Pomoc TS-109 PRO II - Brak dostępu

Janusz68

Nowy użytkownik
Noobie
25 Maj 2008
11
0
1
Instalacja serwera przebiega pomyslnie do momentu aktualizacji oprogramowania.
W tym momencie wyskakuje błąd połączenia, co jest oczywiście bzdurą - wszystko sprawdzone, inne urządzenia sieciowe działają bez zarzutu.
Ignorując ten błąd mam komunikat, że serwer został poprawnie skonfigurowany, następuje restart.
QNAP Finder wykrywa serwer poprawnie, status OK - niestety to wszystko.
Nie można dostać się do niego ani przez przeglądarkę ( 404 not found), ani przez FTP.
Nie da się zainstalować firmware.
Dysk Samsung 103UJ 1TB
Kilka prób i mam dokładnie to samo.
Pomóżcie, bo nie mam już nerwów - a z tego co czytam to nikt nie miał takich problemów :(

Dysk podstawiłem inny na wszelki wypadek - dokładnie ta sama sytuacja.
Sieć składa się z routera WRT 54 GL, bramki VOIP, dwóch dreamboxów 7020, komputera stacjonarnego i dwóch lapków po Wi-fi...
Wszystko działa poprawnie.
Zapora i antywirus wyłączone - nie ma to znaczenia
 
Tak :D Dysk 2,5 cala działa bez zarzutu.Oczywiście tylko na próbę.
Wszystko udało się zainstalować, ale chyba dopiero za dziesiątym razem.
Problem z siecią jak sądzę, ale gdzie??
Podłączałem QNAP-a do wszystkich portów LAN, oczywiście są one ropzprowadzone kablami po mieszkaniu i było cały czas to samo.
Jakieś sugestie?
Powracam do tematu i proszę o pomoc.
Mój serwer potrafi działać poprawnie bardzo długo bez żadnych problemów, ale zdarza się - ostatnio coraz częściej, że logowanie się do niego w domowej sieci trwa strasznie długo, co uniemożliwia normalne korzystanie. Największy problem to "download station" - Qget raz ją widzi, za chwilę pyta czy ją zainicjalizować i tak w kólko. Po kilku restartach wygląda wszystko OK.
 
Witam
Posiadam również mały problem z wyżej wymienionym dyskiem Samsung 103UJ 1TBj. Generalnie cała instalacja firmware przebiegła pomyślnie, wszystkie uruchomione usługi działają jak dotąd prawidłowo, wątpliwości pojawiły się natomiast podczas przeglądania właściwości dysku w OSie QNAPa. System wyświetla informacje iż dysk pracuje w trybie ATA 7 133MBytes/sec.
Czy wiecie może co należałoby zrobić (przestawić) aby osiągnąć pełną możliwą przepustowość dla tego dysku w trybie SATA II ?
 
No niestety nie da sie osiagnac pelnej przepustowosci... te urzadzenia bazuja na procesorach SOC ktore obsluguja interfejs SATA ale nie zapewniaja najwiekszych predkosci. W tej polce cenowej nie da sie kupic takie urzadzenia ktory by osiagal pelna predkosc tym bardziej, ze to idzie po sieci.

Urzadzeniem NAS ktore pracuje w predkosci ok 50mb/s to albo Ts-509 albo TS-639 ktory wedlug mnie ma ok. 40Mb/s. Prosze zobaczyc na ceny...