Qnap TS 109/TS 109 Pro/TS 109 Pro II jako Serwer mediow

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika gunhead, 22 Lipiec 2008.

Ładowanie...
  1. gunhead

gunhead Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    04:44
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam,

Mam zamiar zakupic jeden z powyzszych modeli QNapa. Chcialbym, aby Qnap byl moim serwerem mediow, tzn trzymalbym na nim filmy w formacie divx i mp3. Bylby podlaczony do bezprzewodowego routera D-Link Dir 615, do ktorego przewodowo podpiety jest rowniez Xbox 360. Interesuja mnie odpowiedzi na nastepujace pytania:

1.Czy moglbym ogladac filmy z qnapa bezposrednio na Xboxie 360 bez uruchamiania mojego PC'ta?
    2.Czy dlugo zajmuje backup danych bezprzewodowo - przy polaczeniu w standardzie 'draft n'?
    3. Jesli Qnap ma spelniac taka funkcje, to ktora wersja bylaby najbardziej odpowiednia?

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    04:44
    Oceny:
    +1 421 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    1) tak

2) jesli masz jeszcze wersje 1.0 "eNki" a raczej napewno w tym modelu routera... zgrywanie moze zajac dlugo.
    ponadto urzadzenia d-linka sa do bani - pod wzgledem wirless'a - transferow i etc na 100% sa kiepskie i znacznie gorsze od Linksys'ow
    sam probowalem zaufac firmie D-Link przechodzac z starego poczciwego WAP54G (802.11G) na access pointa D-LINK DAP-1353 (draft 2.0). Wszystko pieknie ladnie ale w moim przypadku (mieszkanie w bloku) sporo zaklocen, neostrada livebox obok... tragedia! (transfery gorsze jak 802.11g) istna tragedia. na tym polu D-Link nie mial szans. Przeprowadzalem tez testy na polu niezabudowanym - Linksys 802.11n wypada znacznie lepiej! Wkoncu kiedys wydane 600zl lezy w szafie.
    nie wiem tez jakie ty masz wymagania co do bezprzewodowki i jakie urzadzenie odbiorcze posiadasz
    ale pozwole sobie napisac D-Link DAP-1353 draft v2.0 802.11n z innymi urzadzeniami jak D-Link dziala tragicznie
    jesli Cie nie przekonalem moge odszukac gdzies moja recenzje ze strony smallnetbuilder.net i Ci wkleic linka - tam glosno napisalem o problemach firmy d-link i ich osiagow

3) jesli finansowo stac Cie na min. TS-109, wybieraj TS-109. Odradzam urzadzen TS-100 i 101 (wycofywane - slaby procesor). Dla zastosowan domowych zapewne wersje PRO nie beda Ci potrzebne (obsluga ActiveDirectory i NFS). Sa to rozwiazania ktore raczej sie stosuje w biznesie. Czyli pozostaje Ci obecnie:
    TS-109, 209, 409 i nadchodzacy wielkimi krokami 509 ktorego cena pewnie powali na nogi :-(

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.