Pomoc Test tygodniowy - zmiana czasu

bosman

Passing Basics
Beginner
20 Marzec 2018
13
1
3
124
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam,
czy można zmienić czas rozpoczęcia testu tygodniowego dla dysków twardych? Mój NAS chce to robić w każdy poniedziałek o godzinie 6.30. Taka pora jest wpisana na stale i nie widzę możliwości zmiany na inny termin. Może da się to zmienić w którymś pliku konfiguracyjnym? Chodzi o funkcję: Pamięć masowa i migawki / Dyski / Test tygodniowy (na górnej belce).
Czy ktoś wie jak to zrobić?

Wersja oprogramowania Firmware: 43.34.0516 Build 20180315
Model serwera: QNAP TS-251A
 
upload_2018-3-26_16-50-16.png


to jest zapisane w crontabie :

upload_2018-3-26_16-51-22.png
 
Bardzo dziękuję za wyczerpującą podpowiedź. :)
Trochę schowana jest ta zakładka o SMART, albo za mało mam obycia z QTS. Czasami mam wrażenie, że w QTS funkcje są trochę porozrzucane po menu. A jak często QNAP zaleca przeprowadzanie testów dysków HDD? (raz na tydzień wg tej wskazanej wyżej przeze mnie funkcji QTS?)
PS Adminie, co mam zrobić, abym mógł załączać pliki ze zrzutami ekranowymi?
 
Czasami mam wrażenie, że w QTS funkcje są trochę porozrzucane po menu.
NIe tylko Ty, ale zgłoś sugestie na helpdesk.qnap.com - może kiedyś to poprawią :)

A jak często QNAP zaleca przeprowadzanie testów dysków HDD? (raz na tydzień wg tej wskazanej wyżej przeze mnie funkcji QTS?)
Test prędkości ? A po co Ci to w domu ? To jest skierowane dla segmentu biznesowego - wazniejszy jest smart - bo chcesz wiedziec kiedy dysk Ci się sypie.
co mam zrobić, abym mógł załączać pliki ze zrzutami ekranowymi?
a przywitałes sie w odp. dziale ?
 
Mój NAS jest w segmencie very small bussiness :), ale zgadzam się z Twoją opinią. To QTS sugeruje cotygodniowy test prędkości.
Mój pierwszy post był powitaniem