Article QNAP udostępnia oficjalną wersję QTS 5.1.0

qts510_PR1086_en.jpg


Taiwan, Taipei, lipca 10, 2023 – Firma QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dzisiaj oficjalnie wydała QTS 5.1.0 system operacyjny NAS, który zawiera znaczne ulepszenia aplikacji pamięci masowej, usług i zarządzania w celu sprostania wyzwaniom IT. Dzięki systemowi QTS 5.1.0 firma QNAP wzmocniła swoje wiodące w branży rozwiązania NAS gotowe do pracy w sieciach 2.5GbE, 10GbE oraz 25GbE, zapewniając przydatność wielokanałowych rozwiązań dla małych i średnich firm w celu zwiększenia wydajności sieci w przypadku wymagających obciążeń.

„W systemie QTS 5.1.0 skupiliśmy się na optymalizacji wydajności i zarządzaniu chmurą, aby pomóc organizacjom w usuwaniu wąskich gardeł wydajności, a także maksymalizować wydajność operacyjną dzięki zestawom narzędzi do zarządzania chmurą” — powiedział Tim Lin, Product Manager firmy QNAP, dodając: „chcemy również podziękować za cenne opinie przesłane przez naszych niesamowitych testerów wersji beta QTS 5.1.0, ponieważ pomogły nam one w dopracowaniu tej oficjalnej wersji”.

Kluczowe nowości w QTS 5.1.0:
 • Wielokanałowość SMB zapewnia pełną przepustowość i wielościeżkową ochronę
  Wielokanałowość SMB agreguje wiele połączeń sieciowych, aby zmaksymalizować dostępną przepustowość — jest to idealne rozwiązanie do przesyłania dużych plików i multimediów. Wielokanałowość SMB zapewnia również odporność na awarie sieci, aby zapobiec przerwom w świadczeniu usług.
 • Obsługa AES-128-GMAC zwiększa wydajność podpisywania SMB
  QTS 5.1.0 obsługuje podpisywania AES-128-GMAC (obsługuje tylko Windows Server 2022® i Windows 11®), które nie tylko znacznie zwiększa wydajność podpisywania danych w porównaniu z SMB 3.1.1, ale także poprawia wykorzystanie procesora przez system NAS — zapewniając lepszą równowagę między bezpieczeństwem a wydajnością.
 • QNAP Authenticator zwiększa bezpieczeństwo logowania do NAS
  Aplikacja mobilna QNAP Authenticator daje możliwość konfigurowania dwuetapowego procesu logowania do NAS, w tym jednorazowych haseł ograniczonych w czasie, skanowania kodu QR i potwierdzenia logowania. Obsługiwane jest również logowanie bez hasła.
 • Delegowanie uprawnień poprawia produktywność zarządzania i bezpieczeństwo danych
  Administratorzy NAS mogą delegować 8 rodzajów ról do innych użytkowników z określonymi uprawnieniami do zarządzania. W przypadku rozwijających się organizacji delegowanie ról ułatwia zarządzanie zadaniami.
 • Automatyczna wymiana dysku w RAID na zapasowy przed potencjalną awarią
  W przypadku zauważenia błędów dysku, które potencjalnie mogą doprowadzić do jego awarii system automatycznie przenosi dane z dysku, którego dotyczy problem, na dysk zapasowy. W ten sposób eliminowana jest konieczność odbudowy RAID, dzięki czemu niezawodność systemu znacznie się poprawia. QTS 5.1.0 integruje kilka narzędzi do sprawdzania stanu dysków zainstalowanych w serwerze NAS w tym S.M.A.R.T., Western Digital® Device Analytics, IronWolf® Health Management i ULINK® DA Drive Analyzer.
 • Ulepszona analiza stanu dysku i przewidywanie awarii
  ULINK DA Drive Analyzer wykorzystuje opartą na chmurze sztuczną inteligencję do przewidywania awarii dysku. Teraz jest wyposażony w zaawansowany interfejs użytkownika, który pozwala użytkownikom jasno identyfikować informacje o dysku w każdej wnęce serwera NAS, ocenę prognozy żywotności i dziennik przesyłania danych dysku. Pakiet DA Desktop Suite, dostępny dla systemów Windows® i macOS®, pomaga monitorować kilka urządzeń dla wielu użytkowników.
 • Monitorowanie wielu serwerów NAS i zarządzanie nimi za pomocą platformy zarządzającej AMIZ Cloud Orchestrator
  AMIZ Cloud to scentralizowana platforma w chmurze umożliwiająca zdalne zarządzanie i monitorowanie nie tylko urządzenia do wirtualizacji sieci QuCPE, ale także QNAP NAS. Umożliwia zdalne monitorowanie zasobów NAS i stanu systemu, przeprowadzanie aktualizacji oprogramowania sprzętowego oraz wsadowe instalowanie/aktualizowanie/uruchamianie/zatrzymywanie aplikacji. W przypadku organizacji z wieloma lokalizacjami lub oddziałami personel IT może łatwo zarządzać urządzeniami w wielu lokalizacjach z jednego miejsca.
 • Obsługa modułu Hailo-8 M.2 AI usprawnia wydajność aplikacji korzystających z technologii AI
  Dodając moduł akceleracji Hailo-8 M.2 AI do serwera QNAP wykorzystującego QVR Pro, zwiększona zostaje wydajność rozpoznawania twarzy przez QVR Face, która bazuje na AI. Dzięki temu system może obsłużyć jednocześnie większą liczbę kamer IP do jednoczesnej analizy rozpoznawania twarzy lub liczenia ludzi. Pomaga to zmaksymalizować inwestycję w porównaniu z użyciem tej samej liczby drogich kamer AI.
Dowiedz się więcej o QTS 5.1.0 na QTS 5.1.0
QTS 5.1.0 jest dostępny w Centrum pobierania.
Uwaga: Funkcje mogą ulec zmianie i mogą nie być dostępne dla wszystkich produktów QNAP.

Źródło
 
 • Like
Reactions: jerry1333
tak czytam "other changes" i co ja widzę?
Added support for enabling Native Command Queuing (NCQ), which improves the read and write performance of SATA disks.
czyż to nie jest technologia wprowadzona w 2009 roku? W porę się obudzili.
Post automatically merged:

przepraszam może nawet w 2004 ale nie mogę edytować.
 
 • Like
Reactions: Kong and jerry1333
Ciekawe czy bedzie dzialac QVR ?
 
Nie polecam u mnie wywaliło kartę Nvidia Quadro T400 . System widzi ale nie instaluje sterowników. Transkoding nie działa musiałem plexa zablokować na zewnątrz bo rodzina korzystała i zajeżdżali mi procek systemowy.
 
Właśnie zaktualizowałem do najnowszej wersji i jest jeden mały problem. Inteligentne chłodzenie zwariowało jak mam ustawione na tryb cichy to wiatrak wieje na maxa. W multimedia console wywaliło wszystkie foldery i teraz jednego nie mogę dodać. Co dziwne foldery w tym co nie mogę dodać dodają się normalnie ale głównego folderu nie dodaje.
 
Właśnie zaktualizowałem do najnowszej wersji i jest jeden mały problem. Inteligentne chłodzenie zwariowało jak mam ustawione na tryb cichy to wiatrak wieje na maxa. W multimedia console wywaliło wszystkie foldery i teraz jednego nie mogę dodać. Co dziwne foldery w tym co nie mogę dodać dodają się normalnie ale głównego folderu nie dodaje.
Również zauważyłem że w środku qnapa jest głośniej, któryś wiatrak mocniej szumi. Myślałem że to przejedzie ale jest różnica.
 
 • Crying Face
Reactions: 3Qn
buble zgłaszajcie do helpdesku - inaczej nigdy tego nie poprawią
 
Jeżeli to faktycznie bug a nie brutalna poprawa statystyk przegrzanych jednostek.
 
 • Like
Reactions: Kong
Testy na prodzie :)
 
Ja przestrzegam przed zainstalowaniem nowej wersji. Zrobiłem tą głupotę już ostatni raz. Aktualizacja rozwaliła mi niektóre pliki na których ludzie pracowali. Zniknęły te najświeższe wersje a w ich miejsce pojawiły się jakieś stare. I co ciekawe w migawkach też są te stare i to sprzed prawie roku. A pracują na tych plikach niemal codziennie. A wsparcie na razie umywa ręce.
To jest jakaś masakra.
 
Ja przestrzegam przed zainstalowaniem nowej wersji. Zrobiłem tą głupotę już ostatni raz. Aktualizacja rozwaliła mi niektóre pliki na których ludzie pracowali. Zniknęły te najświeższe wersje a w ich miejsce pojawiły się jakieś stare. I co ciekawe w migawkach też są te stare i to sprzed prawie roku. A pracują na tych plikach niemal codziennie. A wsparcie na razie umywa ręce.
To jest jakaś masakra.

Jest nowa wersja 5.1.xx. Ja się nie znam, próbuję dopiero zrozumieć QNAP-a, ale nie wgrałbym na używane urządzenie nowej wersji systemu w miesiąc od wydania. Nie wgrałbym wcześniej, niż po 3-5 m-cach.
Z 5.1.xx można się cofnąć do 5.0.1. Wydaje mi się, że nie powinno to powodować strat. Do tego kopia replikacji. Zawsze jakieś straty będą, ale nie roczne.
Post automatically merged:

QTS 5.1.0.2466 build 20230721 | Informacje o wersji nowości z datą 25.07.2023 r.
 
Dziś poleciał update - śmiga aż miło (ok. 5h testów). Żadnych problemów - czy to hardware, czy zainstalowane aplikacje. System weryfikacji dwuetapowej - QNAP Authenticator - działa znakomicie ;)

2023.08.08
TS-253D po "przyjęciu" aktualizacji (ponad tydzień temu) także działa bez zająknięcia ;)
 

Similar threads

Users search this thread by keywords

 1. amiz
 2. da drive analyzer
 3. aktualizacja
 4. instalowanie aplikacji
 5. 253d
 6. system drive
 7. logowanie do qnap
 8. qnap authenticator