Pomoc QmailAgent - nie synchronizuje wszystkich folderów

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

XERA

Passing Basics
Beginner
12 Listopad 2016
15
0
1
52
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Witam, mam pytanie - może ktoś już mial podobny problem. Zainstalowałem Qmail Agenta. Wszysto fajnie - zsychnronizowałem go na razie z pocztą na gmail`ach. Jest jedno ale. O ile poprawnie zsychronizowal katalog Odebrane to Wysłane jest pusty :-(
Wysłałem maila z poziomu Qmail AGenta i poszedł prawidłowo - w gmailu się pojawił w wysłanych - tymczasem w NAS`ie w katalogu wysłane widze tylko ten jeden mail wysłany z niego - nie widze natomiast armii maili z konta gmail. To problem, bo maile wysłane sa równie istotne co otrzymane w mojej działalności ...
ktoś ma jakiś pomysł? cos źle zrobiłem?
Pozdrawiam Arek

Wersja oprogramowania Firmware: 4.1
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Hmm - ja jestem lajkonik w te sprawy ale wydawało mi się że to takie oczywiste, że taki soft powinien istnieć :)
Download, kategoryzacja do MailDir tak aby potem to wrzucić ponownie i w locie mieć przywrócone maile ... W przypadku POP3 byłoby chyba łatwiej ale niestety to już raczej przeżytek i IMAP rządzi jeśli chodzi o wygodę użytkowania...

W sumie... Thunderbird mimo że używa IMAP to ciągnie te maile do siebie na dysk (tzn może bo nie musi) i nie byłoby potem problemu z niego je wrzucić ponownie (robiłem tak przy migracji skrzynek z POP3 na IMAP) pytanie tylko jak to wykorzystać.... Hmm a może postawić Thunderbird na jakimś kompie (lub serwerze) ustawić żeby zgrywal kopie maili na dysk i zostawić go jako taki żywy backup? Może śmieszne rozwiązanie ale paradoksalnie mogło by działać...
Czyli na codzien używam normalnie Thundera np. na stacjonarce i w laptopie i tam sobie wszystko śmiga a gdzieś w kącie na zapomnianej stacji roboczej jest postawiona trzecia kopia która robi zrzut maili na dysk - synchronizuje się to wszystko non-stop dzięki IMAP a zapisuje lokalnie na dysku na tym jednym kompie...
I co Wy na to? :)

Bo rzeczywiście póki co to Qmail raczej tylko archiwum do przeglądania (aczkolwiek całkiem wygodne) niż backup (skoro nie ma możliwości przywrócenia maili z niego) a własnie to backup był powodem mojej jego instalacji bo klienta poczty to już mam ulubionego ....
 
Do backupu kilkunastu kont pocztowych mam swój serwer mailowy i za pomocą imapsync robię codziennie kopie na swój serwer. Plus taki, że wszystko mam u siebie, pod ręką, w formie konta pocztowego (mogę przeszukiwać, pobierać załączniki czy przesyłać maile dalej). Minus taki, że trzeba się chwilę przy takim rozwiązaniu narobić.

Qmail maile i owszem pobierze ale zrobi ich dump na dysk i za bardzo nie wiadomo, co z nimi dalej robić. Backup - owszem. Funkcjonalny - dla mnie już nie za bardzo.
 
A jesteś w stanie to jakoś udostępnić użytkownikom, tak żeby nie popsuli? :) Tzn. nie mogli usunąć żadnej zawartości.

Znaczy mam założyć ci konto na swoim serwerze pocztowym? No problema, tylko po co? :)
Jeśli chcesz robić backup poczty na inny serwer pocztowy, zainteresuj się skryptem imapsync, którym możesz spokojnie backupować całe skrzynki na np. poczcie Yahoo (dają zdaje się terabajt miejsca, starczy na backup całej firmy :)). Ja akurat zrzucam skrzynki na swój serwer bo tak mi szybciej i wygodniej no i dane mam u siebie, na wyciągnięcie ręki, z możliwością fizycznego ich kopiowania i backupowania.
 
Znaczy mam założyć ci konto na swoim serwerze pocztowym?
Sorry, źle sformułowałem pytanie. W takim np. kontekście firmowym - powiedzmy, że traktujemy taki backup również jako sposób na archiwizację (naciąganą, ale jednak), to czy jesteś w stanie dać dostęp do takiego archiwum użytkownikom, po to, żeby mogli sobie przeszukiwać, ale nie byli w stanie nic usunąć?

Podsumowując - nie zakładaj mi konta :D
 
Nie, nie mogę - to serwer pocztowy, więc jeśli ktoś ma tam konto, to i ma pełne prawo do poczty w nim zawartej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć użytkownikowi konto i... skopiować na to konto zawartość skrzynek, do których ma mieć ten user dostęp. Wtedy nawet jeśli coś user skasuje, to na swoim koncie a nie koncie służącym do backupu.
 
Jest to jakieś rozwiązanie.

Wychodzi na to, że Qnap całkiem nieźle spisuje się jako patent na archiwizację (Qmail+Qsirch), ale do backupu trzeba by korzystać z tego co podpowiada @CoSTa.
Jako, że trochę zboczyliśmy z tematu, @XERA - czy Twój problem został rozwiązany? :D
 
Tak - dziękuje Qmail rozwiązany - dziękuję wszystkim za pomoc i wiedzę.
Mam lekki niedosyt bo z opisu na Qnap wynikało że bedzie fajnie backup`owac a nie archiwizowac :)
Ale cóż.. na początek dobre i to, bo zapuściłem i mam kopie wszystkiego póki co... Teraz pomyślę rzeczywiście o kopiowaniu IMAP inaczej i wtedy podejme decyzje czy zostawić tego Qmail (choć wtedy nie wiem czy ma to sens) czy odinstalowac żeby zwolnic miejsce.. na chwile obecna juz mi wciągnął kilkadziesiąt giga na dysku a ciągnie dalej jeszcze maile z pozostałych kont...
Podsumowując - zamykamy - dziękuję za pomoc. Nie wiem jak zmienić znacznik przy temacie?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopia thunderbird
  2. qmail agent
  3. backup maili