Pomoc QVR Pro - podłączenie kamery z innej sieci LAN

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Ostatnio podczas rozmowy z kolegą powstało pytanie czy jest możliwość aby do QVR Pro podłączyć kamerkę IP (np. Dahua IPC-C26 która wiemy, że współpracuje z QVR Pro) która znajduje się fizycznie w innej lokalizacji a więc i w innej sieci LAN. Oczywiście pierwsze co przyszło do głowy to spięcie tamtej sieci LAN z naszą domową siecią LAN za pomocą VPN - teoretycznie wtedy kamera powinna być widoczna w QVR Pro. Czy może ktoś coś takiego u siebie testował?
Ale poza tym rozwiązaniem, zastanawiam się czy jest jeszcze jakaś inna możliwość aby to zrobić (czyli bez użycia VPN)?
 
Jakoś się tego nie boję. Wewnątrz nie będzie kamer. Średnio też raczej będzie obchodziło moje obejście. Raz na jakiś czas zmienię hasło.

Pytam, czy takie rozwiązanie jest technicznie możliwe, przy tym softwarze.
 
Jakoś się tego nie boję. Wewnątrz nie będzie kamer. Średnio też raczej będzie obchodziło moje obejście. Raz na jakiś czas zmienię hasło.

Pytam, czy takie rozwiązanie jest technicznie możliwe, przy tym softwarze.

moze zadzialac... na jednej kamerze. bo onvif na kamerze moze uzywac kilku portow na stale wpisanych.. wiec nie przekierujesz wiecej niz jednej kamery..
 
Tak. Da się.
Mam kamerę w odległej sieci lan podłączoną do routera tp-link. (192.168.1.X). Na nim uruchomiony OpenVPN serwer. (wygenerowany plik konfiguracyjny)
Qnap w innej sieci lan (192.168.0.X) podłączony jako klient do OpenVPN tam gdzie kamera. (zaciągnięty plik konfiguracyjny).
Na Qnap w kliencie VPN świeci się zielona dioda, a na routerze już widzę, że jest połączenie.
Kamera jeszcze nie będzie widoczna.
Trzeba wejść w przełącznik sieciowy i dopisać trasę: 192.168.1.0, metryka 1, interfejs (ten od VPN, powstaje po zaciągnięciu pliku konfiguracji VPN).

Teraz już dodając kamerę wpisuję jej adres w odległej sieci lan, u mnie 192.168.1.111. port 81 login hasło, adres WAN pomijam.

na routerze kamery można wyłączyć wszystkie przekierowania portów na kamerę. wszystko idzie przez tunel VPN.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. DAHUA IPC
  2. podłączenie kamery IP