do administrowania urządzeniem, czy też możliwe jest również zalogowanie się na konto zwykłego użytkownika i praca "użytkowa"?

11. Jak wygląda współpraca z UPS? Mam UPSy Ever NET 1000, które się monitoruje przez port szeregowy i specjalne oprogramowanie. Czy urządzenie obsługuje port szeregowy i własne aplikacje (po samodzielnym skompilowaniu)?

12. Czy da się monitorować pracę urządzenia i dysków przez SNMP?

13. Gdzieś na tym forum wyczytałem o dyskach 1.5 TB - czy urządzenie będzie z nimi współpracować? W specyfikacji jest napisane, że tylko do 1 TB?

14. W specyfikacji znalazłem informację "ATX 250W" o zasilaniu. Czy urządzenie jest wyposażone w normalny zasilacz ATX, który można wymienić na inny, cichszy?

15. Czy są dostępne pakiety z oprogramowaniem na tą wersję urządzenia: memcached, Midnight Commander, RRDTool?

16. Czy jest na urządzeniu dostępny kompilator GCC (jaka wersja) i narzędzia?

17. Czy urządzenie posiada wbudowany firewall (nawet z ograniczoną funkcjonalnością/konfigurowalnością)?

18. Co oznacza opcja "Reserved VGA interface for maintenance"? Co można wyświetlić przez VGA i zrobić w ten sposób z urządzeniem?


Z góry dziękuję za odpowiedzi!

tkl
 
Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
9,808
25
2,204
153
38
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
You must log in or register to view this reply.
 
T

tklim

Passing Basics
Beginner
Sep 12, 2008
10
1
1
You must log in or register to view this reply.
 
Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
9,808
25
2,204
153
38
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
You must log in or register to view this reply.