Pomoc Qnap photo station na tle S

N0wy

Nowy użytkownik
Noobie
14 Czerwiec 2017
6
0
1
33
QNAP
null
Ethernet
null
Hej,

Wybór swojego pierwszego NAS mam za sobą. NAS mam zmapowany w eksploratorze windows jako dysk sieciowy, i używam głównie do magazynowania surowych zdjęć RAW, zarządzania nimi, czasami ze smartfonu przez apkę, potem udostępniania ich. W tym miesiącu dość tanio nabyłem używanego S DS216j żeby wypróbować jak to wszystko działa. Wiedziony opisami w internecie zdecydowałem że będzie to S, ze względu na ogólnie pojęte podobno lepsze Photo Station.

Teraz, gdy już wiem że takie urządzenie mi pasuje, będę się rozglądał za czymś mocniejszym. Szybsze generowanie podglądów (konwertowanie trwa wieki) i ogólne szybsze działanie (system dsm przez przeglądarkę nie jest demonem szybkości..) bardzo mnie kusi. Tutaj spoglądam na TS251 co z racji lepszego procesora powinno lepiej śmigać. Dodatkowo, kuszą inne jego plusy nad S, opcje których wcześniej nie brałem pod uwagę może w przyszłości się przydadzą.

Teraz pytanie do Was. Czytając te wszystkie informacje i porównania Photo Station w S i Qnap, zwracam uwagę, że większość z nich jest z przed jakiegoś czasu. Systemy miały aktualizacje, jak to wygląda aktualnie? Czy coś się zmieniło?
 
Tutaj spoglądam na TS251 co z racji lepszego procesora powinno lepiej śmigać. Dodatkowo, kuszą inne jego plusy nad S, opcje których wcześniej nie brałem pod uwagę może w przyszłości się przydadzą.
TS-251 to już fajna zabawa!
 
Oczywiście, ale podstawą mojej pracy wciąż jest Photo Station. Wielkim udogodnieniem jest dla mnie to, kiedy Photo Station daję podgląd i kontrolę nad zdjęciami na przykład w delegacji albo w podróży.
Tak więc czekamy na opinię kogoś kto miał styczność z dwoma, zaktualizowanymi systemami.
 
Obydwa systemy jak działają w przeglądarce możesz sprawdzić na stronie producenta. Są tam wersje Demo które można sobie podejrzeć.

Jeśli chodzi o to co szybciej będzie działać to ciężko powiedzieć.

Oswoiłem się z Q i chyba potrafię zrobić te same czynności co na S. W moim odczuciu S jest bardziej intuicyjne.
 
Obydwa systemy jak działają w przeglądarce możesz sprawdzić na stronie producenta. Są tam wersje Demo które można sobie podejrzeć.

Jeśli chodzi o to co szybciej będzie działać to ciężko powiedzieć.

Oswoiłem się z Q i chyba potrafię zrobić te same czynności co na S. W moim odczuciu S jest bardziej intuicyjne.
Niestety to nie takie proste, Demo photo station nie działa na stronie qnapa.

Czy mogę w jakiś sposób dostać się do photo station qnapa? Wejść w udostępnioną galerię żeby zobaczyć czy schludnie wygląda, zalogować się do aplikacji na androida, sprawdzić czy da się tam mniej więcej zrobić selekcję zdjęć?

Czy jest to możliwe w jakikolwiek sposób nie kupując sprzętu?
 
Jakiś czas temu wszystko działało.

Powiem tak na S działa to lepiej i lepiej wygląda (moje zdanie).

Ale kupując ponownie NAS-a znów kupił bym coś od Q. Uważam że aplikacje PS i VS oraz MS muszą być napisane całkowicie od nowa na Q.

Co do PhotoStation, może da się otworzyć na prywatnym sprzęcie jakiegoś użytkownika i podać login i hasło.
P.S. Jak byś potrzebował założę Ci konto i wejdziesz na moje PhotoStation.
 
Jakiś czas temu wszystko działało.

Powiem tak na S działa to lepiej i lepiej wygląda (moje zdanie).

Ale kupując ponownie NAS-a znów kupił bym coś od Q. Uważam że aplikacje PS i VS oraz MS muszą być napisane całkowicie od nowa na Q.

Co do PhotoStation, może da się otworzyć na prywatnym sprzęcie jakiegoś użytkownika i podać login i hasło.
P.S. Jak byś potrzebował założę Ci konto i wejdziesz na moje PhotoStation.
Byłoby wspanialej jeśli tak się da..
Odezwę się gdzieś w przyszłym tygodniu, jak będę miał wolne dni :)
 
1.gif
@Silas Mariusz Czy istnieje byś dał Nam okienko do rozmowy prywatnej?
dostaliscie zapka ...
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Także od niedawna mam sprzęt Qnap TS-253a wszystko chodzi super jest bardzo wydajne ale odnośnie Photo Station to niestety powiem tak u S ma moim starym DS 109 FW 3.2 było sensowniej to rozwiązane.
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QNAP TS251+