Kawa i papierosy Router dla zastosowań domowych, SOHO oraz małej dystrybucji Internetu

Tp-Link na alternatywnym sofcie to niezły wybór ale moim zdaniem raczej do zastosowań domowych. Na sofcie fabrycznym jakoś działa ale ma tendencje do wieszania się (szczególnie radio). USB działa ale na co komu takie działanie :s. Kosmicznie to wolne, no chyba, że domowa drukareczka do dwóch kompów.
Moim zdaniem dla niewielkiego biura dobrym rozwiązaniem za niewielkie pieniądze może być np. Asus RT-N16, ewentualnie RT-N66 również z alternatywnym oprogramowaniem.
 
To kolejne pytanie. Jaki mamy wybór alt. oprogramowania i jak ono wygląda?

PS. Z dobrych mi źródłem wiem, że rozpoczęto prace nad nowym ciekawym projektem - mianowicie Debianem dla WRT. Co prawda jest już DebianWRT, ale wymaga on znajomości z linuxem. Jednak mówię tu o projekcie, którego nazwy sam jeszcze nie znam i ma składać się z scratchu Debiana oraz jego repozytorium kontrolowanego przez przyjazny dla użytkownika interfejs oparty o Twitter Bootstrap na HTML5/CSS3.
 
Tak na szybko bo akurat przeleciało mi przed oczami a w zasadzie jest w temacie. Mały test dla standardu AC dla OFW, TOMATO i DD-WRT