Pomoc TS-228A a prędkość pobierania w Download Station.

lord_yabol

Entry Technician
Q Associate
10 Sierpień 2018
76
10
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,

Jestem posiadaczem NASa jak w temacie z jednym dyskiem twardym 4TB Seagate IronWolf.
Posiadam łączę światłowodowe 500/50 Mb/sec.
Chciałem się dowiedzieć jakie maksymalne transfery są możliwe dla tego NASa (1 GB pamięci RAM).
U mnie w Download Station z prywatnych trackerów (konieczne wyłączenie DHT), prędkość pobierania wynosi max 14 do 17 MB/s.
Jest to zdecydowanie mniej niż na kliencie windowsowym qbittorrent x64, gdzie transfery są w limicie łącza tzn ponad 60 MB/s.
Czy wolniejsze transfery są spowodowane ograniczeniami tego budżetowego NASa?
Czy jest jakiś alternatywny klient torrentów oferujący lepszy transfer i łatwą instalację na procesory ARM(oficjalnie w app center nie ma nic innego).
Czy to normalne zachowanie w Download Station, że odświeżanie prędkości wysyłania i pobierania następuje co około 6 sekund?

Zastanawiam się czy nie wskazać w qbitorrent miejsce zapisu na zmapowany dysk sieciowy którym będzie folder w NASie.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź na pytania.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180710
Model serwera: QNAP TS-228A
 
Nie korzystaj z DS od Qnapa (a w myślach ani innych ich rzeczy które od Qnapa są).

Zainstaluj Transmission lub qBittorent na Qnapa:
Qnapclub Store

Trzeba pamiętać że wąskim gardłem może być Router, Karta sieciowa, Zapis na dysku.

co prawda miałem tak jak Ty do póki nie zmieniłem oprogramowania na Qnapie.
 
Nie korzystaj z DS od Qnapa (a w myślach ani innych ich rzeczy które od Qnapa są).

Zainstaluj Transmission lub qBittorent na Qnapa:
Qnapclub Store

Trzeba pamiętać że wąskim gardłem może być Router, Karta sieciowa, Zapis na dysku.

co prawda miałem tak jak Ty do póki nie zmieniłem oprogramowania na Qnapie.
Dziękuje za szybką odpowiedź. Testuję qBittorent. Transfer jest super ale nie mogę znaleźć scieżki gdzie zapisuje torrenty.
Wskazałem //192.168.100.103/Torrenty (taki mam folder na NASie) ale nic się nie pojawia.
Wyszukiwałem dysk lokalny, NAS i nic a w programie seeduje ;)

PS. Znalazłem :) W ścieżce musi być na początku share\"folder udostępniony"