Pomoc QNAP -> iSCSI S - fatalna wydajność

CoSTa

Entry Technician
Q Associate
13 Luty 2012
75
23
58
49
Poznań
costa.info.pl
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Hey!

Taka sytuacja: stoi sobie u mnie S (DS213+), dwa dyski spięte RAID0, na nich wolumen, tamże założony LUN. W tej samej sieci lokalnej (wszystko spięte solidnymi kablami i biega w gigabicie) QNAP bezproblemowo widzi iSCSI Target stojący na S i ładnie montuje co trzeba jako dysk wirtualny. Tu wszystko się zgadza i działa jak trzeba.

Problem: transfer jest tragicznie wolny. Przerzucam z QNAPa na S plik 4GB - transfer na poziomie 100Mbit/s. W drugą stronę to samo. W QNAPie mam też połączenie zdalne z S zdefiniowane Sambą. Tu wszystko śmiga jak trzeba i ładnie mi gigbit łącza wysyca.

Co robię źle? Jakie dane podrzucić do diagnozy?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2.0050 Build 20170104
Model serwera: QNAP TVS-471
 
Transfery z Windowsa na poziomie 40-50 MB/s, bez rewelacji - po Sambie transfer leci na poziomie 70-80 MB/s bez problemów.
Wolumen pojedynczy w macierzy, macierz RAID0 zrobiona na grupie dysków (jeden 3TB a drugi 1TB). Może to mieć coś na rzeczy? Ogólnie żadnych danych na DS nie mam, chcę z tego zrobić dysk wirtualny dla QNAPa albo w jakiś inny sposób wykorzystać w QNAPie.
 
Thin provisioning włączony czy nie - ten sam problem. Testowałem. Wyciągam maks 9 MB/s. Coś cholera robię nie tak, tylko jeszcze nie wiem co :/

EDIT: OK, wrzuciłem LUNa na całości. Zapis z QNAPa na S - be zmian. Za to zapis z Windows via QNAP (łączę się Sambą z Win do QNAPa, w którym mam dysk wirtualny) zasuwa aż miło patrzeć. OK, coś mi się tu teologia rozjeżdża, bo wychodzi na to, że to QNAP ma duży problem z zapisem.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. iscsi