Pomoc Samsung i TS-251

Cristobaal

Entry Technician
Q Associate
13 Styczeń 2016
32
3
8
45
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam i znowu pytam :)

Czy jest mozliwosc aby przez DLNA mozna bylo ustawic playback resume na Samsung LE40C650, tak jak ma to miejsce przy odtwarzaniu z USB ? Czyli skonczylem ogladac film w polowie i przy nastepnym odtwarzaniu wracamy tam gdzie skonczylismy ogladac. Testowalem oryginalne DLNA Qnap, Twonky, Plex i zaden tego nie wspiera. Wiem, ze niedlugo ma wyjsc Servioo 1.6 na Qnap i autor obiecuje cuda - coz zobaczymy.
Zdaje sobie sprawe z tego, ze najlepszym wyjscie byloby uruchomienie zasobow do folderu z filmami po NFS lub CIFS, ale wymaga to modowania TV a tego sie boje bo mozna go uwalic.
Ostatnie wyjscie to kodi/xbmc tylko tez nie wiem czy wspiera playback resume. No i jest najmniej wygodne.
Jak macie to rozwiazane u siebie ?

Pozdrawiam.
 
Lokalnie to tylko Kodi, dlna itp to na urządzenia odległe. A za opcję wznowienia odpowiada klient - tj. twój TV.
Qnap stoi zaraz obok tv więc mam możliwość zarówno kodi jak i dlna. Tv wspiera playback resume na USB zastanawiam się teraz czy to wina tv czy standardu dlna. Ogólna zasada jest taka, że aby taka funkcja działała tv musi zapisać plik z informacją w katalogu z filmem. Nie wiem czy protokół dlna coś takiego wspiera.

Shamu by TT
 
NAS jest obok TV wiec nie ma problemu, wygodniej go obslugiwac przez pilota TV. Moj TV realizuje i wspiera
Protokół DLNA ? :Dumny:
Jeśli TV wspiera wznawianie od ostatniego odtwarzania to wspiera - jak nie to nie.


TV wspiera, ale juz doczytalem ze tylko jesli laczy sie poprzez protokol zgodny z Samsung share. W Serviio jest podobno dodana taka funkcjonalnosc. Niestety, ale QTS 4.2 cos zepsul i starsza wersja Serviio nie dziala. Na dniach ma wyjsc nowa wersja wtedy bede testowal. Ogolnie protokol DLNA jest troche lipny...
 
Dopiero dzisiaj aktualizuje co udalo mi sie osiagnac. Tak wiec aplikacja Plex na Samsung TV rzeczywiscie dziala i wznawia odtwarzanie. Jej minusem jest slaba czytelnosc tytulow bo mam ich naprawde sporo na NAS. Do tego jest wolniejszy niz zwykle DLNA. Dzisiaj takze udalo mi sie kupic i zainstalowac kabel HDMI i odpalic HDStation - KODI wyglada fajnie,ale znowu jest problem. W ustawieniach KODI udalo mi sie ustawic aby przy odtwarzaniu wznawial tam gdzie skonczylem ogladac - jednakze jest slabo, czesc tytulow z tym wspolpracuje czesc nie. Sam nie wiem od czego to zalezy.
Serviio jeszcze nie ma, zreszta jakos nie ludze sie zeby bylo takim przelomem. W kazdym razie dziekuje za pomoc :)