Kawa i herbata Serwer w domu? QNAP jako serwer plikow czy moze ?

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika Silas Mariusz, 5 Sierpień 2008.

Ładowanie...
  1. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    02:55
    Oceny:
    +1 422 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    Witam

Czesto pojawiaja sie na forum jak i w innych miejscach publicznych zapytania jakie sa mozliwosci QNAP'a. Nadal u wiekszosci Polakow, zwyczajnych domownikow niestac na takie urzadzenia, ale takze nie maja pojecia jak taka mala skrzynka moze odmienic i ulatwic zycie. Stwierdzilem ze najlepszym przykladem tego bedzie opinia tych uzytkownikow, ktorzy entuzjastycznie podeszli do sprawy, ciesza sie z posiadania tej "skrzynki" i sa zdumieni jej mozliwosciami - czyli moze Wami!

Dodam tylko tyle, ze ja na poczatku posiadajac TS-101 bylem bardzo wrogo nastawiony do tego urzadzenia. Z czasem go polubilem i kupujac drozszy NAS nie wybralem innej firmy, lecz wlasnie QNAP TS-109. Ale cale to zagadnienie przeciez nie jest dla mnie.

Tak wiec prosze wszystkich uzytkownikow o napisanie kilku zdan na temat swojego QNAP'a.

Dziekuje i Pozdrawiam
    Z uszanowaniem
    SiLAS^QNAPClub

2. qoonik

qoonik Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Polska, Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam wszystkich,

hardware:

• model: TS-209
      dyski: WD RE2-GP 750GB (5400 rpm) x 1 (w planach Samsung EcoGreen F1 5400 jak bedzie dostepny)
      tuning: wymontowany wiatraczek i beeper (dzwiek) (teraz juz jest cichy)

software

• fimware: Version 2.0.1 build 0416T (w planach przejscie na nowszy)
      modding: Optware, rtorrent + rtgui + lighhttp

uzytkowanie:

• serwer plikow
      torrent
      w planach printserver

3. marekzawa

marekzawa Passing Basics Beginner

Miejscowość:
    Wrocław
    Local Time:
    Oceny:
    +6 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-119P+
    Ethernet:
    100 Mbps
    TS-119P+ 100 Mbps
    Witam
    O QNAP dowiedziałem się przypadkowo szukając dysku sieciowego na którym mógłbym zgromadzić moje zbiory muzyki a następnie przesyłać je do SqueezeBoxa. Początkowo korzystałem z DLink DNS313 ale to wymagało odpalenia odpowiedniego oprogramowania na komputerze co wprowadzało pewien dyskomfort. Na innym forum /tutaj też/ jeden z użytkowników opisał swoje boje w analogicznej sytuacji, ale wykorzystując QNAP, na którym można zainstalować stosowne oprogramowanie pod nazwą SqueezeCenter. Jego opisy raczej nie napawały optymizmem-trudności w instalacji i zawieszanie się softu. Postanowiłem jednak zaryzykować i kupiłem TS 109II.
    Instalacja zajęła jakieś 1,5 godziny. Żadnych problemów nie było. Pomaga czytelna i zrozumiała polska instrukcja i polska wersja softu.
    QNAP mnie zaskoczył swoimi możliwościami. Ta mała obudowa potrafi jednocześnie strumieniować dane muzyczne do dwóch odbiorników SB, sama sciągać pliki z netu i strumieniować film do PS3. To prawdziwe centrum multimedialne i w takiej formie go wykorzystuję. Inni bardziej doświadczeni w informatyce potrafią więcej z niego wycisnąć.
    Z QNAP korzystam już prawie miesiąc czasu i żadne problemy typu zawieszanie się nie wystąpiły. Zarządzanie dyskiem sieciowym jest intuicyjnie proste i nie nastręcza żadnych problemów. To po prostu kolejny napęd.
    Działa bardzo dobrze <jupi>
    Jak na moje potrzeby jest rewelacyjny :D

4. Grzes978

Grzes978 Entry Technician Q Associate

Miejscowość:
    Bielsko Biała
    Local Time:
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209 Pro
    Ethernet:
    100 Mbps
    TS-109/209 Pro 100 Mbps
    No to ja dodam że ja używam także i w zasadzie jak na razie przede wszystkim Qnap 109 II jako serwer WWW, po małej konfiguracji pliku apache.conf utworzyłem sobie 3 subdomenki i jedna domenę i zainstalowałem 4 joomle za pomocą których zarządzam sobie stronkami.

Wybrałem Qnap ponieważ jest to łatwe urządzenie do zarządzania i spewnosćią nie potrzeba takiej wiedzy jeśli chciałoby się postawić własny serwer z tymi wszystkimi możliwościami jakie daje Qnap, tutaj wystarczy instrukcja i ewentualnie pomoc przez nasze forum i wszystko działa. Nie wspominając że urządzeni epobiera tylko 7 W w spoczynku i 15 W podczas pracy, żadnych wentylatorków itp, cisza w domku.

O możliwości instalowania paczek poprzez QPKG nie wspomnę, Jest to najlepszy mój zakup jaki dotychczas dokonałem z branży "IT".

Szkoda tylko ze Qnap nie pomyślał żeby dodać zarządzanie i dodawanie subdomenami i domenami, ale łatwo mozna sobie to samemu zrobić na podstawie opisu w dziale

Serwer WEB i Aplikacja (Apache + PHP + MySQL/SQLite)

na naszym forum.

P.S. Oczywiście polecam kupno modeli X09 więcej możliwości z oprogramowaniem i paczkami rożnego rodzaju a warto również pomyśleć o wersji II czyli z 256 DDR. Wtedy już wszystko hula jak ta lala.

5. Przemek

Przemek Entry Technician Q Associate

Miejscowość:
    Świdnica
    Local Time:
    Oceny:
    +4 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Posiadam Qnapa moze juz kilku miesiecy, serwer dziala jako forum ktore udalo sie bez wiekszej wiedzy zainstalowac, także jako dysk sieciowy : filmy server iTunes, galerie zdjęć (stacja multimedialna),Qrapid , Netback replicator także nie jest mi obcy monitoruje i akchwiwizuje co trzeba bezproblemowo.
    Podsumowujac, bardzo ładnie, solodnie wykonane, proste w obsłudze i stabilne urządzenie.

Przemek

6. margrabi

margrabi Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    TS-209, wykorzystywany jako magazyn plików w małej sieci firmowej (max 5 komputerów), śmiga od ponad 100 dni bez problemów :D

Załączone pliki:

• ts-209.
      ts-209.jpg
      Rozmiar pliku:
      31,2 KB
      Wyświetleń:
      2 102
      MD5 Sum:
      8708cef1fd30c39685a4b334929c4631
  7. jaroslawk

jaroslawk Staff Contributor

Miejscowość:
    Konin
    Local Time:
    Oceny:
    +25 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-509 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-509 Pro 1 GbE
    Witam,
    Ja polecam wszystkim TS-509. Wiem, że cena jest troszeczkę odstraszająca, ale naprawdę jest wart tej ceny. Urządzenie pracuje u mnie ponad 9 miesięcy i na razie spisuje się wyśmienicie. W chwili obecnej przymierzam się do zakupu TS-239.
    Kupując urządzenie firmy Qnap jak większość z Was nie miałem pojęcia o istnieniu takiej firmy. Praktycznie parę dni szukałem informacji o urządzeniach NAS. Nawet chcąc zaoszczędzić troszeczkę pieniędzy pokusiłem się o projekt FreeNAS ale po dłuższym procesie eksploatacyjnym musiałem zrezygnować z w/w urządzenia (potrzebny zwykły komputer, dużo miejsca, dużo prądu itd..).
    Na chwile obecna posiadam małe zgrabne urządzenie, które w profesjonalny sposób przechowuje moje cenne dane. Z niecierpliwością czekam na wersje 3.0 oprogramowania.
    Pozdrawiam
    Jarek

8. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    To i ja się dołączę. Na Qnapa trafiłem w ubiegłym roku kiedy szukałem jakiegoś urządzenia na którym mógłbym przechowywać dane i mieć do nich szybki dostęp (LAN). Jednak na początku zdecydowałem się na kupno Linksysa NAS200. Nie był to najlepszy wybór z uwagi na wydajność. Poszedł szybko na Allegro. Qnap wydawał mi się trochę za drogi w tamtym czasie. Na zakup zdecydowałem się kiedy w atrakcyjnej cenie znalazłem TS-101 na niemieckim eBayu. O zakupie przeważyła możliwość zainstalowania SlimSerwera (obecnie SqueezeCenter). TS-101 jednak jak na dzisiejsze czasy nie jest zbyt wydajna maszynka, wiec zakupiłem TS-119. Tez chwile się nią pobawiłem i zdecydowałem sprzedać w myśl zasady, ze apetyt rośnie w miarę jedzenia. Od tygodnia ciesze się TS-239, który jest genialnie wydajny, ale jak znam siebie to pewnie pod koniec roku go sprzedam by ostatecznie przejść na model TS-439, co ostatecznie rozwiąże moje problemy na dłuższy okres czasu. Jeśli chodzi o użycie to chyba tak jak większość użytkowników z forum. Domowe centrum rozrywki. W LAN-ie mam SqueezeBoxa i Popcorna A-110, które to urządzenia korzystają z zasobów Qnapa (tutaj z uwagi na to, że nie mam możliwości położenia kabla wszystko śmiga po powerlajnie Linksysa). Do tego jeszcze dane z desktopów i laptopa. Teraz przymierzam się do zakupu IP kamery w celu przetestowania Qnapowej stacji monitoringu. Mial ktoś doświadczenia w tej materii? Podzielcie się uwagami.
    Pozdrowienia

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.