Pomoc SAMBA - dostęp bez uwierzytelniania

Meriox

Passing Basics
Beginner
5 Październik 2018
19
5
3
42
QNAP
null
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Panowie mam problem z Sambą. Wszystko było w porządku do wczoraj tzn. w sieci lokalnej nie było wymagane podanie loginu i hasła.
Dzisiaj SMB woła o podanie danych do zalogowania. Czy dodanie dodatkowo jednego użytkownika z prawami administratora mogło spowodować tą zmianę?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0728 Build 20181013
Model serwera: QNAP TS-128A
 
Rzeczywiście nie miałem nadanych praw odczytu dla gościa. Mimo wszystko Windows 10 nadal prosi o dane logowania. Pozostałe urządzenia, jak tablet czy Android Box mają dostęp bez podawania użytkownika i hasła.
 
Mam TS-251 ver. oprogramowania 4.4.1.0998 w dzienniku zmian napisali ze uporali się z problemem ale nadal
gość nie może sie połaczyć z SAMBA.

[Fixed Issues]
- Guest users could not access SMB shared folders even when administrators disabled access restrictions in Control Panel > Win/Mac/NFS > Microsoft Networking > Advanced Options.

Czy ktoś ma taki sam problem ?
 
Rozwiązaniem problemu opisanego przez Ciebie jest wykonanie następujących zmian.
Rozwiązanie wzięte z innego forum qnap'a od BrutisNZ (Unable to access NAS as guest following firmware update to v4.3.6.0979 - Page 2 - QNAP NAS Community Forum).
Przy użyciu WinSCP dokonasz łatwej modyfikacji.

Odnajdujesz smb.sh , który znajduje się w /etc/init.d
i dokonujesz edycji linii poniżej:
Kod:
 /sbin/setcfg global "invalid users" "guest" -f ${CONFIG}
zmieniasz wstawiając znak "#" na początku kodu)

Kod:
 # /sbin/setcfg global "invalid users" "guest" -f ${CONFIG}
a następnie na końcu wciskasz eneter i wpisujesz kod jak niżej:
Kod:
 /sbin/setcfg global "invalid users" "" -f ${CONFIG}

Zapisujesz i robisz restart samego SMB komendą w Putty

Kod:
  /etc/init.d/smb.sh restart

Teraz powinieneś móc się zalogować się bez poświadczeń dla gości

Powyższy wpis zmienia smb.conf plik znajdujący się w /etc/config
z
invalid users = guest
na
invalid users =

Ps.
U mnie ta zmiana poskutkowała i teraz udziały sieciowe SMB w Windows 10 i nie tylko widoczne są bez podawania hasła.
 
Dokładnie tak jak piszesz. Ja stosowałem to rozwiązanie dla najnowszej wersji 4.3.4.1190. Nie wiem po co QNAP tak to zmienił, nie dając możliwości zmiany w GUI, tego ustawiania. W nowszym 4.4.x dodali taką opcję a tu ciągle ten sam problem.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. "advanced options"