Pomoc Serwer Counter Strike na QNAP TS-251+ (Docker/Virtual Station) - najlepsza opcja aby nie lagowało?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

DjLeo

Passing Basics
Beginner
5 Marzec 2017
28
1
9
3
QNAP
TS-x51+
Ethernet
100 Mbps
Cześć, sprawa wygląda tak.

Postawiłem CS:GO na VM z Ubuntu serwer (wersja minimalna i brak GUI) aby jak najmniej dociążyć VMkę. Wszystko właściwie ogarniete pełna kontrola nad serwerem CSa, ale podczas gry są lekkie lagi, czasami bardziej, czasami mniej. Uniemożliwia to komfortową rozgrywkę. W VMce obciążenie nie sięga 40% i ramu 50%, podczas gry. Sam linux najczęściej jak laguje gra wskazuje na jednym rdzeniu CPU około 96-98%. Ogólnie nie wygląda to tak, że CPU umierają, wprost przeciwnie, dają radę. Jest jakaś rada aby temu zaradzić. Ewidentnie niewiele brakuje, żeby było ok.


2022-09-23 17_17_58-NAS012E51.png


Co do dockera, to chętnie mogę spróbować jeżeli to ma pomóc, ale ogólnie to mam problem z obsługą dockerów, nie znam się jeszcze na tyle na tym, żeby móc w pełni kontrolować serwer, aktualizacje gry na dockerze, etc. Ale jeżeli to może pomóc i będzie możliwość zarządzania serwerem tak jak na VM'ce, czyli edycja plików konfiguracyjnych, aktualizacje po SSH i łączenie się, to ok. Ale jak wspomniałem nie ogarniam. Jak kiedyś stawiałem na Dockerze Minecrafta to miałem podobny problem, nie byłem w stanie dostać się do plików konfiguracyjnych. Także moje prośby są 2. Sugestia co można zrobić aby na obecnym VM CS:GO działał bez lagów, albo wsparcie przy ogarnięciu CS:GO na dockerze, czyli jaka wersja, jak z aktualizacjami i zarządzaniem takim serwerem na dockerze.

Z góry dzięki :)
 
Rozwiązanie
Serwer postawiony na MacMini z 2012 roku. Intel Core i7-3615QM @ 2.3 GHz (4 cores) 16GB ramu 1600Mhz, dysk SSD 128. Zainstalowałem na nim Ubuntu zamiast OSX-a. Przy pełnej rozgrywce jeszcze ani jeden rdzeń nie dobił nawet do 10%. Hula aż miło, zero cięć, kompletnie nic. Jeszcze sporo rzeczy do ogarnięcia, typu WOL, PORTY, na ruterze, RCON, KONFIGURACJA SAMEJ GRY. Ale chodzi to wyśmienicie. Przeleżał ten Mac Mini parę ładnych lat i wreszcie się do czegoś przydał.

Wniosek. QNAP nie nadaje się na serwer CS:GO ze względu na słaby CPU. Zresztą wszystkie wirtualki jakie instalowałem na nim, też chodzą raczej średnio. Może by SSD zrobiło robotę, no ale.

2022-09-24 02_46_46-ubuntu@ubuntu_ ~.png
primo - co masz za aplikacje odpalone na QNAPie ? wyłącz wszystko poza Virt Station (dla testu), restart NAS i sprawdź ponownie grę.
Czy to ubuntu zostało obcięte do 2 core'ów ? czy zrobiłeś typowy błąd i dałes wsio CPU ubuntu ? a QNAP na czym bedzie działał ?

secundo, CS:GO jest aplikacją bardzo mocno korzystającą z CPU i wątków, jaki masz tickrate ? 128 ?
 
1. Praktycznie nic nie działa na qnapie, świeżo po ustawieniach fabrycznych - więc to raczej nie to. Bardzo słabe zużycie zasobów podczas typowej pracy.
2. Cory 4 ustawione na VMce, o to pytasz?
Zmieniłem na 2 sprawdzę, czy to coś da. Czy te ustawienia są ok?

2022-09-23 18_06_44-NAS012E51.png


3. Nie wiedziałem co to jest do 3 minut temu :) Ale już doczytałem. Jak to sprawdzić ile mam ustawione?
 
Dzięki, subiektywnie wydaje mi się, że jest lepiej przycięcia są rzadsze, niestety CPU dalej wybija prawie do 100 momentami i wtedy laguje :(. Dużo mniej, ale wciąż. Czy to po prostu za słaby procek czy można jeszcze coś zrobić?


2022-09-23 18_39_57-Virtualization Station - Ubuntu CS Server.png
 
1. VPS miałem ale koszty nie adekwatne do potrzeb. Zwłaszcza, że CS:GO wymaga conajmniej 60GB, 40GB było za mało i na jednym VPSie mi miejsca zabrakło. A fajnie jakby chodził sobie gdzieś w tle.
2. Co konkretnie i czy coś QNApa jest co by to ogarnęło?
3. Kompa mam w sumie, ale to bydle duże, myślę o czymś kompaktowym.

A co z tym Docerem jest sens?
 
1. VPS miałem ale koszty nie adekwatne do potrzeb. Zwłaszcza, że CS:GO wymaga conajmniej 60GB, 40GB było za mało i na jednym VPSie mi miejsca zabrakło. A fajnie jakby chodził sobie gdzieś w tle.
poczytałem .. gdzie to kierwa jest używane.

2. Co konkretnie i czy coś QNApa jest co by to ogarnęło?
jak masz wolne 6k PLN , to @Ice ci coś znajdzie ;)

3. Kompa mam w sumie, ale to bydle duże, myślę o czymś kompaktowym.
dlatego proponuje cos taniego i dobrego, ale wadą jest to że musisz tym sam zarządzać.
 
poczytałem .. gdzie to kierwa jest używane.
tego nie wiem, ale jak widać na screenie wyżej ubunciak + CS:GO to już u mnie 37,7GB. Na VPSie tak miałem, że nawet aktualizacja się pobrac nie chciała przy 40GB VPSie. A dostawcy oferują najczęściej po 40GB opcje z 60GB.
jak masz wolne 6k PLN , to @Ice ci coś znajdzie ;)
Na CSa to trochę słabo. Nawet na takim QNAP TVS-872XT-i5 nie ma gwarancji, że będzie to chodzić bez lagów. Ponieważ to CPU o taktowaniu 1,7 GHz (zwiększanym do 3,3 GHz) i nie wiadomo jak się CS:GO przy tym zachowuje. Także to odpada.

dlatego proponuje cos taniego i dobrego, ale wadą jest to że musisz tym sam zarządzać.
Pozostaje faktycznie jakiś komp. W sumie mam macmini z i5, jakiś stary, nie wiem czy nie z 2012 i nie wiem czy ogarnę na tym serwer, ale może na tym by to działało. Mało to zajmuje miejsca. Hmm. To jest myś. Trzeba sprawdzić.


A z tym dockerem jest sens kombinować?
 
Kumam, śliczne dzieki @pigers za wsparcie. Jak postawię na tym minimacu CSa, to dam znać, czy to w ogólę działa. Z tego co pamiętam to tam jest i7 nawet, 3 GEN, chyba 4 rdzeniowiec. No i chyba da się na nich ubunciaka postawić w całości.

Piwo dla Ciebie dzięki!
 
Serwer postawiony na MacMini z 2012 roku. Intel Core i7-3615QM @ 2.3 GHz (4 cores) 16GB ramu 1600Mhz, dysk SSD 128. Zainstalowałem na nim Ubuntu zamiast OSX-a. Przy pełnej rozgrywce jeszcze ani jeden rdzeń nie dobił nawet do 10%. Hula aż miło, zero cięć, kompletnie nic. Jeszcze sporo rzeczy do ogarnięcia, typu WOL, PORTY, na ruterze, RCON, KONFIGURACJA SAMEJ GRY. Ale chodzi to wyśmienicie. Przeleżał ten Mac Mini parę ładnych lat i wreszcie się do czegoś przydał.

Wniosek. QNAP nie nadaje się na serwer CS:GO ze względu na słaby CPU. Zresztą wszystkie wirtualki jakie instalowałem na nim, też chodzą raczej średnio. Może by SSD zrobiło robotę, no ale.

2022-09-24 02_46_46-ubuntu@ubuntu_ ~.png
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. linux station