QNAP i duże (bardzo duże) pliki

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika Nicodem, 16 Sierpień 2008.

Ładowanie...
  1. Nicodem

Nicodem Staff Contributor

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    04:42
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    Witam,

czy ktoś z Was pracował na QNAPach z bardzo dużymi plikami? Klient ma plik wielkości ponad 600Gb. Namawiam go na zakup 209PRO II i wstawienie 2 dysków 750Gb aby miał mirror tego pliku. Czy QNAP nie będzie miał problemu ze współdzieleniem?
    Ten plik to tak na prawdę wielki 'container' zrobiony w TrueCrypt który będzie montowany jako dysk przez klienta TrueCrypt na Windows XP. Pomijam fakt jak sobie TrueCrypt poradzi z dostępem wielu klientów do takiego pliku. Mnie to nie interesuje.
    Grunt aby potwierdzić że QNAP:
    - będzie potrafił udostępnić tak duży plik przez SAMBE
    - zrobi sobie mirror z jednego dysku na drugi

Sam jeszcze nie mam 209PRO II więc nie mam możliwości sprawdzenia tego. Dorwę swoje urządzenie pewnie koło środy a klient sie pali i chce wiedzieć wcześniej czy to mu zadziała.

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 421 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    tak, tak

problem z tym czy moze pracowac kilku klientow truecrypt na jednym współdzielonym pliku (??) = "TrueCrypt poradzi z dostępem wielu klientów do takiego pliku. Mnie to nie interesuje."

3. Nicodem

Nicodem Staff Contributor

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    http://www.truecrypt.org/docs/?s=sharing-over-network
    w trybie mount-only - owszem. przy pełnym zapisie - mogą wystąpić problemy. dlatego lepiej aby to sprzęt potrafił czytać/pisać do plików truecrypt a nie udostępniać je po sieci.

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.