Pomoc Surveillance Solution widzi kamery ale nie chce się z nimi połączyć

P4w3ł

Passing Basics
Beginner
26 Styczeń 2018
11
1
3
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam,
Mam problem z nagrywaniem z kamery w SS. Po dodaniu kamery, wpisaniu IP, portów loginu i hasła i zrobieniu test, który nie daje błędu, a w małym okienku pojawia się obraz z kamery nie mogę nagrywać. Status mojej kamery non stop widnieje jako "Łączenie".
Wchodząc bezpośrednio do kamery obraz jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc

1.jpg 2.jpg

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1081 Build 2019
Model serwera: QNAP TS-251
 
No to żeś mnie pocieszył. Ja całą sieć zrobiłem pod NASa bo on taki och i ach miał byc...
Spróbuję jeszcze raz od nowa całą sieć zrobić i qnapa
 
Witam,
Mam problem z nagrywaniem z kamery w SS. Po dodaniu kamery, wpisaniu IP, portów loginu i hasła i zrobieniu test, który nie daje błędu, a w małym okienku pojawia się obraz z kamery nie mogę nagrywać. Status mojej kamery non stop widnieje jako "Łączenie".
Wchodząc bezpośrednio do kamery obraz jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc

24341.jpg
24342.jpg


Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1081 Build 2019
Model serwera: QNAP TS-251


Mam identycznie w QVR Pro. Zauważyłem, że jak zmienię ustawienia żeby wykrywanie ruchu było po stronie software to nagrywa nonstop - jednak zużycie procesora >70%. Natomiast jak przełączę aby ruch wykrywany był przez kamerę - to jest jak u Ciebie, nic nie nagrywa - czasami tylko połączy się na chwile i zrywa połączenie. Masakra! Też kupiłem sprzęt aby nagrywać z kamer.
Widzę że masz chyba dedykowaną kamerkę - to powinno działać od strzała, ja mam jakiąś onvif - myślałem, że to jest właśnie wina kamerki.
Teraz próbuje zmieniać ustawienia na kamerze, ale nie bardzo się na tym znam i robię to "na czuja".
 
Ja wczoraj postawiłem nową sieć, przeniosłem router od plusa do salonu, do niego połączyłam switch HP z poe do którego podpięte są kamery i NAS. Wszystkie urządzenia po LANie mają nadane stałe ip i są widoczne na liście urządzeń w routerze. Internet wszędzie "jest". Nie jestem informatykiem ale myślę ze wszystko jest ładnie zrobione no i działa.
Odinstalowałem SS i QVR. Po restarcie NASa i całej sieci, zainstalowałem SS i 1 kamere. Test połączenia daję wynik pozytywny, pojawia się mały widok z kamery ale nadal nie chce nagrywać i cały czas "łączy sie"...
W ustawieniach zdarzeń mam żeby nagrywał non stop a gdy wykryje ruch ma nagrywac 30sec przed wykryciem i po jako alarmowe nagrywanie
 
Podepne się do wątku, mógłbyś polecić jakiś konkretny model - żeby pracował z kamerami onvif (inny producent) z obsługą kilku strumieni.
Ciezko to powiedziec. Teoretycznie kazdy powinien z kamerami ONVIF. O ile te mają prawidłowy ONVIF. Testowałem kilka kamer Dahua i powiem srednio sobie one radzą z ONVIF i urządzeniami innych producentów. A co do rejestratora, to jakie masz kamery? Są na liście ONVIF?
Member List - ONVIF
 
Przyznam, że temat kamer to nie moja bajka - polegałem na informacjach od sprzedawcy... podobno tania i dobra :)
Ale z QNAP tez nie działają?

Chłopie, kup najtańszy rejestrator Dahua, i zapomnisz o problemach.

To jest ostateczność i jak narazie nie biorę jej pod uwagę.

Mariusz dołączył do dyskusji więc zaraz znajdzie rozwiazanie mojego problemu ;)
He...
1. Zaloguj się do panelu kamery przez Web
2. Włącz detekcje ruchu na całym obrazie
3. Ustaw czułość detekcji na maksimum
3. W harmonogramie zapisu - jeśli jest taki w kamerze, ustaw aby zapis z detekcji odbywał się we wszystkie godziny i dni

Sprawdź teraz czy w QVR Pro działa detekcja z poziomu kamery.
 
Przyznam, że temat kamer to nie moja bajka - polegałem na informacjach od sprzedawcy... podobno tania i dobra :)
Ale z QNAP tez nie działają?

wykrywa, tylko tak jak pisałem wątek obok 70-100% obciążenie CPU przy ustawieniu wykrywanie ruchu przez QVR. Natomiast jak ustawie detekcja ruchu przez kamere tak samo jak P4w3ł. Spróbuje to co poleciłeś w ustawieniach kamery.
 
To jest totolotek, z tego co pamiętam, u mnie czasami pomagało ponowne instalowanie SS lub QVR. Jak pisałem wcześniej kiedyś nie wytrzymałem :D, i od tego czasu mam rejestrator, i święty spokój.
 
RTSP w kamerze masz włączone? Port 554?

tak, resetowałem ustawienia kamery do fabrycznych. Potem ustawienie tak jak pisałeś na całe okno + wysoka czułość. Reszta powłączane domyślnie, RTSP uruchomione na tym samym porcie.
Autoryzacja RTSP jest wyłączona, czy włączona? Sprawdź to za pomocą VLC otwierając link: rtsp://ip_camera:554 - jeśli zadziala to autoryzacja nie jest wymagana.

Kolejna sprawa... Masz w ogóle obraz z kamery w QVR?
Jeśli nie to być może zmiana profilu kodeka na Baseline lub Main w h.264.
 
Znalazłem rozwiązanie mojego problemu - jest tak banalne że nie zwróciłem na to uwagi a wręcz założyłem ze SS czy QVR dostosowują się do tego parametru. Mianowicie moje kamery maja maksymalną prędkość transmisji strumienia głównego (FPS) równa 20 a SS i QVR automatycznie ustawia wartosc 30 dlatego kamera niby jest ale nie chce się połączyć. Testowałem na obu programach jeżeli wartość jest równa lub mniejsza 20 to wszystko działa, nagrywa, nagrywa zdarzenia, wysyła maile z migawka itd.

Jedyny problem jaki został to aplikacja QVR pro client na windowsa nie mogę jej uruchomić na laptopie. Kazda wersja (32 i 64bit) wywala błąd aplikacji przy uruchomieniu.
 
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz
RTSP w kamerze masz włączone? Port 554?

tak, resetowałem ustawienia kamery do fabrycznych. Potem ustawienie tak jak pisałeś na całe okno + wysoka czułość. Reszta powłączane domyślnie, RTSP uruchomione na tym samym porcie.
Autoryzacja RTSP jest wyłączona, czy włączona? Sprawdź to za pomocą VLC otwierając link: rtsp://ip_camera:554 - jeśli zadziala to autoryzacja nie jest wymagana.

Kolejna sprawa... Masz w ogóle obraz z kamery w QVR?
Jeśli nie to być może zmiana profilu kodeka na Baseline lub Main w h.264.


W kamerze autoryzacja RTSP jest włączona na porcie 554.
Próbowałem połączyć się VLC, niestety brak połączenia z kamerą, znaczy wyświetla się okienko login/hasło ale po wpisaniu obraz się nie pojawia.

Kwestia druga w QVR obraz z kamery jest, nawet miałem część nagrań - ale nagrywało tylko gdy ruch wykrywany przez qvr.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dahua
  2. Monitoring