Pomoc QVR Pro zmniejszenie przestrzeni nagrań bez utraty danych

raffter

Entry Technician
Q Associate
6 Grudzień 2015
53
3
8
36
Lublin
QNAP
TVS-x72XT
Ethernet
1 GbE
Witam,

mam pytanie dotyczące aplikacji QVR Pro. Przez brak doświadczenia przydzieliłem zbyt dużą przestrzeń dysku na nagrania (wielkość woluminu to 25TB, a przydzielona przestrzeń nagrań wynosi 22TB). I w związku z tym mam pytanie czy istnieje możliwość zmniejszenia przydzielonej przestrzeni nagrań bez utraty zapisanych danych. Chciałbym ją zmniejszyć do około 16TB. Ewentualnie czy istnieje inny sposób, żeby przeprowadzić operację przydzielenia mniejszej przestrzeni nagrań bez ich utraty (eksport i ponowny import nagrań). W tej chwili ilość zajmowanego miejsca przez nagrania wynosi około 2TB.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1320 Build 20200529
Model serwera: QNAP TS-1677X
 
Oczywiście - eksportujesz nagrania w QVR Pro - przechowywanie nagrań. Nie wiem, czy da się zmniejszyć ilość miejsca bez utraty danych - przecież dane na dysku nie zapisują się jeden po drugim tylko są rozsypane.
 
Oczywiście - eksportujesz nagrania w QVR Pro - przechowywanie nagrań. Nie wiem, czy da się zmniejszyć ilość miejsca bez utraty danych - przecież dane na dysku nie zapisują się jeden po drugim tylko są rozsypane.

To jest dla mnie oczywiste.

Bardzo chodzi mi o to w jakiej kolejności przeprowadzić operację eksportu plików nagrań, żeby można było przywrócić je w takiej samej postaci po zmniejszeniu przestrzeni nagrań. I tu pytanie czy powinienem to zrobić w takiej kolejności?
1. skopiowanie całego katalogu przestrzeni nagrań (QVRProSpace_NVRDrive) na inny wolumin,
2. usunięcie obecnej przestrzeni nagrań
3. utworzenie nowej przestrzeni nagrań z mniejszym rozmiarem
3. skopiowanie katalogu QVRProSpace_NVRDrive do nowej przestrzeni nagrań

Czy dobrze myślę?
 
Myślisz dobrze. Ja bym tak zrobił. Mało tego - skopiował wszystkie QVR foldery i potem je podmienił - oczywiście na zatrzymanym QVR Pro. Ale logika logiką, a życie może pokazać co innego. Mimo wszystko, na wszelki wypadek wyeksportuj dane po prostu.
 
ok. Tak zrobię. Wyeksportuje cały katalog z przestrzenią nagrań i foldery QVR. O wynikach poinformuję.
oczywiście na zatrzymanym QVR Pro.

Możesz mi jeszcze napisać jak zatrzymać samą usługę QVR Pro? Nigdy tego nie robiłem a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.
 
Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, wydaje się że bezpieczniejszy. Wykonanie kopii zapasowej zapomogą opcji -> Kopia zapasowa nagrań (w Przechowywanie Nagrań). Widzę, że ta opcja przeznaczona jest w teorii do robienia kopii na zdalnym serwerze jednak spróbowałem ustawić serwer jako "localhost" z kierowaniem na inny katalog udostępniony na serwerze. Test połączenia przechodzi. Program wg. informacji zaczyna robić kopię i tutaj zaczyna się problem, gdyż zadania w. tle pokazują, że zadanie utworzenia kopii jest rozpoczęte, jednak postęp stoi cały czas na 0%. Jakieś pomysły co może być przyczyną?