Pomoc Zasilacz buforowy i komunikacja z QNAP zamiast UPS
Witam, Czy ktoś korzysta z zasilacza buforowego zamiast UPS do podtrzymania NASa w przypadku braku zasilania i posiada jakieś rozwiązanie komunikujące się i wyłączające QNAPa? Generalnie samo podłaczenie zasilacz buforowego nie jest problemem ale nie wiem jak zrealizować komunikację pomiędzy...- radzio6
- Temat
- ktoś
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Kupię Kupię - wypożyczę QNAP TS-251
Witam wszystkich Niestety dopadł mnie problem który wskazuje na uszkodzenie typu LPC - link do opisu problemu Pomoc - Odzyskanie danych z dysku TS-251 RAID1 W związku z tym potrzebuję bliźniaczego urządzenia do odzyskania danych Proszę o info gdyby ktoś posiadał taki sprzęt do zbycia lub...- jurob1
- Temat
- danych ktoś model ts-251
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Giełda: Sprzedam / Kupię (Używane i Nowe)
Pomoc TS-673A wydajność dysków M2 - dlaczego tak słabo
Ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego w TS-673A na świeżo zainicjowanym systemie bez utworzonej puli/wolumenów mam takie niskie testy syntetyczne:A może to jest norma dla serii TS-x73A. Te dyski w PC osiągają bez problemu w testach syntetycznych: Odczyt sekwencyjny ~3200 MB/s oraz IOPS na...- JohnyB
- Temat
- dyski ktoś może
- Odpowiedzi: 38
- Forum: Kompatybilność dysków i urządzeń peryferyjnych
Pamięć ECC do Qnap
Koledzy czy orientujecie sie jaka pamięć ECC jest kompatybilna z Qnap 473A? może poda ktoś jakis sprawdzony model i nie koniecznie przesadnie drogi, taki który sami używacie. na co zwrócić uwagę ewentualnie przy zakupie takiej pamięci? dziękuje za pomoc- Arkadiusz
- Temat
- crucial ktoś model pamieć pamięci
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc Qbelt przestał działać
Dzień dobry, czy ktoś z Państwa mógłby mi pomóc w naprawie Qbelta? Jakiś czas temu straciłem możliwość połączenia się z serwerem QNAP. Dziwi mnie to, że nie mogę połączyć się kiedy korzystam z desktopa. Kiedy siadam do laptopa wszystko działa po staremu.Dane połączenia, jakie należy...- MarekS73
- Temat
- ktoś qbelt
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Klient IRC dla QNAP
Witam,Czy ktoś używa klienta IRC ? na Windowsie mam mIRC 7.64 , szukałem czy można zainstalować klienta IRC dla qnapa ale widocznie za cienki jestem.... w aplikacjach do zaintalowania nie widze, szukałem na forum ale też nie ma wzmianki o IRCu.PS. znalazłem takie coś Qnapclub Store: Dispatch...- dave1902
- Temat
- docker forum klienta ktoś
- Odpowiedzi: 29
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- R
Pomoc QNAP iPXE serwer po Tftp/http multibooting Linux/Live/Windows/WinPE
Siemano, Czy ktoś z Was może bawił się mocniej z multibootingiem po iPXE na Qnapie? Wszystko pięknie ładnie, jeśli chodzi o ten poradnik: How-To - PXE+TFTP - czyli instalacja Windows przez sieć lecz, chciało by się rozbudować o multibooting.Nie potrafię sobie poradzić by pogodzić menu wybór...- Rogalowski
- Temat
- debian ktoś może
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Serwer Web, PHP i MariaDB
Pomoc Hyper Data Protector Czy ktoś już korzysta z aplikacji
Witam tak jak w temacie czy ma ktoś już jakieś opinie o nowej funkcji ?- bwnuk
- Temat
- error ktoś może witam
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.
Pomoc Degradacja portu sieciowego
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0644 2018-07-10 Model serwera: QNAP TS-251+Używam swojego QNAP-a w trybie port trunkingu. Od jakiegoś czasu miałem problemy z drugim portem (kartą?) sieciowym - prędkość notorycznia spadała z 1 Gbps do 100 Mbps. Na pewien czas pomagało po prostu odłączenie...- mikolajek
- Temat
- color dyski ktoś może serwis
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Brak połączenia z TV po aktualizacji
Hej. Po aktualizacji firmware (4.3.4.0644.) na moim TS-251+ nie mogę połączyć się z TV przez hdmi. Po włączeniu serwera ukazała się ikona z napisem starting. Po chwili : 0 early console in decompress_kernel Decompresing Linux... Parsing ELF... done. Booting the kernel. _ Po czym urywa...- Jacek251+
- Temat
- aktualizacji brak firmware ktoś może tylko
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- H
RAID1, dyski o różnych pojemnościach.
Wiadomo, że tworząc RAID1 z dysków o różnych pojemnościach, RAID będzie pojemności najmniejszego z nich. Ale co z resztą miejsca? Np, mając dysk 250GB i 1TB, tworząc wolumen RAID1 o pojemności 250GB, czy pozostałe 750GB mogę przeznaczyć na wolumen bez RAID?Zależy mi na mirroringu pewnej puli...- haldop
- Temat
- danych folder ktoś pojemności raid1
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- A
Czemu S a nie QNAP ?
Dlaczego pozbywasz się sprzętu?- adamdon
- Temat
- ktoś qnapa
- Odpowiedzi: 38
- Forum: Hydepark (Off-topic)
Pomoc Lock for Plex - Problem
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 20160311 Model serwera: QNAP TS-870 ProWitam,Korzystał ktoś z Was z tego modułu do Plex-a? -->>Lock for PlexW sumie fajny moduł pozwalający zahasłować część contentu, jednak nie wiem dlaczego nie działa mi ten moduł. Robię wszystko zgodnie z...- Maverick23
- Temat
- color https ktoś youtube
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Serwery multimediów (Plex, Jellyfin, Emby, DLNA)
Pomoc Współdzielenie zdjęć i filmów.
Jest n-użytkowników, którzy chcą współdzielić zdjęcia i filmy. Jak w QNAP (PhotoStation lub coś innego) stworzyć przestrzeń do której można wgrywać i przeglądać (ftp odpada) pliki. Coś takiego jak w zdjęcia google lub w innych serwisach. Idealnie gdyby można dodawać do tego komentarze.Temat...- kt000s
- Temat
- ktoś photostation tylko zdjęć zdjęcia
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD