Help Qnap nie usuwa plików tymczasowych

pablos66

Passing Basics
Beginner
Nov 5, 2015
17
2
3
32
QNAP
null
Ethernet
null
Witam serdecznie,
Zauważyłem ostatnio że w folderach zostają nieusunięte pliki tymczasowe programów pakietu Microsoft Office. Najczęściej programu excel, są to pliki tmp oraz te co mają na początku $. wcześniej takich problemów nie było. Pliki tymczasowe w opcjach są ukrywane, oraz prawa dostępowe na foldery są nadane prawidłowo to znaczy użytkownik ma prawo odczyt i zapis. Użytkownicy używają tylko komputerów z Windows. Pliki udostępnianie na protokole Samba dla około 30 użytkowników, prawa nadawane na foldery i podfoldery. Czy może ma ktoś pomysł co może być nie tak ?
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160419

Model serwera: QNAP TS-453 Pro

Nie rozumiem: Dlaczego to QNAP ma usuwać pliki tymczasowe Offica? Qnap tylko udostępnia przestrzeń dyskową i nic poza tym.

Nie rozumiem: Dlaczego to QNAP ma usuwać pliki tymczasowe Offica? Qnap tylko udostępnia przestrzeń dyskową i nic poza tym.
już mówię o co chodzi, gdyż kiedyś miałem podobny problem na S jak miałem nie odpowiednie uprawnienia to znaczy tylko odczyt na folder, to wtedy pliki tymczasowe zostawały, teraz z uprawnieniami mam wszystko w porządku i problem występuje.
Nie zgodzę się z Tobą że tylko udostępnia przestrzeń dyskową, bo po części nimi zarządza poprzez uprawnienia.

Czy może wiecie o jakimś błedzie w nowym oprogramowaniu Qnap, badź błędzie występującym podczas pracy na plikach excel na zmapowanym dysku Qnap ?

Możesz pokazać ustawienia (także praw) dla tych folderów? Jakiś zrzut ekranu.

uprawnienia.png

Czy problemem może tu być nadawanie uprawnień na podfoldery ? mam tego naprawdę sporo

Chodziło mi bardziej o obrazek jak poniżej:
upload_2016-6-2_11-34-58.png

Nie wiem czy ma to znaczenie dla office, ale może warto sprawdzić.

dzięki za odpowiedź, przetestuję i dam znać czy działa.
Niestety nie pomogło, pliki tymczasowe nadal zostają.

przeważeni dają się usunąć, czasami wyskakuje monit że nie można bo są zbyt małe uprawnienia albo zbyt mało miejsca na dysku, mam prawa administratora a dysk zapełniony jest w połowie.