Qnap TS 109/TS 109 Pro/TS 109 Pro II jako Serwer mediow

gunhead

Nowy użytkownik
Noobie
22 Lipiec 2008
1
0
1
Witam,

Mam zamiar zakupic jeden z powyzszych modeli QNapa. Chcialbym, aby Qnap byl moim serwerem mediow, tzn trzymalbym na nim filmy w formacie divx i mp3. Bylby podlaczony do bezprzewodowego routera D-Link Dir 615, do ktorego przewodowo podpiety jest rowniez Xbox 360. Interesuja mnie odpowiedzi na nastepujace pytania:

1.Czy moglbym ogladac filmy z qnapa bezposrednio na Xboxie 360 bez uruchamiania mojego PC'ta?
2.Czy dlugo zajmuje backup danych bezprzewodowo - przy polaczeniu w standardzie 'draft n'?
3. Jesli Qnap ma spelniac taka funkcje, to ktora wersja bylaby najbardziej odpowiednia?
 
1) tak

2) jesli masz jeszcze wersje 1.0 "eNki" a raczej napewno w tym modelu routera... zgrywanie moze zajac dlugo.
ponadto urzadzenia d-linka sa do bani - pod wzgledem wirless'a - transferow i etc na 100% sa kiepskie i znacznie gorsze od Linksys'ow
sam probowalem zaufac firmie D-Link przechodzac z starego poczciwego WAP54G (802.11G) na access pointa D-LINK DAP-1353 (draft 2.0). Wszystko pieknie ladnie ale w moim przypadku (mieszkanie w bloku) sporo zaklocen, neostrada livebox obok... tragedia! (transfery gorsze jak 802.11g) istna tragedia. na tym polu D-Link nie mial szans. Przeprowadzalem tez testy na polu niezabudowanym - Linksys 802.11n wypada znacznie lepiej! Wkoncu kiedys wydane 600zl lezy w szafie.
nie wiem tez jakie ty masz wymagania co do bezprzewodowki i jakie urzadzenie odbiorcze posiadasz
ale pozwole sobie napisac D-Link DAP-1353 draft v2.0 802.11n z innymi urzadzeniami jak D-Link dziala tragicznie
jesli Cie nie przekonalem moge odszukac gdzies moja recenzje ze strony smallnetbuilder.net i Ci wkleic linka - tam glosno napisalem o problemach firmy d-link i ich osiagow

3) jesli finansowo stac Cie na min. TS-109, wybieraj TS-109. Odradzam urzadzen TS-100 i 101 (wycofywane - slaby procesor). Dla zastosowan domowych zapewne wersje PRO nie beda Ci potrzebne (obsluga ActiveDirectory i NFS). Sa to rozwiazania ktore raczej sie stosuje w biznesie. Czyli pozostaje Ci obecnie:
TS-109, 209, 409 i nadchodzacy wielkimi krokami 509 ktorego cena pewnie powali na nogi :(