Przy piwie Serwer do backupu

krissos

Kierowca szefa
Q's Excellence
24 Grudzień 2012
208
50
28
malkoni.co.pl
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Zastanawiam się nad małym a nie zawodnym serwerem do backupu ważnych danych z serwera głównego czyli z mojego TVS-671
Czy lepszy był by qnap czy S do tego? Ważne żeby obsługiwał duże pojemności dysków min 8TB i dobrze współpracował z obecnym serwerem.
Jedno czy dwu zatokowy, słabszy czy lepiej mocniejszy do tego będzie potrzebny?
 
NAS do kopii nas w warunkach domowych - robi się ciekawie

mówiąc szczerze - najtańsza 212P da rade i bedzie robić , tylko będzie to wolne
i bedzie zgodna z "technologiamii" QNAPa
 
No może to być dziwne że w domu potrzebny nas do kopi nas :) Czasem trzeba zrobić format dysków, coś pozmieniać i wtedy robi się problem bo nie ma gdzie skopiować danych na ten czas.
 
ja mam do tego WD a do wszystkiego innego tanio :)
astatic.frazpc.pl_cms_2009_12_1262015172344586.jpg
 
To jest jakaś specjalna obudowa + kabelek. Możesz dać namiar na to??
 
Żeby go tam znaleźć trzeba wiedzieć co szukać :D
 
zgadza sie - kto pyta nie błądzi :)

tylko obejrzyj sobie film na YT jak to wygląda - bo Ty możesz mówić o kieszeni a nie o tym adapterze
 
To może ja się pochwalę swoim rozwiązaniem:

upload_2017-3-2_9-52-27.png


Na NAS wydzieliłem dodatkowe konto Qsync do celów backupu. To co wrzucę na Qsync w domu, automatycznie prześle mi się bezpośrednio na router w pracy (PC biurowy i tak mam non stop włączony, więc może to tak działać).
To co prześle się przez Qsync na udział samby routera, przenoszę za pomocą MC do folderu niedostępnego przez sambę. Dokładniej to kopiuję, bo klient Qsync nie radzi sobie z wykrywaniem usunięcia plików z udziału sieciowego i się pyta, czy ma je ponownie przesłać. Dane są kasowane z poziomu klienta Qsync domowego. Dysk routera: HGST NAS 3TB. Automatycznie usypiany po 20 minutach, bo jest wykorzystywany sporadycznie.

To rozwiązanie ma kilka zalet:
1. Lokalizacja w geograficznie innym miejscu. Daje to zabezpieczenie przed kradzieżą, pożarem, zalaniem itp.
2. Ciągła dostępność. Nawet jak wyłączę PC, to po włączeniu prześle mi się samo.
3. Zabezpieczenie przed crypto syfem. W przypadku danych krytycznych mogę wykonać sumy kontrolne w domu i zweryfikować je w pracy, aby mieć pewność, że kopia jest idealnie odwzorowana.
4. Za sprawą dodatkowego modemu LTE mam rezerwowy internet w pracy.
Router kosztował mnie trochę ponad 600 zł. Wydajność kopiowania przez sambę jest rzędu 90-110MB/s po kablu. Z racji połączenia OpenVPN między PC biurowym a routerem domowym, mam ciągły dostęp do tego routera z dowolnego miejsca. Oczywiście mogłem kupić tańszy router, ale zależało mi na w miarę szybkim transferze plików po sambie.

Wiem, mogłem kupić jakiegoś NASa. Tylko to rozwiązanie jest relatywnie tanie, rozmiar sprzętu względnie niewielki i mogę go dyskretnie schować przed wścibskimi oczami.
 
badziewiak super rozwiązanie :)
też się pochwalę zamiast kabelka na asus rt87u i wymianie karty w laptopach na intel ac 7260 spina mi się w domu na od 768Mb/s do minimum 300Mb/s pod parasolem :) router drogi karty minipci 30zeta
ping nigdy nie rośnie powyżej 5ms do 8.8.8.8
» Wybrałeś DNS-y Google? Bój się! -- Niebezpiecznik.pl -- warto wiedzieć