QNAP i duże (bardzo duże) pliki

Nicodem

Staff
Contributor
15 Sierpień 2008
145
2
18
45
Warszawa
Witam,

czy ktoś z Was pracował na QNAPach z bardzo dużymi plikami? Klient ma plik wielkości ponad 600Gb. Namawiam go na zakup 209PRO II i wstawienie 2 dysków 750Gb aby miał mirror tego pliku. Czy QNAP nie będzie miał problemu ze współdzieleniem?
Ten plik to tak na prawdę wielki 'container' zrobiony w TrueCrypt który będzie montowany jako dysk przez klienta TrueCrypt na Windows XP. Pomijam fakt jak sobie TrueCrypt poradzi z dostępem wielu klientów do takiego pliku. Mnie to nie interesuje.
Grunt aby potwierdzić że QNAP:
- będzie potrafił udostępnić tak duży plik przez SAMBE
- zrobi sobie mirror z jednego dysku na drugi

Sam jeszcze nie mam 209PRO II więc nie mam możliwości sprawdzenia tego. Dorwę swoje urządzenie pewnie koło środy a klient sie pali i chce wiedzieć wcześniej czy to mu zadziała.
 
- będzie potrafił udostępnić tak duży plik przez SAMBE
- zrobi sobie mirror z jednego dysku na drugi

tak, tak


problem z tym czy moze pracowac kilku klientow truecrypt na jednym współdzielonym pliku (??) = "TrueCrypt poradzi z dostępem wielu klientów do takiego pliku. Mnie to nie interesuje."
 
SiLAS napisał:
- będzie potrafił udostępnić tak duży plik przez SAMBE
- zrobi sobie mirror z jednego dysku na drugi

tak, tak


problem z tym czy moze pracowac kilku klientow truecrypt na jednym współdzielonym pliku (??) = "TrueCrypt poradzi z dostępem wielu klientów do takiego pliku. Mnie to nie interesuje."

http://www.truecrypt.org/docs/?s=sharing-over-network
w trybie mount-only - owszem. przy pełnym zapisie - mogą wystąpić problemy. dlatego lepiej aby to sprzęt potrafił czytać/pisać do plików truecrypt a nie udostępniać je po sieci.