Pomoc Tajemnicze foldery - BUGi w oprogramowaniu

hypnosiss

Moderator
Contributor
6 Lipiec 2008
327
31
28
31
Polska, Wrocław
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,

Z ciągłym aktualizowaniem swojego Qnapa o nowe wersje oprogramowania(firmwale) oraz paroma problemami - doświadczeniami nie raz "traciłem" dane.

Ostatnio zaczełem się bawić w połączenia SSH, a wiec poszperałem troche po folderach QNAPa no i w folderze share/HDA_DATA/Public - niestety tylko w tym folderze pojawiły się moje stare foldery/pliki(nie wszystkie).
Chąc sprawdzić, czy aby rzeczywiście ich nie ma połączyłem się normalnie przez ftpa i były tylko te "nowe" pliki a tych "starych", które znalazlem przez SSH nie było... Ciekawe...

Informuje Was tym moi drodzy, że gdy niestety stracicie jakieś dane niestety przez różne BUGi w oprogramowaniu, sprawdźcie czy rzeczywiście ich nie ma (nie koniecznie poprzez ftp lub sambe) ;P
Hmm, może jest jakieś informatyczne uzasadnienie tego problemu - niewiem. Niewiem nawet kiedy dokładnie one znikły (wiele razy traciłem pliki) i przy jakich operacjach.

Pozdrawiam.
 
Ciekawe spostrzezenie :)

Jeszcze nie mialem takiej sytuacji aby utracic dane na dysku. Faktycznie raz kiedy przez przypadek zle dzialajacego skryptu wywalilem katalog "/bin" i QNAP wiecej sie nie podniosl :)
Ale i na to znalazlem sposob. Powiedz mi wiecej na temat Twojego problemu "utraty danych" podczas aktualizacji oprogramowania. Jestem bardzo ciekaw... jak powiedzialem wczesniej nie mialem okazji walczyc jeszcze z czyms takim.

BTW: Dodam tylko ze wszystkie aktualizacje oprogramowania nie dotykaja folderow /share/Public i reszty
 
co ma piernik do wiatraka !! ?? !! ??

http://pl.wikipedia.org/wiki/MFC
"MFC (Microsoft Foundation Classes) jest biblioteką programistyczną Visual C++, której klasy stanowią szkielet aplikacji dla programów pracujących w systemie Windows. Jest to biblioteka napisana w języku C++, która stanowi obiektową (i uproszczoną) wersję Microsoft Windows API."

Piszac aplikacje korzysta sie z roznych gotowych rozwiazac, aby przyspieszyc proces produkcji danego oprogramowania. Wiec korzysta sie z funkcji/procedur napisanych juz przez innych ludzi. W tym wypadku QGET korzysta z biblioteki MFC ktora najwidoczniej w Twoim systemie byla uszkodzona lub innej wersji.

MFC to biblioteka Microsoftu bedaca po stronie systemu Windows a nie QNAP'a! :[