qnap / skrypt / watchdog / UPS APC

hello123

Nowy użytkownik
Noobie
18 Maj 2011
7
0
1
Witam ..

Mam pytanie bo posiadam UPS APC ale jest on już podłączony do serwera. Mam zrobiony skrypt shutdwn.exe który zamyka mi drugi serwer w razie zaniku prądu.

A co z qnapem ?

Da sie aby wygenerowany z windowsowskiej konsoli skrypt go wyłączył ?
Albo moze przynajmniej jakiś watchdog ustawił bym pingowanie głównego DC .. ?

Proszę o pomoc ..
 
TS 419+ Ma tylko kilka USB
UPS APC Smart UPS 1500i

Przy czym jak mówię UPS jest wpięty do jednego z serwerów. Na serwerze zainstalowany jest AGENT APC który przy zaniku prądu wyłacza ten, że serwer oraz wykonuje skrypt [shutdown \\adres _drugiego_serwera ]. Tak, że mam załatwioną kwestię 2 serwerów. Nie wiem co z Qnapem.
Jak by sie dało to bym dopisał do skryptu by wyłączył też qnap-a Ale kompletnie nie wiem co tam wpisać.
 
Spróbuj czegoś takiego :

plink.exe 192.168.*.* -P 22 -ssh -l admin -pw ****** -v poweroff

skrypt uruchamiasz na serwerze windows podczas zamykania systemu
plink.exe - aplikacja wchodząca w skład putty.
IP - Qnapa
-pw hasło do konta administrator
 
jaroslawk - Dziekuję .. działa wyśmienicie :) Nie wiem jak ci dziękować.

Czy korzystając z okazji mogę jeszcze raz skorzystać z twojej fachowej pomocy.

Czy zadziała mi skrypt który będzie miał w sobie zarówno wyłączane innego windowsa, qnapa, i linuxa ? (osobno skrypty działaja nie wiem czy moge je tak połaczyć ?)

skrypt:

shutdown -s -f -m \\komputer windows - wyłaczanie windows skrypt osobo działa
plink.exe 192.168.*.* -P 22 -ssh -l admin -pw ****** -v poweroff wyłaczanie qnap skrypt osobo działa
plink.exe 192.168.*.* -P 22 -ssh -l admin -pw ****** -v poweroff wyłaczanie linux skrypt nie testowałem ale pewnie bedzie podobnie prawda ?
 
Bez problemów będzie działało.
W linuxe zamiast poweroff możesz wpisać shoutdown.
Najlepszym sprawdzeniem jest test.

Wydaje mi się, że po wysłani poweroff do Qnapa bedzi trzeba poczekać aż zostanie zerwane polaczenie i wtedy zostanie wykonany kolejny rozkaz wyłączenia serwera Linux.