Pomoc Super wolne wysyłanie plików na QNAP TS-453 PRO

D

Damian9876

Guest
Cześć. Od wczoraj jestem posiadaczem QNAP TS-453 PRO.
Przeszedłem pomyślnie przez wszystkie ustawienia. Wydaje mi się, że wszystko poprawnie zrobiłem. Przy użyciu QFind ustawiłem sobie mapowanie sieciowe folderu głównego na QNAPie i w "Komputer" mam teraz lokalizację sieciową - wszystko tak jak planowałem przed zakupem. Lecz gdy wysyłam plik do tej lokalizacji sieciowej (kopiuj - wklej w eksploratorze windows) kopiowanie trwa z ogromnie wolną prędkością - około 1,0 - 1,3 Mb/s. Przecież to powinno być kilkadziesiąt lub kilkaset razy szybciej. QNAPa podpiąłem dwoma dołączonymi kablami Ethernet do routera od UPC.
W czym leży problem?
 
Tak, 32MB/s. Rozumiem różnicę między MB i Mb. Moja pomyłka w tym co napisałem wcześniej.
Spróbuję jutro zrobić jakiś test z iPada, który na pewno ma inną kartę sieciową niż mój laptop. Może dostęp po wi-fi będzie lepszy.
Dzięki wszystkim za wypowiedzi, doceniam to :)
 
Zrob:
1. pomiar ile innych sieci WiFi jest w sasiedztwie - czy przypadkiem nie uzywaja tgo samego kanalu co ty.
a) w zaleznosci od wyniku zien kanal lub pozostan na istniejacym.
upload_2015-4-8_23-20-13.png


moja siec jest na 13 kanale, po odpaleniu programu w ciagu 1 minuty znalezione sieci. Kanal 1 niby atrakcyjny, ale wszystkie autobusy przejezdzajace pod oknem uzywaja wlasnie jego by rosylac darmowy internet .... wiec odpada.

2. Jak juz bedziesz na wolnym kanale w miare mozliwosci zobaczysz, ze predkosci WiFi poprawia sie znacznie.
3. Zainwestuj w switch 1Gb + kable (zaoszczedzisz sobie nerwow).
4. JEsli kable odpadaja, coz pozostaje lepszy router / AP + ewentualnie dodatkowa antena by wzmocnic sygnal, jezeli wspomniany wczesniej laptop daje rade, jak nie ... coz moze czas sie z nim rozstac, albo przerzucic sie na kabel.
 

Załączniki

  • upload_2015-4-8_23-18-24.png
    upload_2015-4-8_23-18-24.png
    28,3 KB · Wyświetleń: 19

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. szybkie kopiowanie usb
  2. Szybkie kopiowanie plików