Pomoc QNAP powrót do ustawień fabrycznych- czy sformatuje też podłączony dysk USB?

panqmark

Nowy użytkownik
Noobie
21 Maj 2021
12
0
1
23
QNAP
null
Ethernet
null
Dzień dobry. Tak jak w temacie. Chce przywrócić QNAP do ustawień fabrycznych co wiąże się z wyczyszczeniem danych QNAP. Mam podpięty zewnętrzny dysk USB. Czy QNAP sformatuje również ten dysk podczas czyszczenia danych?
Pozdrawiam!
 
Co do zasadności.. Zarządzam QNAPem zdalnie, na dysku USB mam backup QNAPA. Chciałbym mieć pewność, że po przywróceni udo ustawień fabrycznych, na dysku USB dalej będą dostępne dane
 
Dla poszukujących odpowiedzi na pytanie: przed zainicjowaniem na nowo QNAP odpiąłem dysk zewnętrzny (nie fizycznie, a poprzez opcję 'Wyrzuć' dostępna na górnym panelu). Po uruchomieniu QNAP ponownie pokazał podpięte urządzenie.
1707927564761.png


Pozdrawiam
 
Na wszelki słuczaj ... masz dane na dysku zewnętrznym, chcesz je zachować... Odepnij fizycznie, problem z dekla.

To nic nie kosztuje, podpiąć zawsze możesz. Najlepiej po wstaniu systemu.

Złota zasada jest taka : robisz ponowną instalację serwera - ZAWSZE NAJPIERW WYJMIJ DYSKI Z KIESZENI !! (wystarczy je lekko wysunąć).

Jak serwer wstanie i wszystko będzie hulać, to je wsuniesz, w większości przypadków nawet na gorąco, czyli bez wyłączania serwera i wtedy działasz dalej.

Pozdrawiam,

S.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Sycamor
  2. dysk zewnętrzny