Jarol7PL

Passing Basics
Beginner
16 Styczeń 2024
11
1
3
QNAP
TS-x64
Ethernet
802.11ax (Wi-Fi 6)
Witam
Po przeniesieniu zdjęć do innego folderu Quimage nie wczytuje wszystkich etykiet osób (tylko nie które). Znalazłem podobny temat ale ponieważ był już zamknięty bez rozwiązania postanowiłem otworzyć nowy.
Procesy rozpoznawania twarzy, tworzenia miniatur, itd zostały ukończone. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić?


Podobny temat
Pomoc - QuMagie - nie wczytuje etykiet osób po reorganizacji w folderach
@sypiamzsasiadka Udało ci się to rozwiązać?

1709629960207.png

1709630058762.png

Połączono posty:

Może da radę usunąć wszystkie etykiety i dodać od nowa?
 
Temat jest już do zamknięcia ponieważ znam już przyczynę. Niestety okazuje się że w tym momencie nie ma rozwiązania (taką odpowiedź otrzymałem od Qnap support)

Całą sytuację postaram opisać się poniżej, być może komuś się przyda.

Założenie moje było aby przenieść zdjęcia z google photos do QNAP z kilku kont google. Chciałem aby każdy użytkownik widział swoje zdjęcia + mógł wyszukiwać zdjęcia za pomocą FACETAG.
Przeniosłem zdjęcia 1 uzytkownika, utworzyłem facetagi i wszystko działo super dopóki nie przeniosłem zdjęć zdjęć drugiego użytkownika. Po przeniesieniu zdjęć drugiego użytkownika pojawił się problem że ja widziałem swoje zdjęcia + zdjęcia drugie użytkownika w aplikacji Quimage. W celu rozwiązania problemu jak zrobić żeby każdy użytkownik widział tylko swoje zdjęcia otworzyłem nowy temat na forum:
Pomoc - QuMagie - przeniesienie zdjęć z google photos z kilku telefonów.
Jak się okazało rozwiązaniem było utworzenie nowego użytkownika NR 2 i stworzenie oddzielnych udziałów sieciowych + nadanie uprawnień do konkretnych użytkowników. Tak też zrobiłem, dzięki czemu każdy z użytkowników widział tylko swoje zdjęcia ale pojawił się NOWY PROBLEM.
Po nadaniu uprawnień do folderów ze zdjęciami dla konkretnych osób zauważylem ze po zalogowaniu na konto użytkownika nr 1 zniknęły wszystkie zdjęcia z facetagów zostały tylko ikonka osoby + imię (widać to na zdjęciu powyżej) .
Natomiast po zalogowaniu na konto Użytkownika numer 2 zobaczyłem wszystkie moje Facetagi utworzone przez użytkownika nr 1 wraz ze zdjęciami :)

Postanowiłem otworzyć tikcet z suportem.
Zaznaczę od razu że jestem pozytywnie zaskoczony procesem otwierania tikcetu i szybkością odpowiedzi supportu.
Po krótkiej korespondencji z suportem okazało się że " Facetagi z opcji filtr są globalne :) dla wszystkich użytkowników i jest to limitacja, na którą obecnie nie ma obejścia.
Support zaproponował mi otworzenie "feature request" chociaż dla mnie to jest bardziej "missing major functionality". Niestety jestem pesymistycznie nastwiony do feature request pewno gdzieś to wyląduje i nic się nie zmieni.
Oczywiste jest że decydując się na zakup QNAP NAS i chcąc przenieść zdjęcia z google photos nie będziemy robić tylko dla jednego użytkownika tylko dla kilku osób (w obrębie rodziny). Patrząc np na te reklamy nie do końca jest to alternatywa dla gogole photos w tym momencie.
https://www.qnap.com/pl-pl/qutube/video/G87qjqL4cig
Wiadomo że chcąc przenieść zdjęcia z kilku kont Google najważniejsze będzie:
- możliwość łatwej migracji ( to jest przynajmniej tak mi się wydaje)
- możliwość konfiguracji zdjęć per user. ( to tez jest, po nadaniu odpowiednich uprawnień każdy użytkownik widzi swoje zdjęcia.)
- możliwość konfiguracji facetgaow per user. (To jest nie możliwe w tym momencie ponieważ factagi w filtrze są globalne). Utworzony factag na koncie jednego użytkownika będzie widoczny na koncie drugiego użytkownika :) + na jednym koncie bedzie ikonka tylko z iminiem a na drugim ze zdjęciem.

Ogólnie jestem zadowolony z tego NAS chociaż jak pokazuje prosty test w aplikacji QuMagie jest co poprawiać :)
 
jeśli nie otworzysz feature request to nikt tego sam nie zrobi - jakbyś miał za to zapłacić czy coś ..
Wiadomo, że bez feature request nic się samo nie zrobi. W mojej odpowiedzi zwróciłeś uwagę na najmniej istotną informację. Istotą mojej odpowiedzi była pomoc innym użytkownikom, którzy mogą mieć podobny problem a nie znalazły odpowiedzi na forum. Niestety jest to duża limitacja, jeśli porównujemy Qumaige jaka alternatywę do Google photos.
 
Wiadomo, że bez feature request nic się samo nie zrobi. W mojej odpowiedzi zwróciłeś uwagę na najmniej istotną informację. Istotą mojej odpowiedzi była pomoc innym użytkownikom, którzy mogą mieć podobny problem a nie znalazły odpowiedzi na forum. Niestety jest to duża limitacja, jeśli porównujemy Qumaige jaka alternatywę do Google photos.
Jeśli zależy Ci na rozpoznawaniu osób, to QuMagie w ogóle nie jest altenatywą dla GPhotos. Ponieważ przy zmianie serwera cała praca idzie się gonić na szczaw. Qnap ma tam, gdzie słońce nie dochodzi sprawę transferu tych znaczników. Jeśli używasz iOSa, to zapomnij też o geolokalizacji na telefonie. Ogólnie kupa.
 
Jeśli zależy Ci na rozpoznawaniu osób, to QuMagie w ogóle nie jest altenatywą dla GPhotos. Ponieważ przy zmianie serwera cała praca idzie się gonić na szczaw. Qnap ma tam, gdzie słońce nie dochodzi sprawę transferu tych znaczników. Jeśli używasz iOSa, to zapomnij też o geolokalizacji na telefonie. Ogólnie kupa.
Dzięki. A jest jakaś inna opcja ?
 
Dzięki. A jest jakaś inna opcja ?
Nie wiem. Sam poznaję ten sprzęt i z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego jestem dosyć zawiedziony. Szukam rozwiązań alternatywnych w kwestii oprogramowania, ale na razie bez efektu. Bo braków mam więcej - np brak serwera iTunes. Potestuję jeszcze Synka i Asustora. Ten ostatni wydaje się najbardziej sensowny. ALE - tam nie ma rozpoznawania osób!. Może ilość wiedzy jest w Polsce mniejsza (to forum nasze qnapowe to złoto! :) ), ale na dzień dobry w repo jest dużo bardziej bogato. Przynajmniej tak to wygląda z daleka. Dziwię się QNAPowi, bo wiele z propblemów zgłaszane było jak widze już dawno i nadal sik prosty na użytkownika. BTW - podoba Ci się to rozmemłane tło fotek w Qmagie?
Połączono posty:

Nie wiem. Sam poznaję ten sprzęt i z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego jestem dosyć zawiedziony. Szukam rozwiązań alternatywnych w kwestii oprogramowania, ale na razie bez efektu. Bo braków mam więcej - np brak serwera iTunes. Potestuję jeszcze S i Asustora. Ten ostatni wydaje się najbardziej sensowny. ALE - tam nie ma rozpoznawania osób!. Może ilość wiedzy jest w Polsce mniejsza (to forum nasze qnapowe to złoto! :) ), ale na dzień dobry w repo jest dużo bardziej bogato. Przynajmniej tak to wygląda z daleka.
Synek ZTCW przenosi znaczniki, nawet można robić ich kopie zapasowe (czyli eksportować też?), niestety sprzętowo to bieda straszna.
Połączono posty:

Nie wiem. Sam poznaję ten sprzęt i z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego jestem dosyć zawiedziony. Szukam rozwiązań alternatywnych w kwestii oprogramowania, ale na razie bez efektu. Bo braków mam więcej - np brak serwera iTunes. Potestuję jeszcze Synka i Asustora. Ten ostatni wydaje się najbardziej sensowny. ALE - tam nie ma rozpoznawania osób!. Może ilość wiedzy jest w Polsce mniejsza (to forum nasze qnapowe to złoto! :) ), ale na dzień dobry w repo jest dużo bardziej bogato. Przynajmniej tak to wygląda z daleka. Dziwię się QNAPowi, bo wiele z propblemów zgłaszane było jak widze już dawno i nadal sik prosty na użytkownika. BTW - podoba Ci się to rozmemłane tło fotek w Qmagie?
Połączono posty:


Synek ZTCW przenosi znaczniki, nawet można robić ich kopie zapasowe (czyli eksportować też?), niestety sprzętowo to bieda straszna.
Aha - i w QuMagie nie działa mapa. Ponoć od kilku ju z lat?
 
  • Lubię to
Reakcje: Jarol7PL
Wywołali mnie do tablicy, to jestem

;)

Kiedyś (wieki temu) używałem Dropboxa do zrzucania zdjęć z komórki.

Potem obcięli limity, to poszedłem na dysk Google.

Znów obcięli, to zacząłem szukać alternatywy, w końcu NAS stoi w domu i się nudzi, to niech przynbajmniej to zrobi.

Jednak Qmagie czy Qfile, które miały oferować podobne funkcje jakoś nie były mi po drodze. Ciągle coś szwankowało. Znaczy miało być tak pięknie, a wyszło, jak zwykle.

W końcu znajomy specjalista od Qnapa pokazał mi aplikację Immich.

Tzn. to nie jest aplikacja, tylko o ile pamiętam serwer na dokerze, a na smartfona jest apka.

I to zaczęło w końcu działać.

To jest ciągle beta, co chwilę są aktualizacje, zmiany, coś dochodzi, inne rzeczy znikają... Ale już jest nieźle.

Więcej powie @https://forum.qnap.net.pl/uzytkownicy/siewcary%C5%BCu.34236/

Pozdrawiam,

S.
 
Wywołali mnie do tablicy, to jestem

;)

Kiedyś (wieki temu) używałem Dropboxa do zrzucania zdjęć z komórki.

Potem obcięli limity, to poszedłem na dysk Google.

Znów obcięli, to zacząłem szukać alternatywy, w końcu NAS stoi w domu i się nudzi, to niech przynbajmniej to zrobi.

Jednak Qmagie czy Qfile, które miały oferować podobne funkcje jakoś nie były mi po drodze. Ciągle coś szwankowało. Znaczy miało być tak pięknie, a wyszło, jak zwykle.

W końcu znajomy specjalista od Qnapa pokazał mi aplikację Immich.

Tzn. to nie jest aplikacja, tylko o ile pamiętam serwer na dokerze, a na smartfona jest apka.

I to zaczęło w końcu działać.

To jest ciągle beta, co chwilę są aktualizacje, zmiany, coś dochodzi, inne rzeczy znikają... Ale już jest nieźle.

Więcej powie @https://forum.qnap.net.pl/uzytkownicy/siewcary%C5%BCu.34236/

Pozdrawiam,

S.
O, wieczorem zbadam temat. Dajesz nadzieję :) Niemniej potwierdza to fakt, że QNAP się, khm khm, nie stara:)
 
Qnap się stara, ale na nowych zasadach biznesu...

Minimum wkładu, maksimum zysku.

Księgowi rządzą, nie inżynierowie.

Niby mamy coraz lepsze oprogramowanie, ale tak naprawdę, to tak nie jest.

Sami zobaczcie, liczą się wyświetlane reklamy, za to jest pierdyliard $$$ dla firmy, my, jako klienci końcowi kupujący produkt za setki, a często tysiące $$$ to nic...

Smutne, ale taki stał się świat.

S.
 
Qnap się stara, ale na nowych zasadach biznesu...

Minimum wkładu, maksimum zysku.

Księgowi rządzą, nie inżynierowie.

Niby mamy coraz lepsze oprogramowanie, ale tak naprawdę, to tak nie jest.

Sami zobaczcie, liczą się wyświetlane reklamy, za to jest pierdyliard $$$ dla firmy, my, jako klienci końcowi kupujący produkt za setki, a często tysiące $$$ to nic...

Smutne, ale taki stał się świat.

S.
To kijowo to robi, bo mam już Asustora w koszyku, i tego na S w kolejce. Waham się nad kliknięciem Kup, ale jestem coraz bliżej.
Połączono posty:

A jak już jesteśmy przy tej KuMagii - da się podpiąć pod to cudo np mapy OSM???
 
Nie wiem. Sam poznaję ten sprzęt i z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego jestem dosyć zawiedziony. Szukam rozwiązań alternatywnych w kwestii oprogramowania, ale na razie bez efektu. Bo braków mam więcej - np brak serwera iTunes. Potestuję jeszcze S i Asustora. Ten ostatni wydaje się najbardziej sensowny. Może ilość wiedzy jest w Polsce mniejsza (to forum nasze qnapowe to złoto! :) ), ale na dzień dobry w repo jest dużo bardziej bogato. Przynajmniej tak to wygląda z daleka.

Wywołali mnie do tablicy, to jestem

;)

Kiedyś (wieki temu) używałem Dropboxa do zrzucania zdjęć z komórki.

Potem obcięli limity, to poszedłem na dysk Google.

Znów obcięli, to zacząłem szukać alternatywy, w końcu NAS stoi w domu i się nudzi, to niech przynbajmniej to zrobi.

Jednak Qmagie czy Qfile, które miały oferować podobne funkcje jakoś nie były mi po drodze. Ciągle coś szwankowało. Znaczy miało być tak pięknie, a wyszło, jak zwykle.

W końcu znajomy specjalista od Qnapa pokazał mi aplikację Immich.

Tzn. to nie jest aplikacja, tylko o ile pamiętam serwer na dokerze, a na smartfona jest apka.

I to zaczęło w końcu działać.

To jest ciągle beta, co chwilę są aktualizacje, zmiany, coś dochodzi, inne rzeczy znikają... Ale już jest nieźle.

Więcej powie @https://forum.qnap.net.pl/uzytkownicy/siewcary%C5%BCu.34236/

Pozdrawiam,

S.
@Sycamor Dzięki za informacje. Chciałem się zapytać jak wygląda wydajność w porównaniu QuMagie?
1. Czy Immich strasznie obciąża system? Innymi słowy czy system daje radę?
2. Ja mam około 160 tys zdjęć. Jeśli chodzi o performance, QuMagie było ok. Zastanawia mnie jak by to wyglądało z Immich? Ja mam QNAP TS-x64 8GB , czy da rade?
3. Wchodząc na stronę Home | Immich widzę taki komunikat "The project is under very active development. Expect bugs and changes. Do not use it as the only way to store your photos and videos!" Generalnie ze projekt jest rozbudowany / rozwijany etc to mi nie przeszkadza ale zastanawiam się czy jest szansa utraty zdjęć? Pewno tylko dajesz dostęp do jakiegoś folderu więc raczej zdjęcia powinny być bezpieczne.?
 
Nie wiem. Sam poznaję ten sprzęt i z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego jestem dosyć zawiedziony. Szukam rozwiązań alternatywnych w kwestii oprogramowania, ale na razie bez efektu. Bo braków mam więcej - np brak serwera iTunes. Potestuję jeszcze S i Asustora. Ten ostatni wydaje się najbardziej sensowny. Może ilość wiedzy jest w Polsce mniejsza (to forum nasze qnapowe to złoto! :) ), ale na dzień dobry w repo jest dużo bardziej bogato. Przynajmniej tak to wygląda z daleka.

Wywołali mnie do tablicy, to jestem

;)

Kiedyś (wieki temu) używałem Dropboxa do zrzucania zdjęć z komórki.

Potem obcięli limity, to poszedłem na dysk Google.

Znów obcięli, to zacząłem szukać alternatywy, w końcu NAS stoi w domu i się nudzi, to niech przynbajmniej to zrobi.

Jednak Qmagie czy Qfile, które miały oferować podobne funkcje jakoś nie były mi po drodze. Ciągle coś szwankowało. Znaczy miało być tak pięknie, a wyszło, jak zwykle.

W końcu znajomy specjalista od Qnapa pokazał mi aplikację Immich.

Tzn. to nie jest aplikacja, tylko o ile pamiętam serwer na dokerze, a na smartfona jest apka.

I to zaczęło w końcu działać.

To jest ciągle beta, co chwilę są aktualizacje, zmiany, coś dochodzi, inne rzeczy znikają... Ale już jest nieźle.

Więcej powie @https://forum.qnap.net.pl/uzytkownicy/siewcary%C5%BCu.34236/

Pozdrawiam,

S.
@Sycamor Dzięki za informacje. Chciałem się zapytać jak wygląda wydajność w porównaniu QuMagie?
1. Czy Immich strasznie obciąża system? Innymi słowy czy system daje radę?
2. Ja mam około 160 tys zdjęć. Jeśli chodzi o performance z QuMagie było ok. Zastanawia mnie jak by to wyglądało z Immich?
3. Wchodząc na stronę Home | Immich widzę taki komunikat "The project is under very active development. Expect bugs and changes. Do not use it as the only way to store your photos and videos!" Generalnie ze projekt jest rozbudowany / rozwijany etc to mi nie przeszkadza ale zastanawiam się czy jest szansa utraty zdjęć?
przeżyliśmy z kolegą 4 grube zmiany - fotek szlag nie trafił , ale pewne dane musiały się odbudować .. co zajęło parę dni.


Auto ? kolor czerwony ? Bo na model mi to nie wygląda ?
O ile mi wiaodmo to Qnap aut jescze nie robi. :) A model to TS-264 8G. Coś się źle skopiowało. Dzięki za feedback
 
ok dzięki i sprawa jasna :)
Połączono posty:

szkoda ze nie wiedziałem przy kupnie :)
Połączono posty:

Chociaż patrzę na wymagania które mi podesłałeś i niby ten TS-264 8G ma 4 cory i 8GB a wymagane jest od 2 do 4 plus 6GB, no chyba że coś pominąłem
Requirements | Immich
TS-264 8G.
TS-264 | Specyfikacja sprzętowa
 
no a system na czym bedzie działał ? procesor zero , ram 0 .. bo wszystko aplikacja zżera.
można to odpalić z limitami powiedzmy 3 cpu i 4 GB RAMu - ale to będzie dobre jako demo - wrzucenie 10k zdjęć i przeindexowanie ich pod kątem lokacji, twarzy etc potrwa.
 
No pewno racja, system też coś potrzebuje. Z tego co widzę najwięcej CPU zużywa podczas indeksowania. Pamięć nie tyle potrzebuje co CPU. Wydaje mi się że tu może pomóc dokupienie Hailo-8 M.2 B+M.
Screenshot_2024_0313_191554.jpg


Wysłane z mojego V2145 przy użyciu Tapatalka
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qmagie