Pomoc Szybkość transferu w FTP (zewnątrz)

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
288
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witam,

Borykam się z takim problemem:

Mam dwie lokalizacje sieciowe (dwa miasta A i B)
W mieście A mam Qnapa (prędkość download 20Mb/s upload 5Mb/s) a w mieście B PC (download 100Mb/s i upload 95Mb/s).
Z miasta B chciałbym przesłać do Qnapa np filmy - w tym celu łączę się przez Total Commandera poprzez usługę myqnapcloud z racji tego że w mieście A gdzie jest Qnap jest neostrada ze zmiennym IP.
Z połączeniem nie ma problemu - jednak transfer jest na poziomie 180Kb/s - domyślam się, że to przez myqnapcloud - w takim razie podałem w TC na szybko aktualny IP - żeby nie łączyć się przez myqnapcloud - transfera wzrósł do max 200Kb/s - pytanie brzmi czy da się jakoś wycisnąć większy transfer? np:500kb-1mb?
Rozumiem, że jestem ograniczony transferem w mieście B przez neo 20/5Mb/s ale 200Kb/s to chyba mało co?
Da rade coś z tym zrobić ? Jakieś podpowiedzi ?

Ps. Nadmienię tylko, że np przez TeamViwera metodą przeciągania z Lokalizacji B do lokalizacji A (tylko nie qnap a na zwykłego PC) transfera mam na poziomie 0,5Mb/s)
 
Ja nic nie rozumiem, po co mieszać do tego Total Commandera ? Mapujesz folder ftp na jednym lub drugim nasie i przenosisz co potrzebne. Ja w ten sposób jestem przyssany do zasobów niejakiego admina tego forum i zamykam łącze podczas przesyłu (moje oczywiście), bo on ma w nadmiarze Mbit'ów

PS
Pisz proszę jednostki poprawnie bo mieszanie metrów bieżących z kilobitami jest trudne do rozgryzienia.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
ai.imgur.com_DANKUwU.png



ai.imgur.com_b2vj9sy.png
 
Bo ja nadal nie rozumiem o czym ty piszesz i w jakich jednostkach operujemy podałeś 200 kb/s (0,1 Mb/s), czyli prędkość coś w okolicach starego SDI. I przy tej prędkości 4GB film będziesz pobierał około 360 godzin, czyli jak za starych czasów (jeden film to tydzień pracy składaka).

Jeśli byłyby to jednak kB to już zmienia postać rzeczy bo wchodzimy na prędkości Megabitowe (200 kB/s to jakieś 1,5 Mb/s) i jest szansa że za swojego życia je pobierzesz.

Kolejna niewiadoma - pobierasz z lokalizacji B, gdzie upload masz 95 Mb/s więc powinieneś się zapchać w pełni.

Jeszcze raz to przemyśl i opisz problem.
 
To jeszcze raz:

A - Katowice
B - Warszawa

W Warszawie mam Qnapa TS 251 z internetem Neostrada o transferze download 20Mb/s upload 5Mb/s (załóżmy że to jest mój DOM)
W Katowicach mam brata - który ma full "materiału", który chce przewalić na mojego Qnapa w W-wie. Brat ma internet osiedlowy o downloadzie 100Mb/s z uploadem ok 90 Mb/s

Z racji tego że w W-wie mam Neo i nie mam stałego IP to korzystam z myqnapcloud lub noip.com do łączenia się z moim qnapem z zewnątrz.

W Katowicach u brata zainstalowałem TotalCommandera i zacząłem przesyłać pliki ( w tym przypadku był to akurat film - plik w załączniku) jak widać transfer makabrycznie wolny - przy jego transferze w Katowicach i moim W warszawie to jakiś skandal, żeby pobierać plik 700mb w ciągu jednej godziny - tak uważam.
Sugerując się tym by pominąć TC i zmapować Qnapa efekt jest następujący ze transfer pokazuje ponad 7godzin (screen w załączniku)
Nie wiem jaśniej chyba nie umiem przedstawić problemu. Myślałem, że przy parametrach łącz internetowych da rade zassać film od brata np w 15 min a nie w godzinę przez TC czy 7godzin.
 

Załączniki

  • Transfer z A do Qnap (B).jpg
    Transfer z A do Qnap (B).jpg
    97,7 KB · Wyświetleń: 29
  • Transfer z A do B (zamapowany Qnap).jpg
    Transfer z A do B (zamapowany Qnap).jpg
    62,6 KB · Wyświetleń: 29
No to dwie kwestie:
1) Nie da się wysyłać wiadomości PW do userów na forum - kiedyś o tym pisaliśmy na czacie - pamiętasz? Sam musiałeś inicjować połączanie z innym userem (nie mamy takich praw)
2) W jaki sposób mam podać linka do pliku od brata? On nic nie udostępnia i nie ma chyba takich narzędzi żeby udostępnić plik na zewnątrz (nie wiem jak to zrobić) Chyba ze chcesz linka z mojego Qnapa do filmu? O to chodzi ?