Pomoc Qbitorrent - problem z uruchomieniem i poprawnymi ustawieniami portów

VainoM

Nowy użytkownik
Noobie
11 Październik 2020
5
1
3
33
QNAP
TS-x31
Ethernet
10 Mbps
Witam serdecznie. Mam problem i mam nadzieję że mi pomożecie. Mam publiczne IP, łącze 1Gb/s, TS-231 z jednym dyskiem, router Archer C6. Po instalacji Qbitorrenta (ostatnie 3 wersje) następuje przekierowanie na port w zależności od wersji (6363, 6563, 6564), na routerze jest ustawione przekierowanie na te porty ze wskazaniem wewnętrznego ip Qnapa. TP-link wyeliminował problem z ustawieniami routera czyli brak blokad portów. Dostawca internetu sprawdził wszelkie ustawienia i żadnej blokady nie ma. Ciekawostka jest taka dla mnie że wewnętrzny soft Qnap zawiera Download Station który to korzysta z portu 6881 i go otwiera. Po podmienieniu tego portu na 6363 lub każdy dowolny wybrany port zostaje otwarty. Próbowałem z pomocą sąsiada ustawiać porty w myQNAPCloud, DMZ nic nie dało, oczywiście QNAP na statyczne ip na routerze. Sprawdzałem na Win10, Ubuntu i IOS. Co jest nie tak? Dlaczego nie mogę otwierać portów lub czemu QNAP sam nie otwiera?​


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1461 Build 20201020
Model serwera: QNAP TS-231K
 
sprawdzasz przekierowanie za pomocą : Open Port Check Tool -- Verify Port Forwarding on Your Router
i tam klepiesz numer portu

upload_2020-10-25_14-20-1.png


Jak strona pokazuje że port jest otwarty - tzn że jest otwarty

jak nie jest - to przekieruj go ręcznie,
nie zapomnij wlepić screenów

Na pewno masz adres IP publiczny ? wklej pierwsze 3 oktety - 1.1.1.X - dla potwierdzenia
generalnie to polecam nie korzystać z automatu do przekierowania, bo to niebezpieczne - lepiej je ręcznie otwierać.

Dlaczego nie mogę otwierać portów
Nie wiem.

czemu QNAP sam nie otwiera?
QNAP czyli producent urządzeń marki QNAP, czy QNAP jako QTS system operacyjny ?
Jako producent, robi to tylko dla swoich programów, a QBittorent nim nie jest.

porty w myQNAPCloud
Co ? jakie porty ? tam nie ma nic takiego :O co miałoby Ci tutaj pomóc , to tylko Twój router może.
@Pawliko - jako naczelny specjalista od TP-Linka może Ci coś podpowie.

BTW: Czy masz dodaną dzierżawę IP za pomocą TPLinka, czy ustawiony adres na samym urządzeniu ? Bo znam błąd że dzierżawa blokuje tworzenie wpisów przekierowania portów ... nie wiem tylko czy w końcu to zaadresowali.
 
OK. Mam publiczne IP
upload_2020-10-25_15-22-54.png

Dzierżawa na routerze domyślna to 120 min, zmieniłem na max 2880
Przekierowanie na routerze
upload_2020-10-25_15-25-22.png

i dzierżawa
upload_2020-10-25_15-26-54.png


Co innego w taki razie użyć zamiast qbitorrenta?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qbittorent
  2. qbitorrent