QNAP i duże (bardzo duże) pliki

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika Nicodem, 16 Sierpień 2008.

Ładowanie...
  1. Nicodem

Nicodem Staff Contributor

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    22:43
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    Witam,

czy ktoś z Was pracował na QNAPach z bardzo dużymi plikami? Klient ma plik wielkości ponad 600Gb. Namawiam go na zakup 209PRO II i wstawienie 2 dysków 750Gb aby miał mirror tego pliku. Czy QNAP nie będzie miał problemu ze współdzieleniem?
    Ten plik to tak na prawdę wielki 'container' zrobiony w TrueCrypt który będzie montowany jako dysk przez klienta TrueCrypt na Windows XP. Pomijam fakt jak sobie TrueCrypt poradzi z dostępem wielu klientów do takiego pliku. Mnie to nie interesuje.
    Grunt aby potwierdzić że QNAP:
    - będzie potrafił udostępnić tak duży plik przez SAMBE
    - zrobi sobie mirror z jednego dysku na drugi

Sam jeszcze nie mam 209PRO II więc nie mam możliwości sprawdzenia tego. Dorwę swoje urządzenie pewnie koło środy a klient sie pali i chce wiedzieć wcześniej czy to mu zadziała.

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 339 / 30 / -5
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    tak, tak

problem z tym czy moze pracowac kilku klientow truecrypt na jednym współdzielonym pliku (??) = "TrueCrypt poradzi z dostępem wielu klientów do takiego pliku. Mnie to nie interesuje."

3. Nicodem

Nicodem Staff Contributor

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    http://www.truecrypt.org/docs/?s=sharing-over-network
    w trybie mount-only - owszem. przy pełnym zapisie - mogą wystąpić problemy. dlatego lepiej aby to sprzęt potrafił czytać/pisać do plików truecrypt a nie udostępniać je po sieci.

Poleć tę stronę