Pomoc Starting... i reboot i tak w kółko

raptor123

Passing Basics
Beginner
7 Styczeń 2016
24
3
3
44
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam, mam problem z Qnap'em. Około 2 tygodni temu przez nieuwagę żona zrestartowała serwer i zainstalowała najnowszy firmware (chyba 4.3.3.0299). Serwer nie wstał i tylko pika i się restartuje. Po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu jakoś wstał, ale stracił ustawienia i kazał sobie instalować Hybrid Disk Station. Zainstalowałem, oczywiście musiałem wszystko od nowa ustawiać, ale dane zostały nie naruszone. Działał może 4, działał może ze 4 dni. W nocy budzi pikanie, łączyłem go w cholerę, po południu procedura powtórzona. Ale już nie obyło się bez wyjmowania dysku i próby odpalenia bez dysków. Jakoś udało się HD Station zainstalować. Miałem już kopię i szybki powrót. Nie trwało to długo, wczoraj to samo ale downgrade do 4.3.3.0262 i działał do dzisiejszego popołudnia. Raz mi udało się przejść przez ściągnięcie i instalację HD Station, zrobił sam restart i od tej pory nie potrafi dokończyć ściągania hd station bo następuje restart. Pika co jakiś czas, miga na czerwono przycisk power.

Nic nie było dziwnego instalowane, plex, transmission 2.92. Do czasu feralnego restartu i próby (chyba udanej) instalacji wszystko było ok.
Qfinder znajduje serwer ale próba zmiany firmware nie zostaje dokończona, bo w między czasie serwer sam się restartuje, czasami jest to 15% a czasami 40.
Próbowałem kilka razy zgrać dom.img, ale damn się rozpakowuje, szuka urządzeń i telewizor się po hdmi wygasza i nie wiem czy przechodzi dalej czy nie :(
Proszę o pomoc

EDIT: przed pierwszym nieszczęsnym wyłożeniem się Qnapa firmware był chyba ze stycznia czy lutego, też 4.3.3.

EDIT 2: Mam też drugi dysk nie używany, 2TB WD Red, zainicjowałem go ale też nie przeszedł ściągania i instalacji HD Station :(


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20170703
Model serwera: QNAP TS-253Pro
 
Próbowałem podłączyć Damn Linux i i przy konfigurowanie urządzeń wywala obraz na hdmi.
Próbowałem podłączyć się bezpośrednio qnap<>laptop ale chyba coś pokryciem z ustawieniem, że bo się nie identyfikuje lapek. W kompie ustawiam: static IP 169.254.100.101, 255.255.0.0, brama 169.254.100.1, DNS 169.254.100.1


Też pomyślałem o walnietym dom
 
Witajcie, serwer wrócił z EPASystemy. Według EPA niby wszystko w porządku, system i dyski przechodzą inicjację, napisali, że kilka godzin tak chodził nic się nie działo. Wysłałem im z 2GB.
Po powrocie uruchomiłem na tych 2GB RAM i dysk WD Red 3TB, działał chyba ze 6 godzin, w nocy obudziło mnie pikanie i czerwona dioda. Wyłączony w cholerę.
Stał tak ze 2 dni, z serwisu przyszedł wymieniony na NOWY WD Red 2TG (wcześniej wysłany z błędami w SMART, używany w kieszeni). Zainstalowany nowy 2TB, przeszedł inicjację, pochodził 2 godziny, w tym czasie zdążyłem zainstalować, Photostation, Videostation, Musicstation, Codexpack, Media streaming add-on. Repozytorium qnapstore.eu a z niego PLEX, Qtranssmision 2.92.1, znów piknięcie a w logach zamykanie PLEX, zamykanie HDStation.
Przedczoraj ponownie wgrywałem DOM.img procedurą QNAP
HTML:
https://wiki.qnap.com/wiki/Firmware_Recovery
a dokładniej:
Kod:
https://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-2.3.exe 
http://sourceforge.net/projects/clonezilla/files/clonezilla_live_stable/2.4.2-10/clonezilla-live-2.4.2-10-amd64.iso/download
[~]# sudo su
[~]# fdisk –l 
[~]# cd /lib/live/mount/medium/
[~]# cp dom.img /dev/sdb
[~]# reboot 
Aktualizacja przez QFindera z 1.28 do 4.3.3.378
Inicjacja dysku i instalowanie dalej
Po przejściu powyższej procedury serwer działał kilka godzin i znów w koło macieju :[ . Wczoraj dysk 2TB został sformatowany, wyczyszczone partycje a w załączniku logi od wczorajszej ponownej instalacji i inicjacji.
Nie widzę w nich czegoś dziwnego. Proszę o jakąś podpowiedź jak ten serwer doprowadzić do użytku, bo już mi ręce opadają.
Może procedura Recovery, którą stosuję jest nieprawidłowa.
nikt? nic?
 

Załączniki

  • Kopia system-log (2).xlsx
    31,8 KB · Wyświetleń: 45