Pomoc qnap ts-251 nie widzi dysku zewnętrznego usb

Kolego rozmawiamy o kieszeni nie o dyku i tym posredniku który jest tu kluczowy :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Właśnie a ty twierdzisz, że ta kieszeń działą tylko z windowsem, co nie jest prawdą.
Ze swojej strony mam nadzieję, że wyjaśniłem wszystko :)
 
Dalej twierdzę że ta kieszeń nie działa z qnap.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Dalej twierdzę że ta kieszeń nie działa z qnap.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Masz do tego pełne prawo ;).

Jednak jeżeli jakiś hardware jest kompatybilny z windowsem i makiem to na 99% bedzie działać z linuchem, wierz mi, trochę się na tym znam :D.
Pozostaje ten 1%, ale tu trzeba by trochę pogrzebac w tym qnapie ( dmesg, lsusb itp ) aby przekonać sie czy jest tak jak twierdzisz.
 
Nic nie wyjaśniłeś tylko zamieszałes. Dogadać z dyskiem twardym musi się kontroler dysku kieszeni jeśli jest sprzętowy w niej jeśli nie ma to software robi to pod windą możliwość jest wiele nie będzie tak zmodyfikowany system jakim jest QTS tego widział. Przerwania porty i te sprawy porostu sterowniki wbudowane w inne systemy są tu nieobecne.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Podsumowanie.
Jeśli kieszeń posiada sprzętowy kontroler dysku będzie działała jak pendrive na każdym systemie z USB jeśli nie to nie :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
KONTROLER DYSKU to nie USB3

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Poza tym w opisie tej kieszeni z linka stoi jak byk, że powiina działać z os x :), czyli z -nixami też.


Kolego, problem w tym że wkleiłeś link z opisem innej kieszeni, ta moja jest starsza i na 2.5 cala, więc chyba nie koniecznie jet tak jak piszesz

To może lepiej opisujac jakiś problem wypisać symbol swojego sprzętu ?
To bardzo pomaga przy udzielaniu rad. A właśnie taką kieszeń znalazłem wpisujać "walland speedmaster z usb 3.0".
Podsumowanie.
Jeśli kieszeń posiada sprzętowy kontroler dysku będzie działała jak pendrive na każdym systemie z USB jeśli nie to nie :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Ja nie widziąłem takich kieszeni w sprzedaży już kilka lat, wszystkie teraz mają kontrolery sprzętowe.
Nigdzie nie pisze JAKI ma kontorler ta kieszeń welland, więc cała ta dyskusja jest bezprzedniotowa bez sprawdzenie ze strony qnapu co się dzieje przy jej podłaczeniu.
 
killjoy
Gdybyś cokolwiek kumał w temacie od razu byś wiedział jak ja wiedziałam że ta kieszeń jest goła. Na przyszłość zanim napiszesz 'wierz ni znam się na tym' zastanów się dwa razy. :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Nic nie wyjaśniłeś tylko zamieszałes. Dogadać z dyskiem twardym musi się kontroler dysku kieszeni jeśli jest sprzętowy w niej jeśli nie ma to software robi to pod windą możliwość jest wiele nie będzie tak zmodyfikowany system jakim jest QTS tego widział. Przerwania porty i te sprawy porostu sterowniki wbudowane w inne systemy są tu nieobecne.
Ale bzdury opowiadasz.
Temat uważam, że można śmiało przenieść do kosza.
 
nie wiem o czym tu piszecie od 2 stron - sprawa od 6. posta jest jasna - QNAP nie gada z tym sprzętem i koniec.
 
Pan Marjusz powinien mnie albo dobić albo ........
:)
 
killjoy
Gdybyś cokolwiek kumał w temacie od razu byś wiedział jak ja wiedziałam że ta kieszeń jest goła. Na przyszłość zanim napiszesz 'wierz ni znam się na tym' zastanów się dwa razy. :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

No tak, nie znałeś symbolu kieszeni, bo autor jej nie podał ale wiedziałeś, że jest "goła" ( co to znaczy, że kabel usb podłączasz do SATA dysku bezpośrednio :s???)
Dalej twierdzę, że coś tam "kumam" w temacie, ale jak widzę to z gimbazą sie tutaj nie dogadam ;).
Może lepiej na przyszłość pisz bardziej szczegółowo, bo ja juz stary jestem i wiesz, hehe, czasem nie nadążam :D.
Ode mnie EOL.
 
killjoy
Gdybyś cokolwiek kumał w temacie od razu byś wiedział jak ja wiedziałam że ta kieszeń jest goła. Na przyszłość zanim napiszesz 'wierz ni znam się na tym' zastanów się dwa razy. :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

No tak, nie znałeś symbolu kieszeni, bo autor jej nie podał ale wiedziałeś, że jest "goła" ( co to znaczy, że kabel usb podłączasz do SATA dysku bezpośrednio :s???)
Dalej twierdzę, że coś tam "kumam" w temacie, ale jak widzę to z gimbazą sie tutaj nie dogadam ;).
Może lepiej na przyszłość pisz bardziej szczegółowo, bo ja juz stary jestem i wiesz, hehe, czasem nie nadążam :D.

Też jestem stary
w hardware siedzę ze 25 lat takie objawy są dla mnie czytelne od razu.
od cala tajemnica
Wszystko już jasne.
pisanie z Panani daje mnóstwo radości :)

Pozdrawiam zwlaszcza Pana Marjusza