TS 251 ---> TS253 pro

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Jeszcze raz pozwoliłem sobie napisać temat dotyczący tych dwóch serwerów
Aktualnie posiadam TS 251 ale wciąż nie daje mi spokoju czy nie czasem zamienić na 253 pro puki można go jeszcze kupić
Teraz widzę nowe modele ale z słabszymi procesorami, nie wiem jak to będzie w przyszłości.
253 pro kosztował kiedyś jeśli się nie ponad 2000 zł a teraz stoi koło 1500.

Pewnie nie będę już zmieniał go przez najbliższe 5 lat

Jak z wydajnością, jeśli chodzi o wirtualki korzystam z jednego XP i raczej nie będę więcej uruchamiał ewentualnie druga wirtualizację ale nawet nie mam pomysłu do czego.

Jak z multimediami, transkodowaniem 2 lub 3 jednoczesna odtwarzania (ale na pweni 1 znając życie)
Nie wiem czy będę szyfrował dane
 
Wielkiej różnicy pomiędzy tymi modelami nie ma. Oba na procesorach których nie chciał byś mieć w desktopie, jeden dwu a drugi czterordzeniowy.
Niestety w obu jest Celeron, więc szału transkodowania nie zaznasz. Uważam że taka zmiana jest nieopłacalna.

Jak masz fundusze i potrzebujesz czegoś wydajniejszego to celuj w serię x70 (używaną) lub x71 z nowych.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Czy ktoś ma inne zdanie ?
Zamieniać czy zostać przy obecnym ?
Na ta chwilę max mogę dodać te 500zł
ale czy to zauważę w pracy ?
w większości sam będę z niego korzystał bardzo rzadko pozostałe osoby

Na różnych forach jest info o procesorach i punktach jakie mają w benchmarkach ale czy te punkty przekładają się w pracy na serwerze ?

---------------------------------------------------------
Dual-Core / Quad-Core:

Celeron J1800 - TS/HS-x51 -1051
Celeron J1900 - TS-x53pro -1928

i3-2120 - TS-x79 -3870
i3-3220 - TS-x70pro -4210
i3-4150S - TVS-x71 I3 -4941
i5-4590S - TVS-671/871 I5 -7034
i7-4770S - TVS-871 I7 -9705
----------------------------------------------------------

@mariuszsal widzę że masz TS-470Pro one mają standardowo i5 ? czy sobie zamieniłeś ?
Jakie to są koszty na tą chwilę ?
Przynajmniej z i3 samo urządzenie bez dysków ?
 
Powiem tak: z Celerona w 870 na i7 3770K (sys widzi go jako PRO :) ) - przepasc po przelozeniu procka :] (Qnap jeszcze za czasow podmiany CPU "nie myslal" o stosowaniu i7 :]
Teraz kupisz i7 w x71. Cenowo .. mozesz samemu podmienic (taniej) lub kupic juz z i7 (jeden CPU do wyboru), BTW: XEONa tez da rade wstawic :], tylko czy go potrzebujesz? i czy roznica pomiedzy i7 vs Xeon w Twoim wypadku bedzie potrzebna.
Ja osobiscie NASa wybralem z zamyslem, ze nie bede nic zmieniac (poza CPU/RAM, modding wiatrakow, wyciecie dziury w obudowie i wstawienie grilla :] (ciszej) )
przez dobre pare lat (5+). Dlatego 8 zatokowiec (choc wydaje mi sie maly - jesli chodzi o konfiguracje dyskowa - zastosowanie RAID 6 (6xHDD), single na system, single na VM, przydaly by sie jeszcze z 2x single ;p na inne zabawy).
 
@mariuszsal widzę że masz TS-470Pro one mają standardowo i5 ? czy sobie zamieniłeś ?
Jakie to są koszty na tą chwilę ?
Przynajmniej z i3 samo urządzenie bez dysków ?
Tak, ja tak jak i Paweł zmieniałem CPU w swoim. Z tą różnicą, że ja kupiłem juz z myślą aby to zrobić. Zależało mi przede wszystkim na małej ale sprawnej wirtualizacji Windowsa z programem do obsługi słuchaczy w szkole, oraz wydajnym transkodowaniu materiału z NASa na różne urządzenia.
Serwer służy jako pamięć i multimedia w Szkole (lektorzy na telefonach, laptopach, rzutnikach ...) używają materiałów z bazy szkoleniowej (audio i video). Dlatego wydajność była priorytetem.

Co do kosztów to bodajże @whitemax ostatnio wyrwał w atrakcyjnej cenie x70 na ebay'u. i chyba jest zadowolony. Może zdradzi ile go ta zabawa kosztowała.
Na różnych forach jest info o procesorach i punktach jakie mają w benchmarkach ale czy te punkty przekładają się w pracy na serwerze ?
Im więcej tym lepiej :) Tam gdzie multimedia mają być priorytetem musisz mieć zapas mocy. Nawet na desktopy to Celerona bierze się jedynie pod rozwiązania biurowe (Office i przeglądarka). Jak coś więcej to minimum i3.
 
Dałem 3500 zł za używanego 470 z i3 na pokładzie. Przyjechał z Niemiec. Cena trochę po bandzie, ale pomyślałem, że zainwestuję raz a dobrze. To już 3 Qnap i mam nadzieję że ostatni ;-) Do tego dokupiłem 16 GB RAM i używany i7, którego jeszcze nie zdążyłem wymienić. Póki co nawet nie czuję takiej potrzeby. Po dołożeniu RAMu qnapik się zdecydowanie ożywił. Nie wykorzystuję pewnie i połowy tej pamięci, ale to tak przyszłościowo z myślą o wirtualkach.
 
Panowie, oświećcie mnie. Czy w TS-453 Pro można wymienić procesor, czy jest "nieruchawy"?