Pomoc Time machine archiwizuje cały dzień

wsnap

Passing Basics
Beginner
26 Marzec 2016
11
3
3
40
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
To mój pierwszy post na forum, więc witam serdecznie!

Posiadam NAS Qnap TS-253PRO z dyskami Western Digital Red Pro 3TB 7200RPM SATA 6Gbps 64MB Cache.

Irytuje mnie bardzo wolna archiwizacja za pomocą Time Machine. Przez 4 godziny zarchiwizowało się raptem 146 MB. W większości są to zdjęcia o wielkości 20 MB. Co może być przyczyną tak wolnego archiwizowania?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 20160130
Model serwera: QNAP TS-253 Pro
 
strzał w kolano :D

Dzięki :p czyli co, odpuścić Time Machine? Będzie jakaś różnica, jak pliki pójdą bezpośrednio po LAN z Maca do NAS? Czy to jeden pies? Bo teraz to chyba idą przez rozdzielacz Devolo (czyli z kompa przez wifi, a do NAS po kablu z Devolo). BTW, jak to sprawdzić?

Zarzucił sobie człowiek NAS-em, a trzeba było przy poczciwych dyskach zewnętrznych zostać. Zachciało się dostępu przez sieć do serwera (a jeszcze i to nie skonfigurowane :p)
 
jeszcze raz ? robisz kopie danych przez WiFi ? dobrze zrozumiałem ? :lol::lol:
połącz się kablem, będzie szybciej B-)

na Windows jest polecenie pingpath a czy na jabuszkach jest to nie wiem :p
traceroute'm może ?
 
Dobra, inaczej.
Mam połączenie kablem do Mac-a, ale mam też połączenie kablem do Devolo.

Jak sprawdzić, przez co leci transfer? Śmiej się, śmiej :p Czuję się, jakbym był z 40 lat za murzynami...
 
nie znam sie na badziewiu zwanym MAC - u mnie PC jest podpiety do switcha a NAS jest podpięty do tego samego switcha i zasuwa aż miło !

upload_2016-4-3_0-24-19.png


upload_2016-4-3_0-24-48.png
 
Jeśli mogę coś zasugerować, to proponuje zmienić adaptery PowerLine na jakiekolwiek, które na porcie LAN wystawią 1 Gb/s. W tej chwili one się może i łączą na 500 Mb/s, ale tylko między sobą. Na końcówki i tak wystawiają 100 Mb/s.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopiowanie