RAID1, dyski o różnych pojemnościach.

haldop

Nowy użytkownik
Noobie
27 Wrzesień 2017
3
1
3
40
QNAP
null
Ethernet
null
Wiadomo, że tworząc RAID1 z dysków o różnych pojemnościach, RAID będzie pojemności najmniejszego z nich. Ale co z resztą miejsca?
Np, mając dysk 250GB i 1TB, tworząc wolumen RAID1 o pojemności 250GB, czy pozostałe 750GB mogę przeznaczyć na wolumen bez RAID?

Zależy mi na mirroringu pewnej puli danych, ale nie potrzebuję tego aż tyle w domu. Pozostałą "niezrajdowaną" część przeznaczył bym na przechowywanie mniej wrażliwych danych, oczywiście licząc się z ich utratą w razie draki.

Trenował ktoś takie rozwiązanie? Bo choć różne RAIDy konfigurowałem, to zawsze z dyskami o tej samej pojemności.

Z góry dzięki i pozdrawiam.
 
QNAP nie wspiera tego - równe dyski i cześć
niewykorzystana cześć, nie bedzie wykorzystana.
Takie cuda ma S ..
 
W sumie szkoda, na domowe warunki backupuje się często małą ilość danych, chyba, że ktoś jest zawziętym filmowcem.

A taki numer ktoś kiedyś robił? Wolumen1 na hdd 250GB, Wolumen2 na 1TB, na W2 folder X replikowany na W1 np. 1 raz dziennie. Jakaś apka w QTSie by sobie z tym poradziła?

P.S. Nie chcę S, aczkolwiek jeśli to mają to punkt dla nich.
 
A taki numer ktoś kiedyś robił? Wolumen1 na hdd 250GB, Wolumen2 na 1TB, na W2 folder X replikowany na W1 np. 1 raz dziennie. Jakaś apka w QTSie by sobie z tym poradziła?
Hybrid Backup station i replikacja folder-> folder
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. różne dyski