Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?

No dobra, to teraz krok po kroku, bo jestem na etapie konfiguracji od podstaw.
Zainicjowałem serwer, jest pula pamięci, wolumen 'system' i aplikacje z zakładki bezpieczeństwo (malware, firewall, antywirus). Serwer nie jest zarejestrowany w myqnapcloud. Router ma wyłączone UPnP.
Co teraz ?
 
Kolego, to nie moje rejony, ja prosty użytkownik windowsa, piszę artykuły do gazet naukowych :(
Ok! Tylko, ze GIT-a nie obchodzi do czego sie go uzywa ;) Korzystaja z niego nie tylko programisci. Ogolne zastosowanie to tworzenie wersji kopii nad czym pracujesz ;) Moze to byc cokolwiek co sie zmienia a chcesz miec poszczegolne zarejestrowane kroki.
Mozesz sobie stworzyc podstawowa wersje artykulu i pojsc w jakas wersje albo stworzyc alternetywne watki i tak dalej i dalej...
Ogolnie GIT to ciekawe narzedzie ;)
Połączono posty:

@doc_pb z @Darekw1967 taki programista, że zakodował nawet zmienny IP w konfigu do OpenVPN'a.
Podziwiam Ciebie za skromnosc i uprzejmość na grupie ;) A tak z ciekawosci ile masz lat chlopczyku ?
 
Kogo pytasz ?
Połączono posty:

Masz na forum w Wiki opis jak skonfigurować firewall'a... Zablokuj na nim z zewnątrz porty do zarządzania QNAP. Tyle...
Przepraszam za te pytania, ale jak mawiał jeden z moich nauczycieli: jak ludzie pytają, znaczy chcą wiedzieć, jak nie pytają, myślą, że wiedzą wszystko
Jest tam w instrukcji: 'wyłącz telnet" - jak to się robi ?
 
Jest tam w instrukcji: 'wyłącz telnet" - jak to się robi ?
panel zarządzania QNAP , na górze strony jest LUPKA, wpisz tam telnet , wyskoczy podpowiedź , wybierz ją , przekieruje cie do panelu i tam upewnij się że jest ona (telnet) odznaczona.

Generalnie większość opcji można tak znaleść ;)
Połączono posty:

@Darekw1967 - nie wiem co wiek ma wspólnego z w/w tematem , proponuje zmienić płytę.
 
panel zarządzania QNAP , na górze strony jest LUPKA, wpisz tam telnet , wyskoczy podpowiedź , wybierz ją , przekieruje cie do panelu i tam upewnij się że jest ona (telnet) odznaczona.

Generalnie większość opcji można tak znaleść ;)
Połączono posty:

@Darekw1967 - nie wiem co wiek ma wspólnego z w/w tematem , proponuje zmienić płytę.
Mowa o kulturze i zachowaniu sie na grupie. Niestety sa to dziecinne zachowania tak samo jak wklejanie etykiet w stylu "Programista VPN++" czy "Dynamiczne IP". Nie widzisz tego, ze jest to robione zlosliwie ? Tego typu dzialania wskazuja raczej na zachowanie niedojrzalego czlowieka ;)
 
Masz na forum w Wiki opis jak skonfigurować firewall'a... Zablokuj na nim z zewnątrz porty do zarządzania QNAP. Tyle...
Jak to wszystko zrobię, to czy jest opcja bezpiecznej pracy z Qsync na kliencie będącym gdzieś na świecie? Idea posiadania serwera, który stoi w domu i nie ma kontaktu z nim ze świata jest dla mnie cokolwiek chybiona, bo w zasadzie motywem zakupu była możliwość synchronizacji zdalnej i zabezpieczania danych z komputera. Gromadzić pliki mogę na dysku, a filmy i muzykę odtworzy DVD.
 
Dziękuję, tak spróbuję.
Przy okazji: czy niezaszyfrowane pliki z zainfekowanego Qnapa są bezpieczne ? Pytam, bo Qlocker pojawił prawie wszędzie, ale nie w katalogach 'home' synchronizowanych przez Qsync - zrzuciłem je na dysk zewnętrzny, ale nie wiem, czy mogę bezpiecznie do nich sięgać ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. antywirus
  2. qlocker rozwiązanie
  3. odzyskiwanie danych
  4. kopia zapasowa
  5. Ukryte
  6. nordvpn
  7. qsync
  8. gitlab
  9. asustor
  10. pula pamieci czy wolumen
  11. qlocker