Pomoc Qnap z Qvpn a prędkość internetu

Arczi84

Arczi84

Entry Technician
Q Associate
4 Kwiecień 2022
35
1
1
8
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć
Po uruchomieniu serwera qvpn na qnap prędkość internetu znacząco spadła z 500mbps do 120mbps .Czy to normalne? ,bo wiem że spada przy vpn-ach ale nie aż tyle powinno spaść ok.10%.Router posiadam mocny tp-link ax6000, nas tbs-464 więc nie wiem o co chodzi.Jak macie jakieś pomysły to poproszę o radę.Dziekuje
 
Po uruchomieniu serwera qvpn na qnap prędkość internetu znacząco spadła z 500mbps do 120mbps
Ale gdzie , co jak ?

NASa masz podłączonego za pomocą kabla czy Wifi do routera ?

Router posiadam mocny tp-link ax6000
8 nóżek z Wifi to nie oznaka mocy ;)

Jak macie jakieś pomysły to poproszę o radę
Jak zmienisz szyfrowanie na słabsze, to jest wyższa prędkość (gdziekolwiek to mierzysz) ?
 
  • Love
Reakcje: Silas Mariusz
1.Nas podłączony kablem do lan 1gb w ruterze
2.Szyfrowanie zmienione na słabsze prędkość bez zmian mierzona na speed test by ookla na laptopie .
3.Qbelt właśnie z tego korzystam.
4.Internet światłowodowy od lokalnego dostawcy 600mbps
 
A to patrzyłeś? Może to pomoże
1650901850259
 

Załączniki

  • 1650901732165.png
    1650901732165.png
    235,5 KB · Wyświetleń: 49
Cześć
Po uruchomieniu serwera qvpn na qnap prędkość internetu znacząco spadła z 500mbps do 120mbps .Czy to normalne? ,bo wiem że spada przy vpn-ach ale nie aż tyle powinno spaść ok.10%.Router posiadam mocny tp-link ax6000, nas tbs-464 więc nie wiem o co chodzi.Jak macie jakieś pomysły to poproszę o radę.Dziekuje
To normalne. Po prostu VPN szyfruje dane i zanim je przetworzy i wyślę z powrotem nie uzyska się tej samej prędkości co przy połączeniu bezpośrednim. Przynajmniej ja też miałem z tym problem przez co zrezygnowałem by odtwarzać filmy w 4K na odległość. Moim zdaniem musiałbyś mieć nie wiem jaki sprzęt by przetworzył dużą ilość danych zaszyfrował i wysłał je z tą samą prędkością w drugą stronę.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qbelt
  2. speed test