soft 1.1.8 uszkadza synch. napisów txt

fg12

Nowy użytkownik
Noobie
16 Październik 2010
3
0
1
Witajcie,
Mam NMP-1000 już jakieś 1/2roku i poza słabą wydajnością sieci było ok.
Jednak po wgraniu softu 1.1.8 wszysko się zmieniło. Napisy txt przestały działać poprawnie mimo że są prawidłowe (na kompie jest super) tracą synchronizację i nic nie daje przesunięcie czasu w menu gdyż czas non stop się rozjeżdża. Co ciekawe konwersja tych samych napisów do formatu ass załatwia sprawę. Czemu akurat ass ? Nie po to płacimu dużo za qnap aby donwertować napisy. Co też denerwuje to nie można cofnąć się do poprzedniego softu gdyż po downgrade brak jest menu na ekranie tv i jedyne co można zrobić to przez www wgrać najnowszy soft :(
Czy ktoś z Was ma taki problem? może jest rozwiązanie bez straty czasu na konrersje do ass
 
U mnie poprawnie format napisow TXT dziala tylko, jesli film ma 25 fps-ow. Jesli film ma przykladowo 23.976 fps-ow, to juz napisy nie pasuja. Zmiana fps-ow w menu Qnapa nic nie daja, dopiero jak przekonwertuje napisy do formatu SUB, wszystko jest OK. Co dziwne, na kompie wszystko dziala OK. Pliki MKV tez rozmaicie czytaja te napisy.
 
wiec właśnie na kompie działa u mnie są wersje 25klatek i sciagane z napiproject wiec dopasowane ale nie dla qnapa :(
 
więc właśnie byle manta za 99zł pociągnie napisy txt tu opcji jest 100000 łącznie z ręcznym przesunięciem napisów w czasie ,a i tak to nie działa :( miałem już trochę "zabawek" ale chciałem czegoś co ciągnie torrenty, daje obraz hd i nie wygląda jak qpa. Kupiłem qnap-a choć myślałem też nad popcornem (ten wyglada jak qpa) wiec qnap. A teraz kicha txt do D torrenty się wieszają o full hd można zamomnieć bo pliki wieksze niż 6GB nie dają się poprawnie zaciągnąć chyba brak mu mocy. Jest teraz nowa wersja nmp-1000p mam sprzedać ten model ze stratą jakieś 1/2 ceny i kupić nowy aby się przekonać że tez kicha........
 
fg12 napisał:
Witajcie,
Co też denerwuje to nie można cofnąć się do poprzedniego softu gdyż po downgrade brak jest menu na ekranie tv i jedyne co można zrobić to przez www wgrać najnowszy soft :(
Czy ktoś z Was ma taki problem? może jest rozwiązanie bez straty czasu na konrersje do ass

Możesz zrobić downgrade - po wgraniu wcześniejszego firmware'u usuń z dysku katalogi "qnapfw" i ".system" (ten ostatni jest ukryty).
Miałem ten sam objaw co ty po downgradzie - czarny ekran i zwiecha Qnapa (na wyświetlaczu wyświetlał "NMP-1000" i nic) - wywaliłem te dwa katalogi i wszystko działa.
Co do napisów to generalnie polecam wam uniwersalne srt. Można z nimi wszystko zrobić - u mnie działają poprawnie (też kiedyś korzystałem z txt, ale były z tym zawsze jakieś problemy).
Ja robiłem downgrade, bo mi się część mkv zaczęła krzaczyć. Cofnięcie do wersji 1.1.7 nic nie dało, zobaczę jeszcze czy na 1.1.6 będzie dobrze. Miał ktoś taki problem po upgradzie ?
 
Mi jeszcze żaden update nie spaprał odtwarzacza i nie ma z niczym problemu, a upgrade'owałem chyba ze trzy razy. Może dlatego, że plik z softem kopiuję na dysk w otwarzaczu, a nie updateuje z pamięci Flash jak niektórzy. Jednakże problem z synchronizacją napisów w plikach txt innych niż 25 FPS-ów występuje we wszystkich wersjach. Nie pomaga przestawienie odtwarzacza w tryb np 23.9xx FPS-ów, odpowiednich dla danego filmu. Zła synchronizacja wystepuje nadal. Dopiero konwersja do innych formatu SRT pomaga, chociaż też nie zawsze. Najwięcej problemów synchronizacyjnych zaś występuje w przypadku plików MKV, tych w wysokich rozdzielczościach (HD i Full HD). Tam to czasami nic nie pomaga, żadne konwersje.
 
Oglądam na NMP-1000 praktycznie wyłącznie mkv (czasem m2ts) 1080p, rzadziej 720p i nie miałem NIGDY żadnych problemów z napisami w formacie srt (na żadnym z firmaware'ów począwszy od 1.1.3 skończywszy na 1.1.8). Większość ze wspomnianych plików ma 23,976 fps.
Natomiast od niedawna mam problemy z obrazem w mkv - dotyczy to video zapisanego bibliotekami libebml 0.7.9 + libmatroska v0.8.1 i późniejszymi wersjami. Czy ktoś też się z tym spotkał ?