Pomoc QVR Pro - zarządzanie zdarzeniami.

miKqus

Nowy użytkownik
Noobie
9 Kwiecień 2019
5
0
1
46
QNAP
TS-x70U-RP
Ethernet
1 GbE
Mam pewnie dylemat, niestety nie znalazłem odpowiedzi na forum i stronach QNAPa.
Mianowicie chodzi o Tworzenie zasad i dodawanie do nich zdarzeń.
Niby prosta sprawa, ale QVRPro oferuje kilka opcji tworzenia, co najlepsze wygląda na to że one się nie różnią efektem.

W jaki sposób dodajecie kamery do zdarzeń? Czy dla każdej kamery z osobna tworzycie zasadę ?
Mam ich sporo i tworzenie osobno dla każdej jest pracochłonne, poniżej dwa zrzuty ekranu z pierwszych dwóch sposobów:

1. Dodajemy kilka kamer na raz do Eventa do Jeśli i tak samo do Wtedy. Efekt, wykrycie ruchu na której kolwiek wyzwala nagrywanie na wszyskich.
upload_2020-3-19_16-8-19.png



2. Tworzę zasadę, ale tym razem dodaję każdą kamerę osobno do JEŚLI i WTEDY. Efekt wygląd że taki sam jak w punkcie 1.
upload_2020-3-19_16-10-38.png



Czym się różnią lub powinne się różnić obydwa sposoby ? Ma ktoś doświadczenie?
Na moje oko niczym, i chyba trzeba dla każdej kamery z osobna tworzyć jedną zasadę.
Ale wtedy QVRPro robi straszne babole, kamery mimo że jest ruch i przychodzi informacja o ruchu nie nagrywa.
Pozdrawiam i będę wdzięczny za podzielenie się uwagami.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1216
Model serwera: QNAP TS-1273U-RP
 
A ja zapytam o detekcję ruchu skoro się tym bawisz. Ja ustawiłem nagrywanie po wykryciu ruchu i to się wyzwala poprawnie ale nagrywa potem cały czas. Jak ustawić aby nagrywało 5 sekund przed detekcją i 5 sekund po zaniku detekcji?