Pomoc QNAP & Hikvision DS-7608NI-E2/A

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Widzę że ostatnio Qnap ma problemy z działaniem SS, mam pytanie do Silas Mariusz
Czy model rejestratora Hikvision DS-7608NI-E2/A ma więcej funkcji / możliwości niż tradycyjny Qnap ?

W najbliższym czasie chcę uruchomić monitoring, a od 2 tygodni nie mogę nic nagrywać na Qnap nie wiem dlaczego.
Z tradycyjnym rejestratorem pewnie nie będzie niespodzianek działa / nie działa to po pierwsze.
Po drugie cena nie jest za wysoko na allegro około 570zł brutto, ten model uciągnie podobno 6 kamer 2Mpx wystarczająco ilość.
W Qnapie musiał bym za licencje zapłacić 4x150zł 600zł, czyli wyjdzie drożej a dalej mam jedno urządzenie.
A tak mamy dwa niezależne urządzenia.

@Silas Mariusz , napisz czy warto jednak pozostać przy Qnap-ie czy jednak wybrać typowy rejestrator ?
 
Rejestrator ma wbudowany switch PoE, w QNAPie tego nie masz, wiec musiałbyś dokupić switcha z PoE.

Posiadam model HIKVISION na 4 kamery w domu DS-7604NI-E1 / 4P. Obecnie mam podłączone 2 kamery, docelowo 4. Jedna to DS-2CD3132F-IWS 3MP, a druga DS-2CD2232-I5 3MP. Wszystko ładnie śmiga. W planach dołączenie kolejnych 2.

Posiadam również QNAP, ale jeszcze nie sprawdzałem jak działa SS.
 
Kolego @dziadek-NET, już od jakiegoś czasu nosisz się z zamiarem kupna drugiego Qnapa. Pisałeś też i pytałeś na forum o model 4 zatokowy TVS-470 i 471. Odpowiadając na Twoje pytanie stwierdzę tak: jak będziesz miał model 4 zatokowy to z automatu masz licencje na 4 kamery. Aktualnie masz TS-251 i drugi taki model chciałeś nawet ode mnie zakupić (zapraszam do zakupu:)). Jak sam pisałeś model TVS-470 uciekł Ci sprzed nosa za nieco ponad 2000zł - jeśli trafiłbyś na podobna okazję to polecam Ci właśnie to rozwiązanie. U mnie SS działa bezproblemowo na kamerach Novusa - zamierzam jeszcze zakupić albo Merx albo Yudor.
Idąc tokiem rejestratorów to oczywiście, jednorazowo wydajesz 500zł i masz spokój, ale z drugiej strony masz dwa urządzenia, dwa zasilania i dwa razy więcej zużycia energii elektrycznej (choć to i tak znikomy raczej pobór). Nadmienię tylko, że do rejestratora musiałbyś kupić też dysk (ofc do pracy ciągłej) - to też pewien koszt dla Ciebie.

Prawda jest taka, że rozwiązania masz - a każdy lubi to co woli.
Decyzje podejmij sam, bo nikt za Ciebie nie zdecyduje co lubisz.
 
Pytanie zasadnicze do Silas Mariusz to czy model rejestratora DS-7608NI-E2/A ma więcej funkcji od SS.

Nie chodzi mi o koszt, tylko opłacalność. Nie sposób wydać za Qnap-a 1000 a nawet 5000zł mam na to fundusze, ale patrząc trzeźwo nie chcę kupować czegoś co ma mniej funkcji. Oczywiście jeśli trafi się okazja czemu nie.
Dysk na nagrania mam czy będzie podpięty w Qnapie czy rejestratorze nie zmienia kosztów.
Za to jednak pozostaję przy dwóch urządzeniach, Qnap w pomieszczeniu nr 1 gdzie jest UPS i całą elektronika, a Qnap nr 2 albo rejestrator w pomieszczeniu nr 2 gdzie jest TV.
 
Z mojego doświadczenia SS ma dość mało funkcji i nie obsługuje prawidłowo detekcji ruchu w kamerach z ONVIF 2.6. Mam jedną z MERXa właśnie i detekcja jest sprawa loteryjną, u niektórych osób działa a u innych nie. Osobiście wybrałbym dedykowany rejestrator.
 
fisher a ręcznie możesz nagrywać w SS ?
Co rozumiesz przez pojęcie ręcznie? Jak ustawie harmonogram, żeby nagrywało się "jak leci" to tak właśnie się dzieje.
Niemniej jednak to kłopotliwe dla mnie przeglądać cały dzień nagrań, żeby wychwycić, że był kurier i czy lokalny lump kręcił, żeby coś zwędzić
 
Jaką masz obecnie sytuację ?
Działa ci już nagrywanie z alarmu ?

Tak tylko dla testów czy możesz wymusić nagrywanie ręczne ?
Jestem ciekaw czy to u ciebie działa. U mnie nie nagrywa z alarmu ani z ręcznego kliknięcia record.
 
Pytanie zasadnicze do Silas Mariusz to czy model rejestratora DS-7608NI-E2/A ma więcej funkcji od SS.

Nie chodzi mi o koszt, tylko opłacalność. Nie sposób wydać za Qnap-a 1000 a nawet 5000zł mam na to fundusze, ale patrząc trzeźwo nie chcę kupować czegoś co ma mniej funkcji. Oczywiście jeśli trafi się okazja czemu nie.
Dysk na nagrania mam czy będzie podpięty w Qnapie czy rejestratorze nie zmienia kosztów.
Za to jednak pozostaję przy dwóch urządzeniach, Qnap w pomieszczeniu nr 1 gdzie jest UPS i całą elektronika, a Qnap nr 2 albo rejestrator w pomieszczeniu nr 2 gdzie jest TV.
Panie, przede wszystkim to będzie działać i odciąży serwer. Zawsze rekomenduje takie rozwiązanie.
 
Czy ktoś ma doświadczenie / opinie na temat tego rejestratora:
https://ivolta.pl/vobnvr4108-rejest...a-hdmi-pasmo-100mb-s-maks-1x6tb/9732/produkt/

Pasmo dla kamer maksymalnie 100Mb/s
i cena 350zł netto za rejestrator.

Mam jeszcze na oku Hikvision DS-7608NI-E2/A który kosztuje 463zł

Który wybrać ?
Panie... Świetne pytanie ale odpowiem Ci faktami, które będziesz musiał połączyć w całość i zastanowić się czy chcesz od nich coś kupić...
1) Ten rejestrator jak i kamery w Polsce kupują 3 firmy - wyglądają praktycznie podobnie po za kolorem interfejsu i kolorem nadruku dotykowych przycisków na przednim panelu (których w nowych modelach w ogóle nie ma) oraz eksluzywnymi funkcjami.
2) Ten rejestrator jest EOL - End of Line i stąd ta cena. Dystrybutor zdecydowanie leci po kosztach i chce go wyprzedać. Dlaczego? Ponieważ w CCTV zazwyczaj dla dystrybutorów/dużych integratorów/instalatorów udziela się upust na sprzęt 40%. Jeśli od tej ceny odjelibyśmy 40% to VOLTA musiałaby dopłacić *3 za ten rejestrator.
3) Dlaczego niby rejestrator 8ch na 1 dysk kosztuje ~1000zł mniej niż rejestrator do którego możemy zamontować 2 dyski?
upload_2017-4-7_0-19-36.png upload_2017-4-7_0-20-14.png
Ceny:
upload_2017-4-7_0-21-3.png upload_2017-4-7_0-21-11.png
- ten produkt jest EOL
4) Jeśli wątpisz w moją opinie to zdradze Ci sekret... Producentem jest firma Raysharp, która produkuje OEM dla MERX, AAT (pod marką NOVUS) oraz dla Volty. Z tym, że, to MERX ma kilka featurerów, których inni produceni nie mają i znam doskonale zalety i wady tego sprzętu - ponieważ okazjonalnie jestem PM'em firmy Raysharp dla MERX.

Daj sobie spokój z tym sprzętem.
 
Do Hikvision bym dopłacił. Montowałem te optivy, sam mam w domu jedną (bo handluję tym sprzętem i miałem baardzo tanio) i trochę ubogie w fikcjonalności są. Nie dostaniesz dużo więcej niż miałbyś w SS.
Najlepiej zastanów się też też nad kamerami, bo po onvifie nie wszystko chce zawsze dobrze działać. Popatrz sobie na jakieś demo lub film z systemu gdzie pracuje rejestrator Hik z kamerami Hik po protokole Hik. "Rejestrator" to nie tylko nagrywanie. Masz dużo dodatkowych funkcji inteligentnych: zliczanie obiektów, detekcja naruszenia strefy, pozostawienia lub zabrania przedmiotu, tablic rejestracyjnych, twarze itd itp.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap hikvision