Pomoc Sieć rozbudowa przez swiatłowód

lukexa

Nowy użytkownik
Noobie
25 Kwiecień 2014
6
2
3
41
QNAP
Ethernet
40 GbE
mam takie nietypowe pytanie, gdyż ze światłowodami nie miałem jeszcze do czynienia , a więc:
mam do podłączenia sieć A ( istniejąca sieć ) z siecią B (monitoring IP, 36 kamer z VS-8140PRO+ ;)) ) oddalone od siebie ok. 1,5 km
- generalnie całą trasę mam już przygotowaną, tylko jaki sprzęt, kable zakupić z dwóch stron żeby to ze sobą spiąć

SIEĆ A:

istniejący switch <-----> switch światłowodowy <----------1,5km ----------> switch światłowodowy <-----> istniejący switch


dzięki ! :)
 
fajnie tylko co masz w sieciach na końcówkach ? ( w sensie co za switche masz)

Co to jest switch światłowodowy ?

Lecąc po najmniejszej linii oporu:
przeciągasz DWA światłowody - przy tej odległości fiber single-mode (jeden się zepsuje to tylko przepniesz adaptery i działasz dalej),
a do switchy wpinasz się za pomocą np TPLNIK Gigabit Single-Mode Media Converter MC210CS - pamiętaj że kabel ma dwa końce i potrzebujesz dwa adaptery tego samego modelu i producenta.

Chyba że Twoje switche mają wkładkę SFP to wtedy dokupujesz wkładki SFP do swojego switcha (nie muszą od producenta switcha), ciągle muszą być dwa takie same modele na obu końcach kabla.

Reszta wyjdzie w praniu - chyba ze nigdy sieci nie zaplanowałeś od A do Z.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Nie znam tego dokładnie ale z tego doczytałęm to nie kładzie się kabli z wieloma włóknami, tylko po 2 jednomodowe, bo mają one najlepszy stosunek cena/jakość patrząc na metr.

PS: Nie zapomnij zebrać numerów do ludzików które będą Ci spawać sieć, przyda się nie raz i nie dwa.
 
A teraz zagadka, ile razy może popatrzeć jeden człowiek w działający światłowód? :D

Nie tylko światłowód, falowód od anten GSM także dwa razy można zajrzeć,

raz jednym oczkiem, raz drugim :D

Tak mi przynajmniej to tłumaczył gość serwisujący stacje Plus'a w PL.

S.