Pomoc Rozmiar zdjęć w QuMagie

kpbd

Passing Basics
Beginner
10 Wrzesień 2011
27
4
3
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Cześć,
mam problem z QuMagie - oczywiście sprawa zgłoszona już po raz drugi na support QNAP.
Dodaję zdjęcia do QuMagie - oryginalne zdjęcie to 5963 x 3981px - niestety generuje się zdjęcie do podglądu w rozmiarze 1198 x 800px przy większych monitorach jest ono niestety skalowane do rozdzielczości ustawionej i tak przy 1920x1200 zdjęcie zostaje powiększone i nie jest ostre tak jak w oryginale.
Dodam, że w Multimedia Console w zakładce generowanie miniatur mam -> Ustawienia zaawansowane -> mam zaznaczoną opcję "Duże miniatury: Generuj duże miniatury dla wyświetlaczy o dużych rozdzielczościach"
Pytanie czy macie taki sam problem ewentualnie może jest jakaś szansa aby go naprawić?

1693854430037.png

1693854509517.png
 
Wracając do
Również mam ten sam problem. Czy u Was tak samo qumagie działa dramatycznie wolno?
Wracając do nieostrych zdjęć to wychodzi na to, że na monitorach do 2k będzie taka rozdzielczość 1198 x 800px - czyli mając monitor z rozdzielczością 1920 x 1200 otrzymamy zdjęcie w niższej rozdzielczości i na dodatek ono będzie skalowane do używanej rozdzielczości - po co skalować? tego nie wiem - na pewno nie jest to przydatna opcja :/ - niestety konkurencja S......y ma to lepiej rozwiązane w postaci ładowania bardzo dobrej jakości zdjęcia i lupki +/-.
Informacja z supportu w telegraficznym skrócie - zdjęcia będą wyświetlane w większej rozdzielczości jak będziesz miał lepszy monitor :eek: - reasumując chcesz widzieć dobrze na naszym sprzęcie wymieś sobie monitor na taki z min. 4K...

Co do działania qumagie - hmmm...
Pytanie jakiego modelu QNAP używasz? Jeżeli TS-210 no to fakt może być ciężko.
U mnie nawet to działa przy konfiguracji TS-453B + 16GB RAM - chociaż po ostatnich aktualizacjach zauważyłem, że QNAP jakoś tak jakby "ciężej" chodził.
 
Trochę przeginacie z narzekaniem. Faktycznie QuMagie nie będzie wysyłać zdjęć większej rozdzielczości jeśli Twój monitor nie jest 4K i ma to umożliwić zwyczajnie płynne i szybkie przeglądanie contentu zdalnie. I ja się akurat tutaj podpisuje.

Natomiast argumenty typu:
Na komputerze nie ma problemu ale na Androidzie to jakiś żart.
To zmień Androida KROPKA
 
Trochę przeginacie z narzekaniem. Faktycznie QuMagie nie będzie wysyłać zdjęć większej rozdzielczości jeśli Twój monitor nie jest 4K i ma to umożliwić zwyczajnie płynne i szybkie przeglądanie contentu zdalnie. I ja się akurat tutaj podpisuje.

Natomiast argumenty typu:

To zmień Androida KROPKA
Mariusz tu nie chodzi o narzekanie po prostu w moim przypadku zgłaszam uwagi. Jeżeli zdjęcia mają być w niższej rozdzielczości to ok - tylko po co na siłę skalować zdjęcia do monitora 🤨 tego nie rozumiem skoro mogły by zostać w wygenerowanej rozdzielczości. Na szczęście i z tym sobie poradziłem wystarczy zmniejszyć stronę do 90% i zdjęcia magicznie są ostre takie jak powinny być.
Nie wiem czy się nie mylę ale we wcześniejszych wersjach QuMagie na telefonie była możliwość przeglądania folderów teraz niestety jej nie ma 🤨

Na koniec wracając jeszcze do narzekania to chyba dobrze, że użytkownicy zgłaszają pewne problemy, dostrzegają jakich opcji brakuje(sam kilka zgłosiłem oczywiście nie wszystkie zostały dodane) czy słuszne tego nie wiem ale chyba chodzi o to aby udoskonalać aplikacje aby była jak najlepsza.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Trochę przeginacie z narzekaniem. Faktycznie QuMagie nie będzie wysyłać zdjęć większej rozdzielczości jeśli Twój monitor nie jest 4K i ma to umożliwić zwyczajnie płynne i szybkie przeglądanie contentu zdalnie. I ja się akurat tutaj podpisuje.

Natomiast argumenty typu:

To zmień Androida KROPKA
Czyli mam rozumieć że po włączeniu qumagie na telefonie za każdym razem muszę czekać 1min-2min na wczytanie zdjęć (miniatur)? Rozumiem, że to nie bug tylko feature? XD
 

Załączniki

  • 2023-08-09 21.22.07.jpg
    2023-08-09 21.22.07.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 12
Kupiłem tego TS233 wyłącznie do backup zdjęć i wg opinii miał się do tego bardzo dobrze nadawać, stąd myślałem że problem w samym qumagie... na komputerze zdjęcia działają ok ale ta apka na telefon jest dramatycznie u mnie wolna i marzenie żeby działało to jak u Ciebie. Ps to nie wina telefonu bo mam też iPhone 11 i działa tak samo źle.
 
Ps to nie wina telefonu bo mam też iPhone 11 i działa tak samo źle.
A łączysz się lokalnie?
Czy przez chmurę QID?

Helpdesk napisał:
Jak działa myQNAPcloud Link?

MyQNAPcloud Link to usługa umożliwiająca zestawić połączenie pomiędzy:
- serwerem NAS, a: serwerami chmury firmy QNAP,
a następnie za ich pośrednictwem “tunelować” połączenie i udostępniać pliki innym użytkownikom bez konieczności posiadania publicznego adresu IP.

To rozwiązanie jest wyłącznie alternatywą dla użytkowników nie posiadających publicznego adresu IP oraz nie daje gwarancji prędkości pobierania udostępnianych plików, a także dostępności usługi zależnej od awarii operatorów światowego Internetu.

Zobacz czy jak połączysz się QuMagie lokalnie po adresie IP to też ten problem występuje.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qumagie
  2. pigers
  3. ts233
  4. qnapcloud
  5. generowanie miniatur
  6. Myqnapcloud
  7. myQNAPcloud Link
  8. Miniatury
  9. ts-451 jaki ram
  10. iPhone zdjęcia
  11. pigers RIP
  12. miniatury zdjęć
  13. chuck9271
  14. zdjęć
  15. problem ts-233