Rozwiązany Tajemnicze foldery - BUGi w oprogramowaniu

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika hypnosiss, 6 Lipiec 2008.

Ładowanie...
  1. hypnosiss

hypnosiss Moderator Contributor

Miejscowość:
    Polska, Wrocław
    Local Time:
    03:46
    Oceny:
    +28 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 1 GbE
    Witam,

Z ciągłym aktualizowaniem swojego Qnapa o nowe wersje oprogramowania(firmwale) oraz paroma problemami - doświadczeniami nie raz "traciłem" dane.

Ostatnio zaczełem się bawić w połączenia SSH, a wiec poszperałem troche po folderach QNAPa no i w folderze share/HDA_DATA/Public - niestety tylko w tym folderze pojawiły się moje stare foldery/pliki(nie wszystkie).
    Chąc sprawdzić, czy aby rzeczywiście ich nie ma połączyłem się normalnie przez ftpa i były tylko te "nowe" pliki a tych "starych", które znalazlem przez SSH nie było... Ciekawe...

Informuje Was tym moi drodzy, że gdy niestety stracicie jakieś dane niestety przez różne BUGi w oprogramowaniu, sprawdźcie czy rzeczywiście ich nie ma (nie koniecznie poprzez ftp lub sambe) :p
    Hmm, może jest jakieś informatyczne uzasadnienie tego problemu - niewiem. Niewiem nawet kiedy dokładnie one znikły (wiele razy traciłem pliki) i przy jakich operacjach.

Pozdrawiam.

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    04:46
    Oceny:
    +1 339 / 30 / -5
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    Ciekawe spostrzezenie :)

Jeszcze nie mialem takiej sytuacji aby utracic dane na dysku. Faktycznie raz kiedy przez przypadek zle dzialajacego skryptu wywalilem katalog "/bin" i QNAP wiecej sie nie podniosl :)
    Ale i na to znalazlem sposob. Powiedz mi wiecej na temat Twojego problemu "utraty danych" podczas aktualizacji oprogramowania. Jestem bardzo ciekaw... jak powiedzialem wczesniej nie mialem okazji walczyc jeszcze z czyms takim.

BTW: Dodam tylko ze wszystkie aktualizacje oprogramowania nie dotykaja folderow /share/Public i reszty

3. hypnosiss

Miejscowość:
    Polska, Wrocław
    Local Time:
    Oceny:
    +28 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 1 GbE
    Dane utraciłem nie przez update firmwalle lecz przez złe działanie jego, a mianowicie myślę że to się stało przy błędzie "Error Qget MFC Application" , które opisałem na innym forum(wiesz na którym :p)
    Pozdrawiam.

4. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    04:46
    Oceny:
    +1 339 / 30 / -5
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    co ma piernik do wiatraka !! ?? !! ??

http://pl.wikipedia.org/wiki/MFC
    "MFC (Microsoft Foundation Classes) jest biblioteką programistyczną Visual C++, której klasy stanowią szkielet aplikacji dla programów pracujących w systemie Windows. Jest to biblioteka napisana w języku C++, która stanowi obiektową (i uproszczoną) wersję Microsoft Windows API."

Piszac aplikacje korzysta sie z roznych gotowych rozwiazac, aby przyspieszyc proces produkcji danego oprogramowania. Wiec korzysta sie z funkcji/procedur napisanych juz przez innych ludzi. W tym wypadku Qget korzysta z biblioteki MFC ktora najwidoczniej w Twoim systemie byla uszkodzona lub innej wersji.

MFC to biblioteka Microsoftu bedaca po stronie systemu Windows a nie QNAP'a! X-(

5. hypnosiss

Miejscowość:
    Polska, Wrocław
    Local Time:
    Oceny:
    +28 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209