Pomoc Problem z wydajnością transferu po SMB - TS-212P
CZeść,Mam - prawdopodobnie problem z wydajnością podczas transferu SMB z komputer do QNAPa. Transfer odbywa się poprzez sieć GbE po skrętce. Router centralny: Mikrotik. Dysk w QNAP to pojedynczny Seagate ST4000VN008 - demon szybkości to nie jest, ale bez przesady. Udostępniony katalog z QNAP...- bruncio
- Temat
- nfs problem samba smb transfer ts-212p wydajność
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- A
Pomoc TBS-453DX-4G Słaba wydajnosc SMB (RAID 0 - 4 SSD m.2)
Witam wszystkich,Mam problem ze slaba przepustowoscia sieci. Mam dwie stacje robocze (Win10 - zaktualizowane): nr1: i9-7980xe, 128gb 3200Mhz DDR4, SSD M.2 Samsung Evo 960 256GB, LAN Aquantia 10gbe RJ45 CAT 6a - najnowsze sterowniki LAN nr2: 2x E5-2683 v3, 128gb ECC 2666Mhz DDR4, SSD M.2...- Architekcik
- Temat
- 10gbe kopiowanie nas raid0 smb ssd switch windows wydajność zapis
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Wydajność macierzy TS-563
przerzucam pliki pomiędzy jednym katalogiem a drugim - robię porządek z duplikatami. w trakcie tego zauważyłem, że przenosząc pliki z woluminu 1 (3x 4tb, raid 5) na wolumin 2 (2x6tb, raid 1).Transfer w trakcie przenoszenia plików cały czas wynosi ok 9,5 - 10,5 Mb/s, nie wiem, czy to dużo, czy...- Dawid
- Temat
- raid 1 raid 5 woluminy wydajność
- Odpowiedzi: 3
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Przy piwie Który Qnap do średniej fimrmy
Witam,poszukujemy czegoś mocniejszego i mamy trudność.obecnie mamy tvs-682 zmodowaliśmy procka do i7-7700 zainstalowaliśmy 64GB ramu - 4x 16GB DDR4 2400mhz zainstalowaliśmy kartę graficzną Geforce GT1030 do tego dyski SSD Samsung 850EVO + zwykłe tależaki w RAID5. całość działa tak o i dla...- simryc
- Temat
- cpu qnap tvs-682 wydajność xeon
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- I
Pomoc 2 karty SFP+ - tragiczna wydajność
Witam :-)Mam NAS TS-932X i drugi postawiony na FreeBSD - Xigmanas. W obu karty sieciowe SFP+ 10GbE podłączone do switcha TP-Link T1700G-28TQ OM fibre cable. Kopiowanie plików pomiędzy nimi rozpoczyna się z prędkością 600-700 MB/s i prędkość systematycznie spada do 100 - 60 MB/s.W obu...- Irmina23
- Temat
- wydajność
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Wiedza Ubuntu 16.04 - niska wydajność karty sieciowej
Hey, ta informacja jest tylko notką dla osób korzystających z Ubuntu 16.04 na stacji wirtualizacji.FYI Problem nie leży po stronie QNAP, a po stronie samego Ubuntu 16.04.Co to za problem? System Ubuntu 16.04 postawiony na wirtualizacji w QNAP (KVM i QEMU) ma kłopoty z wydajnością karty...- Silas Mariusz
- Temat
- karta sieciowa network ubuntu virtio wydajność
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.
Pomoc Szyfrowanie dysku - wydajność , odzyskanie danych
Witam W swoim NAS posiadam dysk WD RED 4TB który chciałbym cały zaszyfrować przy stawiania systemu QTS ale mam pytania, na które może ktoś z Was mi będzie mógł odpowiedzieć a mianowicie : - czy mocno spadnie wydajność NAS przy dysku zaszyfrowanym ? czy transfery po otoczeniu sieciowym będą...- Portal
- Temat
- odzyskanie danych szyfrowanie wydajność
- Odpowiedzi: 2
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Case Study Wirtualizacja - wydajność
Miałem taki problem - dziecko potrzebuje do szkoły MS Win, a w domu tylko jabłuszka. Na szczęście jest też QNAP TS-451.Tyle że praca na maszynie wirtualnej win 10 zainstalowanej na QNAP doprowadzała nas obojga do szewskiej pasji (pomimo zainstalowanych 16GB RAM (niestandardowo ale da się)...- Kuba
- Temat
- wirtualizacja wydajność
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.
- Q
Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym...
QNAP TS-453B, test serwera klasy premium Firma QNAP już nas przyzwyczaiła, że co chwilę prezentuje nowe rozwiązania, tym razem zaprezentowano nową serię TS-X53B. W skład nowej serii wchodzą trzy modele: dwudyskowy TS-253B, czterodyskowy TS-453B oraz sześciodyskowy TS-653B. Firma QNAP nową serię...- QNAP
- Temat
- 10gbe center serwera wydajność
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Aktualności z branży i informacje prasowe
Pomoc QNAP -> iSCSI S - fatalna wydajność
Hey!Taka sytuacja: stoi sobie u mnie S (DS213+), dwa dyski spięte RAID0, na nich wolumen, tamże założony LUN. W tej samej sieci lokalnej (wszystko spięte solidnymi kablami i biega w gigabicie) QNAP bezproblemowo widzi iSCSI Target stojący na S i ładnie montuje co trzeba jako dysk...- CoSTa
- Temat
- iscsi qnap wydajność
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
- Q
QNAP® Systems wspólnie z firmami Microsoft®...
QNAP® Systems wspólnie z firmami Microsoft® oraz Paragon Software Group przygotował oficjalny sterownik exFAT dla urządzeń QNAP NAS, pozwalając ich użytkownikom na bezpośredni dostęp do danych zapisanych na nośnikach wykorzystujących system exFAT. System plików exFAT ma przewagę nad tradycyjnym...- QNAP
- Temat
- exfat microsoft plików system wydajność
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Aktualności z branży i informacje prasowe
Pomoc Problem z wydajnością LAN na udziale sieciowym - dla apliakcji, Mała Księgowość
Witam, mam oto taki problem: QNAP TS-253A-8G, Dyski Seagate 7200 wyjęte z serwera ADAX LAN ustawiony jako Port Trunking (Balance-tlb) na switchu nie zarządzalnym 1GBps. Na udziale sieciowym postawiony program Mała Księgowość (RP) około 17 tys katalogów i 157 tys plików, generalnie sporo...- rafko
- Temat
- lan problem qnap wydajność
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- D
Pomoc Wydajność "Virtualization Station" i VM maszyn Qnap 253A
Witam, posiadam NAS QNAP 253 A i powoli zastanawiam się nad zbudowaniem czegoś lepszego z lepszym CPU na FREE NAS. Proszę o pomoc być może moje ustawienia nie są prawidłowe ale już nie wiem gdzie jest błąd. Czy po prostu procesor qnap daje rady. Dokupiłem ram do 16 GB ale nie widzę różnicy...- dESIGNEz
- Temat
- 253a qnap wydajność
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Wysoka dostępność (HA) i iSCSI / Fibre Channel
Pomoc ts-421 slaba wydajnosc i prcoes qsyslogd
Witajcie, moj NAS TS-421 ma slaba wydajnosc podczas kopiowania ~10MB, sprawdzilem zasoby systemu i okazuje sie ze CPU jest mocno obciazony, przy czym o dziwo duzy % przypada dla procesu qsyslogd(patrz zalacznik), jest to dziwne bo syslog'a mam wylaczonego i nie wiem dlaczego ten proces zajmuje...- gobos
- Temat
- ts-420 wydajność
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- P
Pomoc Wydajność 212P
Posiadam 212P i wiem że nie jest to demon szybkości ale wydaje mi się że jednak działa poniżej swoich możliwości. Używam go sporadycznie - przeważnie jako magazyn danych i doskwierają mi wolne transfery zarówno po wifi jak i po kablu gigabitowym. Kopiowanie plików z laptopa (ssd) po sieci wifi...- puchatek2
- Temat
- kablu qnapa qnapie wydajność
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- G
Recenzja Wydajność systemu TS-253a
Cześć! Chciałbym podzielić się spostrzeżeniem dot. wydajności NAS'a podanego w tytule. Jest to spostrzeżenie bardzo selektywne, bo związane z kompresją pliku o wielkości 3,5 GB.(psb z Photoshopa). W przypadku kompresji zip/normal na PC czas kompresji to około 50 sekund. W przypadku NAS'a...- Gregox2
- Temat
- ts-253a wydajność
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Kącik użytkownika: Opinie, komentarze i testy
Dylemat, co wybrać? DS215j czy TS-231?
Witam, zastanawiam się nad zakupem drugiego NASa - przeznaczonego jedynie na trzymanie archiwizacje ważnych danych. Do tej pory łączyłem te funkcję z serwerem multimediów na jednym urządzeniu, ale dyski, jak wszystko, się zużywają i myślę, ze rozsądniej byłoby podzielić to na dwa urządzenia. Nie...- whtn666
- Temat
- ts-231 wydajność
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc Wirtualizacja Win2012R2 - problem z siecią QNAP 451
Witam Was, mam dość nietypowy problem: fizyczne interfejsy sieciowe są spięte w tym momencie jako backup, wpięte są do switcha gigabitowego, negocjuje na porcie gigabit full duplex, ale transfer jest koszmarny - 10MB/s (widziane z poziomu interfejsu virtualization station). Wirtualka to serwer...- MateuszK
- Temat
- lan wirtualizacja wydajność
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.